مسبی

دوربين بولت را بيشتر بشناسيم

نویسنده: ترجمه برتر
13 آذر 98 ساعت 18:16
دوربین بولت به شکل استوانه یا مخروطی بوده و برای دید فواصل طولانی استفاده می شوند. البته قابلیت چرخش و زوم را ندارند. بیشتر برای ضبط تصاویر از یک منطقه کاربرد دارند.
دوربين بولت را بيشتر بشناسيم

دوربین بولت و دوربین C-Mount در یک نگاه

دوربین بولت به شکل استوانه یا مخروطی بوده و برای دید فواصل طولانی استفاده می شوند. البته قابلیت چرخش و زوم را ندارند. بیشتر برای ضبط تصاویر از یک منطقه کاربرد دارند.


دوربین بولت را می توان هم بر روی سقف و دیوار نصب کرد و هم در فضای بیرون قابلیت استفاده دارند. پوشش بدنه این دوربین ها باعث می شود تا ضد آب باشند. این پوشش آن ها را از هر عامل محیطی دیگری مانند گرد و غبار، باران، تگرگ و سایر عوامل محیطی مصون نگه می دارد. قابلیت دید در شب نیز یکی از قابلیت های این دوربین است و حتی تاریکی مانعی برای دید در شب نخواهد شد.


پوشش مسافت دوربین C-Mount

در دوربین های C-mount نمی توان لنز را تعویض کرد. این دوربین ها 35 تا 40 فوت را پوشش می دهند و حتی در برخی مواقع می توان لنزهای خاص را در دوربین نصب کرده تا فاصله بیش از 40 فوت را نیز تشخیص داد.


تصاویر دوربین های بولت در حالت HD شفاف بوده و می توان محیط را از هر نظر بررسی کرد. این نوع دوربین ها بخاطر شکل خاص خود مناسب محیط های بیرونی بوده و برای هر نوع شرایط آب و هوایی مناسب هستند.


قابلیت دید بالایی در شب را دارند و می توان در تاریکی محیط را به دقت بررسی کرد. قابلیت دید در شب دوربین ها از 10 تا 50 متر متغیر بوده و اکثر دوربین ها تا 20 متر در شب را هم پوشش می دهند.


کاربر با نور مادون قرمز می تواند محیط مورد نظر خود را به راحتی تشخیص دهد. در صورتی که دوربین از نوع آنالوگ نباشد، کیفیت تصویر واضحی را دریافت خواهید کرد.


دوربین بولت بهترین دوربین برای مناطق گسترده مانند حیاط و پارکینگ بوده و دوربین استوانه ای نام دیگر دوربین بولت است. قابلیت مقاومت نسبت به آب باران باعث برتری این نوع دوربین ها می شود. با نصب دوربین بولت بیشتر در یک منطقه می توانید محدوده وسیعی را پوشش دهید و در نتیجه می توانید امنیت بیشتری را برقرار کنید.


انواع لنزهای دوربین بولت

لنز دوربین بولت به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم می شود. لنزهای 6/3، 6 و 12 همان لنزهای ثابت دوربین بولت هستند. لنزهای 3-9، 8/12 – 12 همان لنزهای متغیر هستند. دوربین بولت را می توان به راحتی روی دیوار نصب کرد و سقف محل مناسبی برای نصب این دوربین ها نیست.


اگر در محلی دوربین دام نصب نشود و فقط از دوربین بولت استفاده شود باید دوربین بولت بیشتری را نصب کرد تا بتوان مناطق بیشتری را پوشش داد. دوربین بولت در انواع و اقسام مختلف در بازار وجود دارد و شما باید متناسب با نیاز خود، دوربین بولت مورد نیاز خود را خریداری کنید.


دوربین بولت موشن سنس

حتی برخی دوربین های بولت، موشن سنس هستند و متناسب با حرکت عابران و خودروها حرکت می کنند و تا زمان متوقف شدن حرکت شئ ، آن ها نیز حرکت خواهند کرد. دوربین بولت می تواند تا 20 متر را در شب تشخیص دهد. دوربین بولت hikvision، مسافت بیشتری را پوشش می دهند.


