پرندگان چه ویژگی هایی دارند؟

نویسنده: ترجمه برتر
1398/08/22   22:02
هنگامی‌که در تلویزیون در یک مسابقه‌ای شرکت می‌کنید، سؤالی مطرح می‌شود که پرنده چیست؟ قبل از جواب دادن به این سؤال خوب فكر كن. آیا پرنده حیوانی است كه می‌تواند پرواز كند؟
پرندگان چه ویژگی هایی دارند؟

هنگامی که در تلویزیون در یک مسابقه ای شرکت می کنی، سؤالی مطرح می شود که پرنده چیست؟ قبل از جواب دادن به این سؤال خوب فكر كن. حیوانی است كه می تواند پرواز كند؟ زنبور و پروانه نیز می توانند پرواز كنند ولی پرنده نیستند. پنگوئن، شترمرغ استرالیایی و شترمرغ نیز پرنده اند ولی نمی توانند پرواز کنند. جواب می دهی که پرنده، حیوانی است که پروبال دارد. مجری برنامه می گوید که جوابت درست است .


پر ، بال و نوک

تمامی بدن پرنده از پر پوشیده شده است. پرها بسیار قوی اند و به خاطر سبک بودن به پرواز پرنده کمک می کنند. پرها بدن پرنده را گرم نگه می دارند. بیشتر پرندگان، پرهایشان را می ریزند و هرساله پرهای جدیدی بجایشان می روید. پر بعضی از پرندگان، قرمز، سبز، زرد، آبی و دیگر رنگ های زیباست.


بال پرنده با پر پوشیده شده است. بعضی پرندگان برای بلندپروازی و فرود آمدن، باله های بلندی دارند. بعضی دیگر از پرندگان به هنگام پرواز کردن بال هایشان را خیلی سریع به هم می زنند.


دم پرنده از پرهای کوتاه و بلندی درست شده است. بعضی پرندگان دم های شاخه دار دارند. دم بعضی دیگر از پرندگان مدور، نوک تیز یا چهارگوش است.


پرندگان بجای آرواره و دندان، منقار دارند. نوک ها شکل ها و اندازه های متفاوتی دارند. شکل نوک بستگی به غذایی است که پرنده می خورد. نوک توکان ها که پرندگان گرمسیری هستند، بزرگ و منحنی شکل است. با استفاده از نوک هایشان، گردو، بادام و فندق باز را می شکافند. گنجشک ها و فنچ ها، نوک های ضخیمی دارند که برای خرد کردن دانه ها به خوبی رشد کرده است.


پرندگان به چه اندازه اند؟

کوچک ترین پرنده، مرغ مگس خوار زنبوری است. اندازه اش کمی بیشتر از 2 اینچ (5 سانتی متر) است. وزنش نیز از اندازه وزن سکه هم کمتر است.

شترمرغ بزرگ ترین پرنده است. اندازه اش 9 فوت (7/2 متر) و وزنش بیش از 345 پوند (156 کیلوگرم) است. شترمرغ نمی تواند پرواز کند. هوبره یکی از سنگین ترین پرندگان پروازی است. وزنش بیش از 40 پوند (18 کیلوگرم) است.


پرندگان کجا زندگی می کنند؟

پرندگان در همه جای کره زمین زندگی می کنند. بعضی پرندگان می توانند در جاهای به خصوصی زندگی کنند. پنگوئن ها در جاهای سرد زندگی می کنند. طوطی ها در جاهای گرم زندگی می کنند.

بسیاری از پرندگان خانه های تابستانی و زمستانی دارند. بعضی پرندگان به هنگام تابستان در شمال آمریکا و کانادا زندگی می کنند. برای گذراندن زمستان در آمریکای مرکزی و جنوبی مهاجرت (پرواز) می کنند. پرندگانی که در تابستان در اروپا زندگی می کنند برای زمستان به جنوب آفریقا مهاجرت می کنند.


پرندگان به چند گروه تقسیم شده اند؟

در حدود 1000 گروه پرنده وجود دارد. دانشمندان برای گروه بندی پرندگان، روش های متفاوتی دارند. یکی از روش ها برای گروه بندی شان این است که چگونه و کجا زندگی می کنند.

بعضی پرندگان در آب زندگی می کنند یا اینکه غذایشان را از آب می گیرند. مرغابی دریایی و پرنده دریایی بلند بال بر روی اقیانوس و دور از خشکی زندگی می کنند. می توانند آب شور را هم بنوشند. پنگوئن های ماهی خوار، اردک ها، غازها، مرغان نوروزی، مرغان ماهی خوار، مرغان دریایی و پنگوئن ها پرندگانی هستند که بر روی آب یا در نزدیکش زندگی می کنند.

بعضی پرندگان بر روی ساحل یا کرانه دریا زندگی می کنند. به خاطر داشتن پاهای بلند برای دویدن به آب برای گرفتن ماهی و دیگر حیوانات، پرندگان بلند بال نام دارند. حواصیل ها، لک لک ها، لک لک های گرمسیری، کفچه نولها، و فلامینگوها، پرندگان بلند بال بزرگ هستند.

شاهین ها، عقاب ها، قوش ها، شیرجه می روند و دیگر حیوانات را با چنگال هایشان می ربایند. این ها پرندگان شکاری اند. جغدها، پرندگان شکاری اند که به هنگام شب شکار می کنند.

