چگونه چندین برنامه کاری را همزمان با هم به پیش ببریم و مدیریت کنیم؟

نویسنده: سعید هلالیان
1400/01/17   12:53
در زمان کنونی بعضی از ما مجبوریم چندین کار را با هم به جلو ببریم. گاهی اوقات در محل کار، بیش از میزان کاری که انجام آن وظیفه ماست و به ما محول شده فعالیت می کنیم. مثلا امکان دارد در کنار انجام بسیاری از کارهای خود، از ما بخواهند چندین کار جزئی دیگر را هم انجام بدهیم.
چگونه چندین برنامه کاری را همزمان با هم به پیش ببریم و مدیریت کنیم؟

در زمان کنونی بعضی از ما مجبوریم چندین کار را با هم به جلو ببریم. گاهی اوقات در محل کار، بیش از میزان کاری که انجام آن وظیفه ماست و به ما محول شده فعالیت می کنیم. مثلا امکان دارد در کنار انجام بسیاری از کارهای خود، از ما بخواهند چندین کار جزئی دیگر را هم انجام بدهیم. بنابراین باید زمان را درست مدیریت کنیم و با برنامه ریزی صحیح کارهای خود را به پیش ببریم. در ادامه راه حلهایی به شما معرفی خواهیم کرد که کمک می کند بتوانید همزمان از پس انجام چندین کار برآیید.


کارها را اولویت بندی کنید

تمام کارهای شما به یک اندازه مهم و ضروری نیستند. شما باید آگاه باشید انجام چه کاری ضرورت بیشتری دارد و انجام کدام یک دارای اهمیت کمتری است. اینگونه کارهای شما زودتر و آسان تر به پیش می روند و شما هم دچار اضطراب کمتری می شوید.


زمان بندی درست

شما می توانید با زمان بندی صحیح بهره وری خود را بالا برده و به طور هم زمان چندین کار را به شکل بهتری به پیش ببرید. شما با این روش خود را وادار می کنید تا در طی روز به کارهای مهم بپردازید و آنها را با موفقیت به پایان برسانید.


نظم و ترتیب

قطعا سروکله زدن با انبوه از یاداشتهای متنوع و پراکنده که متعلق به کارهای مختلف شما است، باعث نارضایتی می شود. شما از طریق ابزارها و سیستمهای گوناگون، قادر هستید خود را منظم و مرتب نگه دارید. این گونه همه مدارک و برنامه هایی را که به یک پروژه متعلق است، سریع و زود می یابید.


از بقیه کمک بخواهید

اگر با انبوهی از کارها مواجه هستید، از بقیه کمک بگیرید. با این کار بعضی از کارهای خود را به دیگران محول می کنید، اما از انجام بسیاری از وظایفی که بر دوش شماست، معاف خواهید شد. کار خود را به افرادی بسپارید که به آنها اعتماد و اطمینان دارید.


تمرکز کنید

انجام وظایف خود به بهترین شکل را سرلوحه خود قرار دهید و حضور و غرق شدن در شبکه های اجتماعی را به زمان دیگری بسپارید و بر کار اصلی خود متمرکز شوید. به علاوه شما باید بدانید چه موقعی بهتر تمرکز می کنید. عده ای برای تمرکز پیدا کردن، احتیاج به فضایی آرام دارند، عده ای باید کارشان را با موسیقی انجام دهند و ... سعی کنید متوجه شوید در چه موقعیت و فضایی تمرکز بهتری دارید.


به مراحل گوناگون برنامه های کاری خود توجه داشته باشید

این کار را می توانید با بهره گیری از نرم افزارهای مدیریتی خیلی راحت انجام دهید. شما می توانید همه قسمتها یا مراحل بااهمیت کار خود و نتایجی را که ممکن است در پی داشته باشد، در نظر داشته باشید. زمانهای کاری خود را بررسی نمایید و پیش خود حساب کنید برای کدام کارها فرصت بیشتری دارید یا برآورد کنید کدام کارها شما را مضطرب می کند. آگاهی از این مسائل احتمالی در آینده به شما کمک خواهد کرد تا در مواجهه با این مشکلات بیشتر آمادگی داشته باشید. به علاوه امکان دارد بعضی از کارها را زمان دیگری انجام دهید یا بتوانید بعضی از کارهایتان را زودتر از سایر کارهای خود انجام دهید.


به طور منظم پیشرفت کار را ارزیابی نمایید

بعضی مواقع بی آنکه خودتان بفهمید، کارهای شما به تاخیر می افتند. به میزان زمانی که به هر کار اختصاص می دهید، دقت داشته باشید. از کارهایی که توسط شما صورت می گیرد،یادداشت بردارید. یک کار وقت شما را بیشتر از اندازه گرفته است و سایر کارها روی زمین مانده اند. با برطرف کردن این مشکل کارهای شما مسیر صجیج خود را پیدا می کنند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,952تومانبیت کوین: 66,530 دلار
589520
fa