مسبی

فناوری گرم کردن غذا بدون نیاز به شعله و آتش

نویسنده: ولی اله
12 آذر 98 ساعت 10:25
تعجب نکنید دیگر با غذای سرد باید خدا حافظی کنید زیرا محققین موفق به ساخت ظرف غذایی شده اند که غذای نگهداری شده درون آن را هر زمان که بخواهید می توانید گرم کنید بدون آنکه بدنبال آتش، پکنیک، چراغ خوراک پزی و غیره باشید.
فناوری گرم کردن غذا بدون نیاز به شعله و آتش

این ظرف نگهداری غذا که روانه بازار شده است شامل محفظه ای از جنس سیلیکون است و براحتی هم تا می شود. همچنین یک پاکت سربسته دارد که درون آن مواد شیمیایی خاصی قرار دارد.

طرز کار این ظرف غذا گرم کن:

برای گرم کردن غذا کافی است ظرف غذا به همراه کیسه مواد شیمایی در محفظه سیلسکونی قرار گیرد و طبق ادعای سازندگان غذای درون ظرف در زمان 10 دقیقه تا 97 درجه گرم می شود این پکیج غذا گرم کن هم اکنون با 5 عدد پاکت گرما ساز و 5 عدد کیسه مخصوص زیپ دار برای هر نوع غذا یا مایعات روانه بازار شده است و قیمت آن 35 دلار می باشد. از معایب این فناوری شاید بتوان گفت که پاکت گرمایشی آن فقط یکبار قابل استفاده است و همین یکبار مصرف بودن آن چالشی برای این نوآوری محسوب می شود.

لابد می پرسید با گرم شدن غذا در محفظه بسته، تکلیف بخار و فشار ایجاد شده ناشی از داغ شدن مایعات و غذا چیست؟ این ظرف بگونه ای طراحی شده است که مقابل فشار حالت خود کنترلی دارد و درب آن در هنگام تجمع و ازدیاد بخار آب بطور ناگهانی قابل باز شدن نیست. شرکت سازنده این فناوری مدعی است پاکت های گرام ساز، ظرف 10 دقیقه آب را به نقطه جوش می رسانند و غذا را تا 97 درجه گرم می کنند.

این فناوری قابل استفاده برای نیروهای نظامی است که سابقا مجبور به گرم کردن غذا با تجهیزات و لوازم آتش زا بودند اما با این فناوری این مشکل برطرف شده است.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره فناوری گرم کردن غذا بدون نیاز به شعله و آتش نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب