آموزش اتوکد و یادگیری رایگان آن

نویسنده: مسبی دات كام
1398/04/30   06:58
آموزش اتوکد و یادگیری رایگان آن

اتوکد، نرم افزاری که نمی شه یاد نگرفت! این که یه سایتی باشه که یه نرم افزاری رو کامل و رایگان یاد بده، چیزیه که به ندرت پیدا می کنی. برای همین گروه طراح شید، افتخار این رو دراه که اعلام کنه از کامل ترین مقالات ممکن در زمینه ی آموزش اتوکد برخورداره. اونم رایگان!

    

اما چرا اتوکد از واجباته ؟

می دونیم هر زبانی یک الفبا داره. بدون الفبا نمی شه زبان یاد گرفت. الفبای نرم افزار های معماری اتوکده .

شما نمی تونید بگید معمار یا مهندس صنعتی هستید اما اتوکد بلد نیستید!

نمی تونید سراغ نرم افزار های پیچیده برید وقتی اتوکد بلد نیستید!

توی خیلی از پروزه های عملی کار ها و نقشه ها توی این نرم افزار پیش میره!

خیلی از کار های چاپ و گسترده سازی ماکت فقط و فقط توی این نرم افزار شناخته میشه!

 بله چون اتوکد یه جورایی مادر نرم افزار هاست و خلاصه نمیشه هیچ جوره از زیر یاد گیریش در رفت.

شما اگه اتوکد رو یاد بگیرید . یادگیری بقیه ی نرم افزارا خیلی راحت تر میشه براتون. و خیلی دستور ها در نرم افزار های دیگه ، با دستور های اتوکد یکسانه.

پس این همه دلیل میتونه گواه این باشه که باید این نرم افزار رو هر چه زودتر یاد گرفت.

    

اما چه طوری باید اتوکد یاد گرفت؟

اولین روشی که ممکنه به ذهنتون برسه صرف هزینه های زیاد . شرکت توی کلاس های حضوری و گذاشتن وقت زیاد روی این موضوع هست.

اما بذارید همین جا یه چیزو با اطمینان بهتون بگیم! اون هایی که الان در زمینه ی نرم افزار استاد هستند؛ هرگز وقت خودشونو در کلاس های حضوری هدر ندادن. هرگز هزینه ی هنگفت برای یاد گیری نرم افزار ها نکردن. شاید ندونید اما کلاس های حضوری فقط سر کلافو به شما می ده. و باز هم در کلیات این شمایید که باید دست به کار بشید.

نرم افزار ها، یه دنیای بیکران هستند. شما وقتی خودت شروع به یادگیری نرم افزار کنی؛ هرگز دستوراتشو فراموش نمی کنی. ازش لذت می بری چون مثل کشف یه اقیانوس عمیقه. توش غرق می شی و جذبش می شی. و طولی نمی کشه که تبدیل به یک متخصص می شی. فقط کافیه بخوای و از امکاناتی که داری استفاده کنی. این حرف یک نفر نیست بلکه حاصل تجربه سالیانه ی ماست.

    

خب اگه کلاس نریم چه کار کنیم؟

خیلی راحته . لپ تاپ تون رو بذارید جلو روتون و همین طوری که توی خونه در حال استراحید وارد سایت طراح شید بشید.

    

چرا طراح شید؟

چون که شما یک سایت دارید با تعداد زیادی مقاله و تصویر که از کلیات تا جزییات این نرم افزار رو به زبون ساده و روان گفته.

طراح شید فقط به کلیات و سر فصل ها اکتفا نکرده بلکه تک تک دستور ها رو در قالب مقالات و تصاویر چند صفحه ای گفته. فقط کافیه هر چی نیاز داری سرچ کنی تا معلم رو به خونه ی خودت اون هم به رایگان ببری!

طراح شید علاوه بر دستور ها، زیر دستور های هر فرمانم گفته و در صورت نیاز فرمان ها رو با هم مقایسه کرده و یا فرمان های مکمل هم رو ذکر کرده.

