کانتنت مارکتینگ (content marketing) چیست و چه فایده ای دارد؟

نویسنده: بلو استون
1399/10/21   13:10
کانتنت مارکتینگ یا همان بازاریابی محتوایی، نوعی بازاریابی دیجیتال است که بر اساس محتوا مخاطبین را به سوی کسب و کار پشتیبان خود جذب می نماید. در واقع بازاریابی محتوایی می تواند منبع جذب مخاطبین جدید برای یک شرکت باشد!
کانتنت مارکتینگ (content marketing) چیست و چه فایده ای دارد؟

کانتنت مارکتینگ یا همان بازاریابی محتوایی، نوعی بازاریابی دیجیتال است که بر اساس محتوا مخاطبین را به سوی کسب و کار پشتیبان خود جذب می نماید. در واقع بازاریابی محتوایی می تواند منبع جذب مخاطبین جدید برای یک شرکت باشد. از این رو اهمیت فراوانی خواهد داشت چرا که جذب مشتریان جدید برای هر شرکتی مهم می باشد.


کانتنت مارکتینگ برای مدیران محتوا

مدیران محتوا می توانند از طریق کانتنت مارکتینگ به کسب درآمد بپردازند. از این جهت کار در این رشته برای آن ها سود زیادی خواهد داشت. برخی از روش های کسب درآمد در حوزه کانتنت مارکتینگ عبارتند از:

  • تبلیغات
  • همکاری در فروش
  • فروش محتوا

کانتنت مارکتینگ و کسب درآمد از تبلیغات

کسب درآمد از تبلیغات در حوزه کانتنت مارکتینگ می تواند برای متقاضیان روش های گوناگونی داشته باشد. به عبارتی روش های کسب درآمد در این حوزه نوعی تبلیغات می باشند. کسب درآمد از روش تبلیغ در محتوای متنی به 2 گروه تقسیم می شود.

  • تبلیغ به ازای بازدید و به صورت مستقل
  • دریافت تبلیغات طبق شرایط آژانس تبلیغاتی

در روش اول تمامی وجه دریافت شده و تبلیغ در فضای مناسب قرار می گیرد. اما در روش دوم بر اساس بازدید انجام شده از آگهی به مدیران محتوا مبالغی پرداخت خواهد شد.


کانتنت مارکتینگ و همکاری در فروش

در این روش مدیران محتوا بر اساس نرخ فروش درصدی را دریافت می کنند. از این جهت اگر تبلیغات نا موفقی داشته باشید در این روش موفق نخواهید شد.


کانتنت مارکتینگ و فروش محتوا

تولید کنندگان محتوا می توانند به پشتوانه شرکت ها و کسب و کار های نیازمند به محتوا نیز کسب درآمد نمایند. در این روش تولید کننده محتوا می تواند با ارائه محتوای متنی یا تصویری به شرکت ها از آن ها مبالغی را دریافت نماید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: کانتنت مارکتینگ
دلار: 58,121تومانبیت کوین: 58,522 دلار
581210
fa