تاثیر زاویه دید دوربین در دوربین بولت

متناسب با کیفیت تصویر، ارزان بوده و ارزش سرمایه گذاری را دارند. نسبت به دمای زیر 40 درجه سانتیگراد مقاوم هستند. زاویه دید دوربین مهم ترین عامل در انتخاب دوربین است. هر چقدر که زاویه دید گسترده تر باشد، کاربر به همان اندازه می تواند محدوده بیشتری را کنترل کرده و بررسی کند.


با چند دوربین مدار بسته مانند بولت و دام می توان محدوده مورد نظر را بیشتر کنترل کرد. با دوربین مداربسته بولت می توان کلیه حرکات افراد و خودروها را به بهترین نحو ممکن کنترل کرد.


دوربین بولت مدل AVM 553J

با دوربین مداربسته بولت می توانید کلیه حرکات را در دستگاه ضبط ویدیویی ضبط کنید. دوربین بولت مدل AVM 553J، تصویر دو مگاپیسکل را در اختیار کاربر قرار می دهد. کاربران می توانند در هر ثانیه 30 فریم را تماشا کنند. این دوربین نیرومند و متفاوت می تواند فاصله 25 تا 35 متر را پوشش دهد. نسبت به گرد و غبار و آب باران مقاوم بوده و به همین دلیل کاربران می توانند حتی در بدترین شرایط آب و هوایی، تصاویر با کیفیتی را دریافت کنند.


تکنولوژی WDR در این دوربین بولت به کار گرفته شده و کاربران می توانند در شرایط نوری مختلف، تصاویر با کیفیتی را دریافت کنند. پورت SD Card نیز در این دوربین کار گذاشته شده تا به محض قطع ارتباط با مرکز، تصاویر در SD Card ذخیره شود. کارت حافظه 64 گیگابایتی را می توانیم روی این دوربین کار گذاشته و تصاویر را ضبط کنیم.


دوربین بولت مدل AVM 553J بعد از دریافت هشدار، ارسال در بستر FTP، چهار فعالیت مختلف شامل ارسال اس ام اس، ارسال ایمیل، Push Video را به انجام برساند.


دوربین بولت مدل AVM 553J به گونه ای است که 10 کاربر مختلف می تواند به طور همزمان تصاویر و ویدیوها را نظارت کنند. کاربران می توانند علی رغم فشرده سازی فایل های ویدیویی، تصاویر و ویدیوهای با کیفیتی را دریافت کنند. حتی با نرم افزار PC، کاربران می توانند تا 32 دوربین را نیز نظارت کنند.


دوربین بولت AVM 553J می تواند تصاویر و ویدیوها را در 4 کانال مختلف ارسال کند. این دوربین بولت می تواند در دماهای بین 25 تا 50 درجه سانتیگراد نیز تصاویر و ویدیوها را ارسال کند. بهترین دوربین برای استفاده در شرایط دمایی مختلف است.


قابلیت Push Video یکی از بهترین امکانات این دوربین بولت بوده و می توان قبل از آلارم، تصاویر و ویدیو هایی را ضبط کرد. بنابراین با کمی دقت متوجه می شویم که بهترین دوربین برای فضاهای بیرونی است که در عین حال تصاویر با کیفیتی را در اختیار کاربران قرار می دهد.


اگرچه دوربین بولت AVM 553J نیرومند و قدرتمند است ولی دوربین های بولت دیگری هم هستند که نسبت به این دوربین در موقعیت برتری قرار دارند.


دوربین بولت DGC1125AXT

دوربین بولت DGC1125AXT، دوربینی است که تصاویر با کیفیتی را ارائه می کند. تکنولوژی CMOS در آن استفاده شده و کاربر می تواند حتی در تاریکی شب نیز محیط تحت پوشش را با نور ماوراء بنفش نظارت کند. این دوربین بولت می تواند در تاریکی شب تا 25 متر را پوشش دهد. استاندارد IP66 در آن به کار گرفته شده و می تواند حتی در محیط های گرد و غبار و مرطوب نیز تصاویر با کیفیتی را ارائه کند.

دوربين بولت را بيشتر بشناسيم
امتیاز دهی به مقاله



 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دوربين بولت را بيشتر بشناسيم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب