مسبی

نيروي ويژه دلتا ايالات متحده آمريكا

نویسنده: ترجمه برتر
16 آذر 98 ساعت 12:39
اولین گروه ویژه عملیات، که معمولاً تحت عنوان نیروی ویژه دلتا، گروه حمله، عنصر مهم ارتش نامیده می شود. یک نیروی ویژه نخبگان ارتش ایالات متحده است که تحت کنترل عملیاتی فرماندهی مشترک عملیات ویژه قرار دارد.
نيروي ويژه دلتا ايالات متحده آمريكا

این واحد وظیفه ماموریت های تخصصی را در درجه اول شامل مبارزه با تروریسم ، نجات گروگان ها ، حمله مستقیم و شناسایی ، غالباً علیه اهداف با ارزش دشمن دارد. نیروی ویژه دلتا و همتای نیروی دریایی آن ، یگانهای اصلی ماموریت ویژه ردیف 1 آمریکا هستند که مأموریتهای پیچیده ، طبقه بندی شده و خطرناک را که توسط سازمان ملی فرماندهی انجام می شود را ، انجام می دهند. بیشتر سربازان نیروی ویژه دلتا از گروههای ویژه نخبگان فرماندهی عملیات ویژه ارتش آمریکا و هنگ 75 رنجر و همچنین سایر واحدهای عملیات ویژه انتخاب می شوند.


نیروهای دلتا همیشه آماده نبرد هستندتاریخچه

نیروی ویژه دلتا پس از چندین واقعه تروریستی، با تبلیغات گسترده در دهه 1970 شکل گرفت. این حوادث باعث شد که دولت آمریکا یک واحد تمام وقت ضد تروریسم را ایجاد کند.


در اوایل دهه 1960 ، شخصیت های اصلی ارتش و دولت قبلاً در مورد این نیروهای ویژه توضیحاتی داده بودند. چارلی بکویث ، مأمور نیروهای ویژه جنگ ویتنام ، به عنوان مأمور مبادله با سرویس هوایی ویژه ارتش انگلیس (نیروی ویژه انگلیس) در مواقع اضطراری خدمت می کرد. در هنگام بازگشت ، بکویت گزارش مفصلی ارائه داد که نشان دهنده آسیب پذیری ارتش آمریکا در عدم وجود یک واحد از نوع نیروی ویژه انگلیس است. نیروهای ویژه ارتش آمریکا در آن دوره جنگ غیر متعارف را انجام می دادند.


سرانجام ، در اواسط دهه 1970 ، با افزایش تهدید تروریسم ، پنتاگون و رهبری ارشد ارتش ، بکوث را برای تشکیل این واحد منصوب کردند. بکویت تخمین زد که آماده شدن مأموریت واحد جدید 24 ماه طول خواهد کشید. بکویت طی گفتگویی با سرتیپ جان واتس در انگلستان در سال 1976 در انگلستان کلیه ارزیابی های خود را نسبت به ایجاد نیروی دلتا مشخص کرد. وات به بکویت فهماند که هجده ماه برای ساختن یک اسکادران طول خواهد کشید ، اما به او توصیه کرد که به رهبری ارتش بگوید که این کار را انجام خواهد داد. برای توجیه اینکه چرا ایجاد نیروی دلتا دو سال طول کشید. در آن زمان، ضرورت ها و سابقه های تاریخی دلتا بررسی شد.


حتی دختران و زنان هم در نیروی ویژه دلتا خدمت می کنند.عملیات آشکار و مخفیانه

اکثر عملیات نیروی دلتا محرمانه بودند و ممکن است هرگز برای عموم فاش نشود. با این حال ، جزئیات برخی از عملیات به دانش عمومی جنگ تبدیل شده است. این واحد به دلیل ویژگی های خارق العاده در مأموریت نجات گروگان زندان مدلو و دستگیری مانوئل نوریگا در دسامبر 1989 در طی عملیات در پاناما ، جایزه واحد شایستگی را دریافت کرد. در طول جنگ عراق و افغانستان، از نیروی دلتا استفاده شد و این نیروها به نیروهای داعش حمله می کردند.


آموزش ها


· شناسایی

· شلیک به اهداف ثابت و متحرک

· شلیک به سنگرهای دشمن

· آزاد کردن گروگان ها

· تخریب مواضع دشمن

· باز کردن انواع قفل ها

· مهارت کار با انواع مواد منفجره

· کسب مهارت های مربوط به پلیس فدال و حمل و نقل نفرات و تجهیزات و تسلیحات

· مهارت تیراندازی در کمین

· مهارت آزادکردن گروگان ها در قسمت های مختلف ساختمان، هواپیما و در شرایط مختلف زمانی و مکانی

· کسب مهارت تیراندازی مخفیانه در قسمت های مختلف ساختمان ها

· مهارت مبادله اسرای جنگی

· کسب مهارت های جاسوسی

· مهارت انواع ارتباطات رادیویی و اینترنتی

· مهارت حفاظت از شخصیت های سیاسی و تجاری

· مهارت رانندگی پیشرفته با انواع وسایل نقلیه از موتور سیکلت تا تانک

· مهارت های مربوط به سرویس های مخفی اطلاعاتی

· مهارت گردآوری اطلاعات

· بروز رسانی مهارت های آموخته شده به مرور زمان

نيروي ويژه دلتا ايالات متحده آمريكا
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره نيروي ويژه دلتا ايالات متحده آمريكا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب