مسبی

چگونه می توانم به سرعت در شغل خود ترفیع بگیرم؟

29 مرداد 00 ساعت 12:12
مدارک تحصیلی خود را ارزیابی کنید. قبل از درخواست برای ارتقاء باید مطمئن شوید که واجد شرایط این موقعیت هستید. هنگامی که برای ارتقاء یا موقعیت داخلی در نظر گرفته می شوید، ممکن است لازم باشد برای درخواست، نامه ای بنویسید. این مثالها و نکات نوشتاری را مرور کنید.
چگونه می توانم به سرعت در شغل خود ترفیع بگیرم؟

مواد و روش ها

1. برای درخواست ترفیع آماده شوید.

2. بدانید چه کارهایی را نباید انجام دهید.

3. تقاضای تبلیغ کنید.

اگر برای مدت طولانی کار خوبی انجام داده اید ، ممکن است آماده درخواست ارتقا باشید. اما اگر می خواهید با موفقیت درخواست ارتقا دهید ، باید تکالیف خود را انجام دهید ، جلسه ای را برنامه ریزی کنید و دقیقاً بدانید چه چیزی باید بگویید - و چه چیزی نباید بگوید. اگر می خواهید بدانید چگونه درخواست ارتقا دهید و به خاطر تلاش و فداکاری خود در محل کار پاداش دریافت کنید ، فقط باید این مراحل را دنبال کنید.

برای خود پرونده بسازید. هنگامی که درخواست ارتقا می دهید ، باید با جزئیات خاصی در مورد مشارکت خود در شرکت و همچنین توضیحی در مورد آنچه درخواست می کنید آماده باشید. اگر به جلسه ای می روید و فقط می گویید "من ارتقا می خواهم" ، به احتمال زیاد درخواست شما جدی گرفته نمی شود. اگر می خواهید از قبل برنامه ریزی کنید ، باید آماده توضیح نکات زیر باشید:

لیستی از تمام دستاوردهای خود تهیه کنید. به تمام کارهایی که در شش ماه ، سال یا حتی پنج سال گذشته برای شرکت انجام داده اید فکر کنید ، بسته به مدت زمانی که در همان موقعیت بوده اید. هر پروژه ای را که روی آن کار کرده اید ، اهداف فروش که از آنها عبور کرده اید یا ایده های بدیعی که به پیشبرد شرکت کمک کرده اید ، بنویسید.

مهم این است که تا حد ممکن خاص باشید. اگر بتوانید دقیقاً میزان پروژه ها ، فروش یا کارهای کلی خود را که به شرکت کمک کرده اند ، تعیین کنید ، این امر پرونده شما را بسیار قوی تر می کند.

آماده شوید تا نشان دهید که استثنایی بوده اید. شما فقط نمی خواهید بگویید که کار خوبی انجام داده اید ، بلکه باید ثابت کنید که فراتر از انتظارات بوده اید.

موقعیت مورد نظر خود را مشخص کنید. بسیاری از مردم می خواهند در شرکت پیشرفت کنند و ارتقاء زیادی دریافت کنند ، اما متوجه می شوند به دلیل ساختار شرکت ، جایی برای رفتن ندارند. اگر شغل خاصی وجود دارد ، این قسمت آسان است ، زیرا می توانید برای آن درخواست دهید. با این حال ، در صورت عدم وجود ، نیاز به موقعیتی را تعیین کنید که بتوانید با موثر بودن در آن نقش جدید ، فعالیتهای تجاری روزمره شرکت را بهبود بخشید.

هنگامی که موقعیت را پیدا کردید - یا موقعیت جدیدی ایجاد کردید - باید نمونه هایی را بیابید تا ثابت کنید که شما فرد کاملی برای این شغل هستید. اگر می خواهید رهبر تیم باشید ، به رئیس خود نشان دهید که هنگام هدایت پروژه های کوچکتر چقدر خوب عمل کرده اید.

زمان بندی را به درستی انجام دهید. بسیاری از مردم از درخواست ترفیع می ترسند زیرا به نظر نمی رسد "زمان مناسب" را برای انجام آن پیدا کنند. خوب ، زمان کاملی برای درخواست ارتقا وجود ندارد ، اما قطعاً لحظاتی وجود دارد که بهتر از بقیه است. بهترین زمان برای انجام این کار در طول بررسی سالانه یا نیمه سالانه است ، که فرصتی مناسب برای بحث در مورد دستاوردها و پتانسیل های آینده شما است. اما اگر نمی خواهید منتظر بمانید ، نکات دیگری را نیز باید در نظر بگیرید:

وضعیت بخش یا تیم خود را در نظر بگیرید. آیا اخیراً بخش شما با دیگری ادغام شده است و آیا تغییرات کلی در شرکت ایجاد شده است؟ اگر چنین است ، ممکن است از این به عنوان فرصتی برای عضویت در آن تغییر استفاده کنید. با این حال ، اگر بخش شما به دلیل ادغام تعداد زیادی از افراد را اخراج می کند و محیط بسیار استرس زا است ، ممکن است بخواهید تا آرام شدن اوضاع خود را کنار بگذارید.

