مسبی

5 باور اشتباه درباره اندروید!

15 آبان 00 ساعت 19:46
بسیاری از افراد باور های اشتباهی درباره بسیاری از چیز ها دارند اشتباهاتی که بسیاری از افراد آن را باور دارند. باورهای اشتباهی درباره سیستم عامل اندروید وجود دارد که در این مطلب به معرفی و بررسی 5 تا از این موارد می پردازیم.
5 باور اشتباه درباره اندروید!

اندروید (Android) سیستم عامل محبوبی است که توسط گوگل (google) توسعه داده شده است.1. فقط امکان اجرای برنامه های APK در اندروید وجود دارد!

این باوری اشتباه است و چندین فرمت دیگر هم برای اندروید موجود میباشد ولی این فرمت همگانی اندروید است و بیشتر برنامه های اندروید با این فرمت تولید میشوند. گوگل به تازگی فرمت جدیدی را معرفی کرده و قصد توسعه آن را دارد و باید منتظر تحولات بزرگی باشیم! سوالی که شما از خود میپرسید این است که آیا با آمدن فرمت جدید فرمت APK نابود میشود یا نه! اما باید بگوییم که چنین اتفاقی نمی افتد و فایل APK نابود نمیشود. گوگل قصد دارد که با آوردن فرمت جدید حجم برنامه ها یا بازی ها را کاهش دهد و این اتفاق خوبی است.2. اگر اندروید هنگ کرد یعنی دچار اختلال شده!

این هم یکی دیگر از باور های اشتباه است. هنگ کردن اندروید دلایل زیادی دارد مثلا فشار آوردن به گوشی یکی از دلایل هنگ کردن گوشی های اندرویدی است اجرای بازی هایی مثل کالاف دیوتی موبایل و فری فایر میتواند باعث هنگ گوشی شود. یکی دیگر از دلایل هنگ کردن اندروید به کمبود شارژ مرتبط میشود و میتواند به باتری صدمه بزند. کمبود حافظه هم یکی از دلایل هنگ کردن گوشی است. البته دلایل بیشتری هم برای هنگ کردن اندروید وجود دارد.3. امکان اجرای اندروید در کامپیوتر وجود ندارد!

این هم باوری اشتباه است شما میتوانید به سادگی و با استفاده از شبیه ساز هایی مانند genymotion, bluestacks و … برنامه ها و بازی های اندروید را روی کامپیوتر اجرا کنید و از این تجربه بی نظیر لذت ببرید اگر گیمر هستید استفاده از شبیه ساز برای اجرای بازی هایی همچون کالاف دیوتی و پابجی باعث راحتی شما میشود و شما به راحتی می توانید حریفان خود را نابود کنید!

البته باید توجه کنید که اجرای چنین بازی هایی با شبیه ساز برای سیستم های ضعیف توصیه نمی شود و باعث فشار به cpu میشود.4. اندروید دارای ویروس است!

سیستم عامل اندروید ویروسی نداشته و تجربیات اینجانب و بسیاری از افراد در سایت های استک اور فلو و گیت هاب این را ثابت میکند.

در اندروید هایی دچار ویروس میشوند که سیستم شان روت باشد و تا گوشی را روت نکنید سیستم عامل شما ویروسی نمیشود! یکی از دلایلی که باعث میشود با روت کردن اندروید گوشی شما از گارانتی خارج شود هم همین گفته من است ! سیستم عامل روت خطرات بیشتری نسبت به اندروید عادی دارد. پس اگر تازه گوشی خریده اید آن را روت نکنید.5. اندروید یک توزیع گنو/لینوکس است!

این هم باوری اشتباه است سیستم عامل اندروید یک توزیع گنو/لینوکس نیست!

تمام توزیع های لینوکس متن باز (open source ) هستند در حالی که اندروید متن باز نیست!

توزیع های گنو/لینوکس دارای ترمینال هستند ولی اندروید چنین چیزی ندارد!

توزیع های گنو/لینوکس تفاوت زیادی با اندروید دارند. و نمی توان گفت که اندروید یک توزیع گنو/لینوکس است.

اما این دو شباهت های زیادی دارند ولی نمی توان ثابت کرد که کدام درست است!جمع بندی

در این نوشته سعی شما با 5 باور غلط درباره اندروید اشنا شوید. امید این است که شما دست از این باور های اشتباه بردارید . اگر از این مطلب خوشتان آمد این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

5 باور اشتباه درباره اندروید!
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره 5 باور اشتباه درباره اندروید! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (1)
ترتیب
محمد رحمانیان کد: 43939

اندروید سیستم عاملی متن بازه
که گوگل در اختیار کمپانی ها قرار می ده و اونا، رابط های کاربری خودشون رو روی اندروید خام پیاده می کنن

پاسخ
1400/8/16
ans_result_43939