ایده ها و تکنیک های افزایش کامنت در وبسایت ها

1400/08/16   10:29
یکی از مهمترین تکنیک ها برای بهبود رتبه بندی وبسایت ها بحث افزایش کامنت از طریق کاربران است. اما بر خلاف تصورات، این کار آسان نیست و نیاز به تولید محتوای جذاب و مخاطب پسند دارد تا بتوان در مورد آن نظر داد. در این مقاله به بررسی تکنیک های افزایش کامنت خواهیم پرداخت.
ایده ها و تکنیک های افزایش کامنت در وبسایت ها

نوشتن محتوا در وبلاگ وبسایت ها می تواند یک روش عالی برای تعامل و برقراری ارتباط با مخاطبین باشد و این امر موجب افزایش تدریجی کامنت ها و در نتیجه بهبود رتبه بندی وبسایت می گردد. امروزه با افزایش تکنولوژی و علم، می توان گفت تمام افراد قادر به نوشتن محتوا و وبلاگ نویسی هستند و هر کاربری می تواند محتوای با کیفیت تولید کند. در مقابل می بایست محتوای تولید شده بازخورد خوبی از سمت مخاطبین داشته باشد تا بتواند از نطر رتبه بندی در جایگاه قابل قبولی قرار بگیرد. این موضوع با نوشتن کامنت ها از سمت مخاطبین انجام می شود. طبق تحقیقات انجام شده در رابطه با رخدادهای اینترنتی، تنها 10 درصد از مخاطبین هستند که برای یک پست یا مطلب در وبلاگ وبسایت ها کامنت می گذارند و 90 درصد از کاربران تنها مطالب را مطالعه می کنند. برای رفع این مسئله علاوه بر تولید محتوای مناسب می بایست تکنیک هایی بکار گرفته شود تا بتوان افزایش نظرات مخاطبان را به همراه داشت.


* راهکار اول : رفع موانع ارتباطی

منظور از رفع موانع ارتباطی داشتن ارتباط قوی با مخاطبان و ترغیب آنها به برقراری ارتباط و در ادامه پاسخ دادن به مطالب وبلاگ می باشد. در واقع متن مطالب بیان شده می بایست خواننده را جذب خود کند. علاوه بر این محتوای ارائه شده می بایست در پارگراف های کوتاه نوشته شود. طبق گزارشات ارائه شده پست ها و مطالبی که بین 1500 تا 2000 کلمه هستند شانس بیشتری برای قرار گرفتن در صفحات اول موتور جستجوی گوگل را دارند. در ادامه می توان برای برقراری ارتباط بهتر با مخاطبان از کلماتی استفاده کرد تا میزان صمیمیت و ارتباط خواننده با مطالب افزایش یابد. رعایت این راهکار باعث افزایش کامنت از سمت مخاطبان می گردد.* راهکار دوم : نرخ تبدیل کاربران به مخاطبان دائمی

در هر لحظه از زمان این امکان وجود دارد که کاربران زیادی وارد وبلاگ و وبسایت ها شوند. اما این مسئله وجود دارد که با بکار بردن راهکارهایی بتوان آنها را تبدیل به مخاطبان همیشگی وبلاگ خود نمود. به این کار نرخ تبدیل کاربران به مخاطبان دائمی گفته می شود. اما در این بین دلایلی مانند تازه وارد بودن اعضا، عدم آشنایی با وبسایت و عدم یافتن فرم های ثبت نام برای ارائه ی نظرات باعث می شود اکثر کاربران در ارائه دادن کامنت های خود ناکام بمانند. برای رفع این مشکل می توان با ارائه دادن کتاب های رایگان، فایل های صوتی، قرار دادن ویدئوهای مختلف و ... درصد زیادی از کاربران را به مخاطبان دائمی تبدیل نمود. در ادامه کاربران با دریافت محتوای با کیفیت از جانب وبلاگ وبسایت ها، رغبت بیشتری به استفاده از آنها و قرار دادن نظرات خود دارند.