اگر شرکت شما با مشکل روبرو شده و پول زیادی را از دست داده است ، یا شما و همکارانتان در تلاش برای تعیین مهلت اصلی کار هستید ، باید منتظر بمانید تا اوضاع کمی آرام شود.

قبل از سوال ، رئیس یا مافوق خود را بشناسید. بسیاری از مردم "راهی" دارند که دوست دارند با آنها گفتگو کرده و تجارت کنند. این روش برای هر فرد متفاوت است. زمان مناسب را برای درخواست از رئیس در مورد ارتقاء خود تعیین کنید. به عنوان مثال ، اگر او قصد دارد دو هفته مرخصی بگیرد ، ممکن است روحیه خوبی داشته باشد. اگر او فقط یک حساب مهم را از دست داده است ، ممکن است در آن مقطع به دنبال ارتقاء خود باشید.

برای مدت زمان طولانی منتظر زمان مناسب نباشید. اگر ماه هاست می خواهید گفتگو داشته باشید اما همیشه یک دلیل "خوب" برای صبر کردن وجود دارد ، زمان آن رسیده است که کمتر سخت گیر باشید و حرکت رو به جلو را شروع کنید.

درخواست ملاقات کنید. وقتی فهمیدید که در مورد دستاوردهای خود چه می خواهید بگویید ، بدانید چه موقعیتی را می خواهید و ایده ای برای زمان گفتگو داشته باشید ، وقت آن است که توپ را به حرکت درآورید. فقط در وسط روز وارد دفتر مدیر خود نشوید و از او بخواهید صحبت کند. در عوض ، با مدیر خود صحبت کنید یا یک ایمیل سریع بفرستید که می خواهید درباره عملکرد و پتانسیل خود صحبت کنید.

هنگامی که با مدیر خود صحبت می کنید ، او ایده ای در مورد آنچه شما می خواهید بگویید خواهد داشت ، بنابراین در طول جلسه دچار حیرت نمی شود.

تحقیق کنید. اگرچه نیازی نیست که دقیقاً بگویید چقدر می خواهید هنگام ارتقاء میزان درآمد خود را بدست آورید ، اما باید آماده باشید تا در مورد آن صحبت کنید. دقیقاً بدانید چقدر ارزش دارید ، چه در شرکت خود و چه در کل جهان. به Salary.com و PayScale.com نگاه کنید و بفهمید که در شرکت خود و همچنین در رقابت باید انتظار چه چیزی را داشته باشید

فکر نکنید که حق ارتقا دارید. بدترین کاری که می توانید هنگام مراجعه به دفتر مدیر خود برای درخواست ارتقاء انجام دهید این است که 100٪ متقاعد شوید که شایسته آن هستید. اینکه شما مدت زمان مشخصی در شرکت کار کرده اید به این معنا نیست که وقت آن رسیده است که حقوق و ارتقاء خود را دریافت کنید. آماده و با ذهن باز وارد گفتگو شوید. اگر بیش از حد از خود اطمینان دارید ، رئیس یا مدیر شما ممکن است فکر کند که شما متکبر یا بی منطق هستید.

فکر نکنید که شما و رئیس تان چشم در چشم هم هستید. در یک دنیای ایده آل ، رئیس شما از همه دستاوردهای شما آگاه است و در مورد زمان رسیدن شما به نردبان شرکت در یک صفحه خواهد بود. با این حال ، حتی اگر دستاوردهای شما چشمگیر بوده باشد ، ممکن است رئیس شما فکر نکند که برای رفتن به سطح بعدی کافی است.

او ممکن است موافق باشد که شما به اندازه کافی موفق بوده اید ، اما ممکن است تصور بهتری از تعداد مهارتها و تجربه ای که قبل از ادامه کار نیاز دارید کسب کند.

روشن فکر بودن. اگر فکر می کند شما آماده نیستید ، بپرسید چه کار دیگری می توانید انجام دهید و حتی آن را بنویسید. نشان دهید که مصمم به ادامه کار خوب هستید و هر کاری که لازم باشد انجام خواهید داد.

خود را با سایر کارکنان مقایسه نکنید. اگرچه ممکن است احساس کنید همکار شما ، جیم ، به اندازه شما تجربه یا تحصیلات ندارد اما سریعتر ارتقا یافت ، اما بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از سایر همکارانی که ارتقا یافته اند شکایت کنید و بگویید لیاقت آنها را ندارند. یا اینکه شما کارگر سخت تری از آنها هستید. این باعث می شود شما کوچک ، غمگین و مهمتر از همه ، به اندازه کافی بالغ نباشید تا از نردبان شرکت بالا بروید.

بیایید با آن روبرو شویم - شاید شما احساس می کنید که شما واقعاً شایسته ارتقاء بیشتر از جیم قدیمی هستید. این بدان معنا نیست که شما باید در مورد آن صحبت کنید. روی خود تمرکز کنید نه افراد اطراف خود.

تبلیغات به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که ممکن است برای شما واضح نباشد. سعی نکنید حدس بزنید چرا فلانی به جای شما ترفیع یافته است وگرنه خودتان را دیوانه می کنید.

در مورد زندگی شخصی خود پرونده سازی نکنید. اگرچه شرایط شخصی ممکن است شما را وادار به پول بیشتر و در نتیجه ارتقاء کند ، در اسرع وقت باید از صحبت در مورد زندگی شخصی خود هنگام درخواست ارتقاء اجتناب کنید. در عوض ، تمرکز خود را بر تمام کمک هایی که به شرکت کرده اید و همچنین مشارکت هایی که قصد دارید در موقعیت جدید خود انجام دهید ، بدهید.

به این واقعیت اشاره نکنید که برای پرداخت هزینه خانه جدید ، حمایت از نوزاد جدید یا پرداخت هزینه طلاق گران قیمت به پول احتیاج دارید - ممکن است این نکات برای شما مهم باشد ، اما باعث می شود رئیس شما فکر کند شما " تمرکز مجدد بر شرکت نیست

اگر ترفیعی نگرفتید ناامید یا ناراحت نشوید. اگر ترفیعی را که می خواهید دریافت نکرده اید ، عصبانی نشوید ، شکایت نکنید یا حتی به دیگر همکاران خود نگویید که جلسه شما چقدر بد بوده است ، چگونه رئیس شما قصد دارد شما را بدست آورد یا اینکه هیچ کاری که انجام می دهید هرگز کافی نخواهد بود. این نوع کلمات پخش می شوند و شما در نور مطلوب بیرون نمی آیید.

با رئیس خود مودب و آرام باشید و بپرسید برای کارمندی بهتر چه می توانید بکنید - ممکن است ناامید باشید ، اما نباید احساسات خود را علنی کنید یا در آینده برای ارتقاء در نظر گرفته نخواهید شد.

با بیان دستاوردهای خود شروع کنید. این لیست از دستاوردهای شخصی به محض آماده شدن برای برگزاری آن جلسه مفید خواهد بود. شما باید جلسه را با تشکر از رئیس خود که برای صحبت کردن با شما وقت گذاشته و سپس در مورد همه موفقیت هایی که برای شرکت به ارمغان آورده اید ، صحبت کنید ، تا آنجا که ممکن است از نظر درآمد ، افزایش رشد و عوامل موثر واقعاً صحبت کنید. شما را به عنوان یک کارمند برجسته کند

نشان دهید که آماده مسئولیت بیشتر هستید. هنگامی که دستاوردهای خود را بیان کردید ، می توانید در مورد موقعیتی که می خواهید به دست آورید بحث کنید ، خواه این موقعیتی است که به تازگی افتتاح شده است یا می خواهید آن را ایجاد کنید. شما باید با لیستی از اهدافی که می خواهید در این موقعیت جدید به آنها برسید و یک برنامه بازی برای دستیابی به آنها آماده شوید.در حالی که این کار را انجام می دهید ، به این فکر کنید که رئیس شما چه چیزی را بیشتر مورد علاقه خود قرار می دهد و بر این اساس اهداف خود را اولویت بندی کنید.

درخواست بازخورد کنید. همه صحبت ها را انجام ندهید - اجازه دهید رئیس شما به شما کمک کند راه هایی را برای رشد پیدا کنید و دیدگاه خود را درباره اینکه آیا برای ارتقاء درجه آمادگی دارید یا نه آماده کنید. اگرچه باید برخی نکات گفتاری را آماده کنید ، اما باید به جلسه به عنوان یک مکالمه نگاه کنید ، نه فقط یک فرصت برای شما برای سخنرانی در مورد اینکه چقدر شگفت انگیز هستید.

اگر رئیس شما فکر می کند به زمان بیشتری نیاز دارید ناامید نشوید. اگر رئیس شما می گوید شما برای ارتقاء درجه آمادگی ندارید ، ناراحت یا آسیب نبینید. در عوض ، از او بخواهید به شما در ساختن نقشه راه برای موفقیت های آینده کمک کند. این می تواند به شما کمک کند چشم انداز بهتری برای آینده خود داشته باشید و احساس کنید برنامه ای مشخص برای دستیابی به اهداف خود دارید.

برای شروع مکالمه به خود افتخار کنید و بدانید که جلسه باعث می شود که رئیس شما در مورد ارتقاء آتی به شما فکر کند ، حتی اگر آنطور که برنامه ریزی کرده اید به نتیجه نرسد.

پیگیری. اگر ارتقاء نگرفته اید ، فقط به رئیس خود نگویید که سعی خواهید کرد اهداف جدید خود را برآورده کنید و به بهترین ها امیدوار باشید. در عوض ، هر از گاهی پیگیری کنید و از رئیس خود در مورد پیشرفت خود سوال کنید و ببینید آیا نیازهای او را برآورده می کنید یا خیر. اگر هر چند وقت یکبار بدون اصرار زیاد وارد شوید

چگونه می توانم به سرعت در شغل خود ترفیع بگیرم؟
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره چگونه می توانم به سرعت در شغل خود ترفیع بگیرم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب