علت های زود تمام شدن باتری گوشی

1401/02/23   21:37
بسیاری از ما در واقع با این مشکل مواجه هستیم که باتری گوشی موبایلمان زود خالی می شود و در بعضی مواقع بسیار اعصاب خورد کن است. اگر شما هم همین مشکل را دارید پس این مقاله را از دست ندهید.
علت های زود تمام شدن باتری گوشی

باتری به دلایل زیادی میتواند سریع تمام شود. در بسیاری از این موارد مشکل به راحتی قابل حل شدن است ولی در موارد دیگر باید به تعمیر گاه های موبایل مراجعه کنید و بهتر است اگر با این مشکلات روبه رو شدید اگر نتوانستید مشکل را حل کنید دنبال راه های اضافه نگردید و مستقیما به تعمیرگاه موبایل مراجعه کنید.


برنامه سنگین را باز نکنید

اولین دلیل میتواند این باشد که شما برنامه و بازی های سنگین را به مدت طولانی روی موبایل اجرا میکنید مخصوصا بازی های سنگینی مثل کالاف موبایل. این بازی ها و برنامه ها به دلیل اینکه حجم بالایی دارند و از گرافیک خوبی برخوردار هستند باعث میشوند که به cpu فشار وارد شود و در نتیجه مصرف شارژ افزایش میابد تا بتواند cpu را تغذیه کند. بهتر است که اینگونه بازی ها و برنامه ها را اجرا نکنید یا اگر اجرا میکنید مدت زیادی از آنها استفاده نکنید.


چند برنامه و بازی را باهم اجرا نکنید

بسیاری از ما عادت داریم وقتی از یک برنامه استفاده میکنیم ان را باز نگه میداریم و نمیبندیم. و معمولا چند برنامه یا بازی را با هم اجرا میکنیم.

برنامه ها در دو صورت باتری مصرف میکنند. اولی موقعی است که شما آن برنامه یا بازی اجرا کرده و از آن استفاده میکنید (در این حالت بیشتر است) و حالت دوم این است که برنامه یا بازی را باز کرده اید و از آن استفاده نمیکنید ولی آن برنامه باز است در این صورت نیز باتری مصرف میشود و اگر چند برنامه را با هم باز کنید و از یک برنامه استفاده کنید میزان مصرف شارژ دو برابر میشود. پس سعی کنید که چند بازی یا برنامه را با هم باز نکنید.


مشکل از باتری است

ممکن است که دلیل مصرف بیش از حد باتری موارد بالا نباشد در این صورت میتوان گفت که باتری خراب شده است! و بهتر است ان را تعویض کنید در گوشی هایی که باتری انها راحت باز میشود کار خیلی راحت است و نیازی به مراجعه به تعمیرگاه نیست و با خریدن یک باتری و وصل کردن ان همه چیز درست میشود اما در گوشی های جدید تر که باتری غیر قابل تعویض دارند این کار بسیار مشکل است و بهتر این است که خودتان را زحمت ندهید و به تعمیرگاه موبایل مراجعه کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,592تومانبیت کوین: 61,017 دلار
585920
fa