* راهکار سوم : ایجاد شوق نوشتن

یکی از دشوارترین راهها در ارائه محتواهای مختلف، مشتاق نگه داشتن مخاطبان از ابتدای مطالب تا انتهای آنها می باشد. برای این کار می توان از پست های مکالمه ای استفاده کرد تا مخاطبان رغبت بیشتری نسبت به مطالعه ی مطالب داشته باشند. برای نوشتن چنین محتواهایی می بایست این نکته را در نظر داشت که متن محتوا قابل فهم و قابل درک و در مقابل ساده بیان شده باشد و از بکار بردن جملات و کلماتی که از لحاظ بیان سنگین هستند، جلوگیری کرد. علاوه بر این اشتیاق نویسنده نیز تاثیر بسزایی در تولید محتوا و برقراری ارتباط با مخاطب دارد.


* راهکار چهارم : طراحی سوال های ساده

پرسیدن سوال از مخاطبان به این معناست که مشکلات آنها برای نویسنده مطلب اهمیت دارد و علاوه بر این با پرسیدن سوال به دنبال راه حل هایی برای رفع مشکلات موجود هستیم. این اقدام از سوی نویسنده مطلب باعث می شود مخاطبان احساس مشارکت بیشتری نسبت به مطالعه ی پست ها و ارائه ی نظرات خود نسبت به آنها داشته باشند و در نهایت منجر به افزایش کامنت از سوی کاربران می گردد. طراحی این سبک از سوالات ساده و نظرسنجی از کاربران در مورد کیفیت مطالب وبلاگ علاوه بر ایجاد اشتیاق در بین کاربران باعث افزایش نرخ تبدیل کاربران به مخاطبان دائمی و همچنین افزایش نظرات ارائه شده توسط آنها می گردد.


* راهکار پنجم : پاسخ منظم به نظرات مخاطبان

برقراری ارتباط و تعاملات دائمی با مخاطبان یکی از راههای افزایش کامنت در وبلاگ وبسایت ها می باشد. برقراری ارتباط دائمی با مخاطبان باعث تبادل و به اشتراک گذاشتن نظرات می شود. زمانی که یک کاربر بر روی محتوای یک وبلاگ نظری را قرار می دهد بدون شک منتظر دریافت پاسخ از سمت نویسنده ی آن می باشد. عدم پاسخگویی از سوی نویسنده باعث می شود که مخاطبان احساس کنند نظرات آنها برای نویسنده ی مطلب نادیده گرفته شده و اهمیتی ندارد. در نتیجه برای رفع این موضوع می بایست بصورت دائمی با مخاطبان در ارتباط بود و با تبادل و به اشتراک گذاشتن نظرات مختلف نرخ افزایش کامنت در وبلاگ وبسایت ها را بهبود بخشید.


* راهکار ششم : درخواست برای ارائه ی نظرات

وبلاگ یک وبسایت مکانی برای ارائه ی نظرات متفاوت و تبادل راهکارهای مختلف در مورد موضوعات مطالب مندرج در آن می باشد. برای افزایش کامنت در وبلاگ خود می توان در پایان مطالب خود از مخاطبان درخواست کرد تا نظرات خود را در مورد مطالب بیان شده ارائه دهند. در واقع حرفه ای ترین افراد در پیشه های مختلف هم از نظرات کاربران و مخاطبان خود بهره مند می شوند تا در بهبود روند کاری خود از تاثیر نظرات آنها استفاده کنند. برای بیان این درخواست می بایست علاوه بر بکار بردن لحن دوستانه و صمیمی، سوالات خود را منطبق با میانگین پروفایل مخاطبان بیان کرد. به این معنا که سوالات مطرح شده مطابقت زیادی با سطح آنها داشته باشد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,201تومانبیت کوین: 64,375 دلار
592010
fa