اهمیت ورزش و مزایای ورزش کردن

1398/08/21   15:08
همه از اهمیت ورزش مطلع هستند، اما آیا می دانید چرا ورزش مهم است؟ ورزش برای همه ی اعضاء بدن و زندگی شما مفید است. در اینجا چند دلیل وجود دارد که نشان می دهد چرا باید ورزش را به صورت منظم جزء کارهای روزمره خود انجام دهید.
اهمیت ورزش و مزایای ورزش کردن

مزایای ورزش کردن

همه از اهمیت ورزش مطلع هستند، اما آیا می دانید چرا ورزش مهم است؟ ورزش برای همه ی اعضای بدن و زندگی شما مفید است. در اینجا چند دلیل وجود دارد که نشان می دهد چرا باید ورزش را به صورت منظم جزء کارهای روزمره خود انجام دهید.

1- مدیریت وزن بدن

یکی از مهمترین مزایای ورزش این است که به شما کمک می کند وزن خود را کنترل و مدیریت کنید. ورزش کالری می سوزاند، که منجر به کاهش وزن می شود.

2- تناسب اندام

ورزش نه تنها منجر به حفظ تناسب اندام می شود بلکه به شما کمک می کند تا سالم بمانید. ورزش منظم سطح کلی تناسب اندام شما را افزایش می دهد، که به نوبه خود سیستم ایمنی بدن را تقویت و شما را قوی تر می کند.

3- سطح انرژی را بهبود می بخشد

تمرین منظم هر آنچه که باشد یوگا، زومبا، ورزش قلبی، پیلاتس، HIIT یا مراقبه، تمرین های دو نفره و تمرین با دوستان به بهبود سطح انرژی شما کمک می کند. این کار همچنین باعث افزایش استقامت کلی شما می شود، که می تواند به شما کمک کند انرژی بیشتری برای مدت طولانی تری در اختیار داشته باشید.

4- سلامت روان

ثابت شده است که ورزش باعث تقویت و بهبود خلق و خو می شود، زیرا مواد شیمیایی موجود در مغز شما را آزاد می کند که به شما کمک می کند احساس شادابی کنید. همچنین امکان بهتر خوابیدن در شب را برای شما فراهم می کند، که برای حفظ روحیه کلی خوب است.

5- سلامت طولانی مدت

علاوه بر تمام مزایای فوری، ورزش منظم می تواند در طولانی مدت شما را از بیماری های قلبی و دیابت حفظ کند. کار کردن باعث افزایش کلسترول "خوب" (HDL) شما می شود و خطر ابتلا به مشکلات جدی پزشکی، بخصوص موارد مربوط به قلب را کاهش می دهد.

ورزش می تواند به موارد بهداشتی بی شماری کمک کند و انجام یک پیاده روی ساده نیز آسان است. سعی کنید فعالیت بدنی منظم را در کارهای روزمره خود قرار دهید!

نوشته: باشگاه fitcllub

ترجمه: فریبا قهرمانی

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 63,558تومانبیت کوین: 63,530 دلار
635580
fa