پس جای هیچ عذری برای یاد نگرفتن این نرم افزار نمی مونه . همین الان دست به کار شید. بدونید زمانی که شما در حال تراشیدن عذر و بهونه برای یاد گیری هستید. رقبای شما از همین روش های ساده و رایگان دارن چیز های جدیدی به معلوماتشون اضافه می کنن و سال های بعد شما قراره برای اون ها پول سازی کنید. پس صبر جایز نیست! در ضمن شما می‌توانید انجام پروژه اتوکد خود را هم به این تیم بسپارید.

حالا برای آشنایی اولیه ی شما با این نرم افزار چند تا از قابلیت هاشو براتون اینجا شرح میدم:

    

1 . اتوکد و فضای دو بعدی

این نرم افزار در فضای دو بعدی خود بسیار قوی است. طوری که برای ترسیم های دو بعدی صنعتی و مهندسی بسار طرفدار دارد.

این فضا قابل استفاده برای ترسیم فنی و رسم مدارک و پلان و مقاطع شماست.

قابلیت طراحی فاز دو و نقشه کشی را دارد و در این زمینه به دلیل سهولت در ترسیم بی نظیر است.

این نرم افزار در طراحی های توپوگرافی زمین قابل استفاده است. والبته نرم افزار مورد  استفاده برای مدارک موجود نهاد های دولتی (مانند شهر داری) می باشد.

هم چنین میتوانید مدارک خود را روی کاغذ کشیده و از آنها عکس بگیرید. سپس عکس ها را وارد فضای نرم افزار کرده و از روی آن ها ترسیم را شروع کنید. زیرا اتوکد قابلیت اضافه کردن عکس به فضای خود را نیز دارد.

هم چنین بسیاری از نرم افزار ها فایل های اتوکد را در محیط خود می پذیرند. به این صورت که شما می توانید فایل کار خود را در اتوکد رسم نموده و سپس در  صورت دلخواه آن را وارد فضای نرم افزار دیگری کنید.

دستور های ترسیم های دو بعدی این نرم افزار پیچیده نیست اما نیاز به تمرین دارد. برای شناخت کامل دستور های دو بعدی این نرم افزار می توانید وارد سایت طراح شید شوید. تا در مدت کم توانایی رسم نقشه ها و پلان های خود را داشته باشید.

    

طراحی سه بعدی در اتوکد

علاوه بر فضای دو بعدی. میتوان به آموزش اتوکد سه بعدی اشاره کرد که در آن می توانید . حجم کار خود را مدل سازی کرده و برای رندر گیری آماده کنید.

این نرم افزار قابلیت چرخش دور کار را به شما می دهد تا بتوانید کار خود را از زوایای مختلف دیده و بررسی کنید.

هم چنین توانایی سه بعدی سازی پروزه های سنگین ساختمانی و صنعتی را داراست. دستور های مربوط به سه بعدی سازی نیز پیچیده نیست اما در صورتی که تمرین کافی داشته باشید. برای این کار به سایت طراح شید سر بزنید و مقالات ما را بخوانید. تا لذت یاد گیری ارز ان و سریع را تجربه کنید.

یاد گیری نرم افزار نه تنها پیچیده نیست بلکه لذت بخش است. گر چه گاهی عده ای آن را سخت و هزینه بر کرده اند اما واقعیت چیز دیگری است.

برای اینکه خود را محک بزنید از امروز آغاز کنید و به خود ثابت کنید کنید که می شود.

طراح شید با افتخار میزبان همه ی تشنگان علم است. و امروز افتخار داریم که با آموزش های رایگان خود، به تعداد زیادی از دانش آموختگان این سرزمین کمک کرده باشیم. و توانسته ایم آموزش نرم افزار را سهل و ارزان کنیم. و امروز عمل ما با نام سایت ما یک سو و همراه است. و ما شما را به طراح شدن دعوت می کنیم.

طراح شید با مقالات و تصاویر فراوان به توضیح جامع نرم افزار ها، به کمک متخصصین مربوطه پرداخته است. تا آموزش رایگان را بصورت عملی و جامع تحقق بخشد. می توانید در حین یادگیری سوالات مربوطه خود را مطرح کنید تا متخصصین ما پاسخگو باشند.

حضور شما در این سایت و سوالات و پیشنهادات شما موجب دلگرمی ما در ادامه این مسیر خواهد بود.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: اتوکد، آموزش اتوکد
دلار: 58,962تومانبیت کوین: 66,486 دلار
589620
fa