پادکست حرفه ای بساز!

1400/08/26   22:35
تولید پادکست یکی از راه های دیجیتال مارکتینگ و کسب درآمد است، تولید پادکست باعث افزایش بازدید، محبوبیت و در نتیجه افزایش فروش میشود پس همانند دیگر راه های دیجیتال مارکتینگ‌ پول ساز و درآمدزا است.
پادکست حرفه ای بساز!

برای تولید پادکست باید نکاتی را رعایت کنید و از ترفند های حرفه ای استفاده کنید.

صدا، مهم ترین چیز در تولید پادکست

صدای خوب باعث میشود که شنونده به شنیدن بقیه پادکست ترغیب شود. صدا باید گرم و صمیمی باشد و به شنونده حس خوبی بدهد برای این که حرف مرا درک کنید بهتر است که چند دقیقه ای به رادیو گوش کنید! پادکست هم باید دقیقاً با کیفیت رادیو باشد تا مخاطب ما یعنی شنوده رضایت کافی داشته باشد. برای بهتر شدن صدا باید تمرین کنید. خوردن چای داغ قبل از ضبط پادکست بسیار تاثیر گذار است. البته منظور چای بدون قند است. و نباید خوراکی های شیرین و چرب بخورید تا گلویتان باز باشد.از ابزار های مناسب برای ضبط استفاده کنید.

برای ضبط صدا نیاز به یک ضبط کننده صدا دارید که گوشی موبایل گزینه متوسطی برای ضبط پادکست است و کیفیت چندان بالایی ندارد، البته کیفیت پادکست ضبط شده بستگی به کیفیت میکروفون گوشی دارد. باید قبول کنیم که گوشی موبایل ابزار چندان خوبی نیست! اما این به معنای بد بودن گوشی موبایل نیست و برای شروع کار بهترین گزینه همین گوشی موبایل است. اگر به گوشی موبایل دسترسی ندارید یا کیفیت صدای گوشی رضایت بخش نیست میتوانید از بلندگو های کامپیوتر استفاده کنید.

بهترین گزینه استفاده از ضبط کننده های سخت افزاری و یا خرید بلندگو های استودیویی است. قیمت متوسط این بلندگو ها از 150 هزار تا 2 میلیون تومن است ولی ارزش خرید را دارند اگر میخواهید به دنیای تولید پادکست واردشوید بهترین گزینه، میکروفون یمنای است که در سایت هایی مثل دیجیکالا قیمت اش از 170هزار تا 200 هزار تومن است. این میکروفون با کیفیتی است و خریداران کالا از ان رضایت بالایی داشته اند.صدا را ویرایش کنید!

بعد از ضبط پادکست باید ان را ویرایش کنید و عیب و نقص های پادکست را حذف کنید و به ان آهنگ دیگری اضافه کنید و یا جلوه های صوتی به پادکست بدهید. برای این کار نرم افزار های زیادی وجود دارند. برای اینکه بتوانید ادیت بسیار خوبی داشته باشید کامپیوتر گزینه بهتری از گوشی موبایل است پس چند نرم افزار کامپیوتر برای ادیت کردن پادکست به شما معرفی میکنیم:

Adobe Audition

این نرم افزار هم مانند دیگر نرم افزار های شرکت ادوبی، بسیار قدرتمند است و بهترین گزینه برای ویرایش پادکست محسوب میشود. اما نباید مصرف پیش از حد منابع سیستم توسط این نرم افزار را نادیده گرفت.

Wave pad audio

اگر در استفاده از نرم افزار بالایی به مشکل خوردید از این نرم افزار استفادا کنید. این نرم افزار سبک است، مصرف کمی از منابع سیستم دارد و در کل گزینه مناسبی است.


چطور پادکست خود را منتشر کنیم؟

اگر سایت وردپرسی دارید میتوانید از افزونه power press استفاده کنید که افزونه بسیار قدرتمندی است اما به طور پیش فرض هم امکان افزودن صدا به مطلب وجود دارد اما این افزونه امکانات بیشتری به شما میدهد. اگر سایت ندارید، سایت های زیادی برای انتشار پادکست وجود دارند و توسط بسیاری مورد استفاده قرار میگیرند. از سایت های ایرانی انتشار پادکست میتوانم به سایت های ویرگول و شنوتو اشاره کنم که بازدید بالایی دارند و از سایت های خارجی هم سایت castbox و anchor هم مورد استفادا قرار میگیرند.


طوفانی شروع کنید!

سعی کنید شروع پادکست را خوب از آب دربیاورید و از موسیقی استفاده کنید تا مخاطب را آماده شنیدن پادکست کنید.


متن را در یک جا بنویسید

برای اینکه در ساخت پادکست دچار مشکل و سردرگمی نشوید ابتدا آنچه را که میخوایید ضبط کنید در یک برگه بنویسید یا خلاصه کنید.


در تولید پادکست باید صبور و خلاق باشید

به راحتی تسلیم نشوید و امید داشته باشید.

پادکست حرفه ای بساز!
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,111تومانبیت کوین: 67,635 دلار
591110
fa