کوکوسان ها بجای پرواز کردن بر روی زمین، می دوند. شترمرغ ها، رئاها، شترمرغ های استرالیایی، کاسوواری ها و کیوی ها، پرندگانی هستند که نمی توانند پرواز کنند.

بیشتر پرندگان، پرندگان درختی اند. این نوع پرندگان، پرندگان کوچکی با پنجه های کوچکی هستند که می توانند بدین وسیله از شاخه های کوچک آویزان شوند. بیشتر پرندگان درختی، پرندگان نغمه سرا هستند. گنجشک ها، سینه سرخ ها، فنچ ها، چکاوک ها و توکاها، پرندگان نغمه سرایند.

دیگر پرندگان شامل طوطی ها، فاخته ها و کبوترها، کوکوها، مرغان مگس خوار و دارکوب ها هستند.


پرندگان می خوابند؟

پرندگان نسبت به انسان ها خیلی کم می خوابند =. یک پرنده دریایی بنام چلچله دریایی سیاه =، می تواند با کمی چرت زدن در مدت چند ثانیه به مدت چندین سال پرواز کند.

پرندگانی که بر روی خشکی هستند به هنگام روز فعال و شب هنگام می خوابند. جغدها برعکس اند. به هنگام روز می خوابند و شب هنگام شکار می کنند.

پرندگان معمولاً" در بوته ها، بر روی شاخه های درختان، حفره های درختان، یا بر روی زمین می خوابند. بیشتر اردک ها بر روی آب می خوابند. بیشتر پرندگان در حین ایستادن می خوابند.


جفت گیری و تولید مثل

بیشتر پرندگان فقط یک بار جفت گیری می کنند. پرنده نر باید نظر پرنده ماده را جلب کند. بعضی پرندگان نر پرهای زیبایشان را نشان می دهند. پرندگان نر نغمه خوان برای جذب ماده، آواز می خوانند.

بیشتر پرندگان ماده برای مراقبت و گرم نگه داشتن تخم ها، در لانه برویشان می خوابند. بعضی پرندگان، لانه های بزرگ و زیبایی می سازند. عقاب ها، با چوب ها لانه های بزرگی می سازند. بیشتر پرندگان در حفره های درختان لانه سازی می کنند.

بعضی پرندگان، تخم هایشان را بدون نیاز به هیچ نوع لانه ای گرم می کنند. پنگوئن امپراتور نر، تخمش را در بر روی پا و در زیرپوست تاشده اش نگه می دارد.


پرندگان چگونه به دنیا می آیند؟

پرندگان از تخم بیرون می آیند. پوسته را می شکنند و از آن بیرون می آیند. بچه پرندگان نغمه خوان و پلیکان ها به هنگام به دنیا آمدن هیچ پری ندارند. در ابتدا هیچ چیزی را نمی بینند. پدر و مادرشان باید به آن ها غذا داده و گرمشان کنند. بچه اردک ها و دیگر پرندگان با پرهای نرمی متولد می شوند. بعد از تخم بیرون آمدن خیلی زود غذا خوردن را شروع می کنند.

بچه بعضی از پرندگان به مدت کمتر از یک روز در لانه شان می مانند. بچه پرندگان دیگر به مدت ماه ها در لانه شان می ماند.


عمر پرندگان چقدر است؟

دانشمندان در مورد طول عمر پرندگان مطمئن نیستند. بیشتر پرندگان کمتر از یک سال زندگی می کنند. بیشترشان مریض شده و می میرند. بعضی شان نمی توانند غذای کافی به دست بیاورند. بعضی دیگر توسط دیگر حیوانات خورده می شوند. پرندگان کوچک نغمه خوان 3 تا 5 سال زندگی می کنند. بعضی مرغابی های بزرگ دریایی می توانند بیش از 60 سال نیز زندگی کنند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (8)
ترتیب
انشالله کد: 48488

انشا درمورد پرند گان

پاسخ
1402/10/04
ans_result_48488
رقیه فیضی کد: 45478

استخوان های تو خالی و محکم، بدن دوکی شکل و نداشتن مثانه از ویژگی پرندگان است

پاسخ
1401/02/17
ans_result_45478
آریتا کد: 39724

دو ویژگی مهم پرندگان برای پرواز چیست

پاسخ
1400/02/21
حسامم کد: 45494

بال هاشون و نوک هاشون

پاسخ
1401/02/25
ans_result_45494
ans_result_39724
کامیار قادری کد: 38662

چهار ویژگی پرندگان را بنویسید

پاسخ
1400/02/08
ans_result_38662
راحیل شرافت کد: 38654

چرا جواب سوال اصلی رو نزاشتین 😡لطفا جواب رو بزاریت

پاسخ
1400/02/07
ans_result_38654
باران احمدی کد: 38643

ویژگی پر های پروازی در پرندگان چیست؟

پاسخ
1400/02/06
فاطمه چیگینی کد: 48175

بال دارن

پاسخ
1402/01/18
ans_result_48175
ans_result_38643
سهیلا صادقی کد: 38607

ارامش بخش هست

پاسخ
1400/01/29
ans_result_38607
امین امجدیان کد: 29526

ویژگی های گروه پرندگان

پاسخ
1399/02/17
ans_result_29526
دلار: 59,026تومانبیت کوین: 67,585 دلار
590260
fa