طراحی جدید تراشه ی گوشی های اپل

1398/11/09   22:46
فن آوری های ابتکاری مستقر در هرتفوردشایر از توافق جدیدی با اپل خبر داد تا به این شرکت اجازه دسترسی به IP خود را بدهد. طبق این خبر شرکت اپل معامله ی خود را با طراح تراشه ی انگلستان تجدید کرد.
طراحی جدید تراشه ی گوشی های اپل

گوشی های هوشمند اپل در مقایسه با سایر گوشی های هوشمند دارای امتیاز بزرگی هستند. شرکت اپل علاوه بر انتخاب سیستم سخت افزاری گوشی های خود، کار طراحی تراشه ها و همچنین نرم افزاری که قرار است از آن ها پشتیبانی کند را نیز برعهده دارد. در این گوشی های هوشمند، همه چیز برای دست یابی به بهترین عملکرد بهینه سازی می شوند.

در قلب گوشی های آیفون تراشه خاصی وجود دارد که طراحی آن توسط اپل صورت می گیرد و در طی سال های اخیر، نسخه های مختلف آن به عنوان سریع ترین تراشه در گوشی های هوشمند، تنها با خود رقابت کرده اند. تا به امروز اپل در طراحی این نوع تراشه سابقه ی خوبی داشته است. این شرکت تا سال 2017، GPU ها را برای آیفون و آیپد توسعه داد. بعد از آن اپل اعلام کرد همکاری خود را با این شرکت تا دو سال آینده به اتمام می رساند چون قصد دارد بر روی توسعه ی تراشه برای محصولات داخلی خود تمرکز کند. از آن زمان از تراشه های گرافیکی خاص خود در iPhone X ، iPad Pro و Apple Watch استفاده کرده است.

اپل برای تغییر کاربری آماده شده بود، برای جلوگیری از "فرار مغز" کارمندانی که با اصول فنی و ابتکاری ارزشمند آشنا بودند در چند مایلی از دفتر مرکزی خود دفتر توسعه ی تراشه تأسیس کرد. فن آوری های ابتکاری در تلاش برای فرآیند حل اختلاف، استدلال كردند كه اپل شواهدی ارائه نداده كه نشان دهد قادر به تولید تراشه های مخصوص محصولات اپل بدون نقض فن آوری های ابتکاری IP است. این شرکت فقط چند ماه پس از معرفی اپل به شرکت Canyon Bridge Capital تحت حمایت دولت چین فروخته شد.

حال به نظر می رسد که دو شرکت تا حدودی اختلاف ها را کنار گذاشته اند، با فن آوری های ابتکاری "قرارداد مجوز چند ساله" را اعلام کردند تا به اپل اجازه دهند در ازای هزینه ی مجوز، به طیف وسیعی از IP خود دسترسی داشته باشد ولی مشخص نیست که IP Apple ابتکاری چه چیزی را ارائه خواهد کرد.

در جولای سال 2019، اپل تجارت مودم رها شده ی اینتل را برای کمک به توسعه ی تراشه برای اولین تلفن های 5G خود شروع کرد. بدون اکتساب آن بعید بود که شرکت مودم 5G خود را در موقع مورد انتظار برای عرضه در سال 2020 توسعه دهد.

شرکت اپل در تلاش است تا با تهیه ی تمام سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده در دستگاه های خود، قطعات الکترونیکی خاص خود را توسعه دهد. این شرکت در حال حاضر پردازنده های خاص خود را طراحی کرده و سال گذشته موافقت کرد بخشی از Dialog Semiconductor را با مبلغ 600 میلیون دلار (480 میلیون پوند) خریداری کند و به تراشه های مدیریت انرژی کمک کند تا عملکرد باتری آیفون افزایش یابد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: تراشه ی گوشی های اپل
دلار: 57,949تومانبیت کوین: 67,993 دلار
579490
fa