مسبی
سال 2014 ، سال حذف رمز های عبوری نوشتاری

سال 2014 ، سال حذف رمز های عبوری نوشتاری

ویرایش: 1392/6/9
نویسنده: سان فلوور
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
چند روز پيش، تصاويري از اولين فبلت کمپاني HTC به بيرون درز کرد و موردي که تعجب همگان را بر انگيخت، وجود حسگر اثر انگشت در قسمت پشتي اين گوشي بود. اما روز گذشته تصوير جديدي از محيط رابط کاربري اين گوشي منتشر شد که در آن تنظيمات مربوط به اين حسگر به چشم مي‌خورد.

در اين تصوير يک آيکون اثر انگشت در کنار آيکون‌هاي مربوط به Wi-Fi، بلوتوث، روشنايي و باتري ديده مي‌شود. احتمالا اين آيکون مربوط به تنظيمات مربوط به اثر انگشت بوده و در آن مي‌توانيد اثر انگشت خود را براي گوشي تعريف کنيد.

در حال حاضر حسگر اثر انگشت به يک بحث داغ براي گوشي‌هاي آينده تبديل شده است. هفته گذشته خبرهايي مبني بر احتمال وجود اين حسگر در iPhone 5S نيز، به بيرون درز کرد.

بحث استفاده از سنسورهاي بايومتريک در ابزارهاي ديجيتال مانند لپ‌تاپ‌ها و ... به سال‌ها پيش باز مي‌گردد و پديده‌ي جديدي نيست. به نظر مي‌رسد توليدکنندگان تلفن‌هاي همراه اگر با رويکردي جديد در پي استفاده از اين تکنولوژي امنيتي نباشند، به سرنوشت سازندگان لپ‌تاپ‌ها دچار شده و موفقيت چنداني به دست نمي‌آورند اين در حاليست که آن روي سکه نويدبخش حفظ هرچه بيشتر حريم خصوصي که دغدغه‌ي اساسي کاربران اين نوع دستگاه‌هاست، خواهد بود.

منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سال 2014 ، سال حذف رمز های عبوری نوشتاری نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رمز های جدید ، رمز نوشتاری ، رمز گذاری با انگشت ، حسگر اثر انگشت ، رمز گذاری با اثر انگشت ، فناوری جدید ، اچ تی سی ، گوشی جدید اچ تی سی ، htc