مسبی

چگونه کاریزماتیک باشیم و توانایی جذب و نفوذ به عمق وجود مردم را داشته باشیم؟

نویسنده: مهناز رافتی
26 خرداد 99 ساعت 02:29
کاریزما چیست؟ چگونه کاریزماتیک (خاریسماتیک) باشیم؟ چه کسانی مهره مار دارند؟ شاید باورتان نشود اما جذابیت و شیفته کننده بودن بشر به زیبایی و پول و ثروت نیست حتی یک مهارت خدادادی هم نیست فقط کافی است یک فرد کاریزماتیک باشد تمام عالم و آدم شیفته و مجذوب او خواهند شد.
چگونه کاریزماتیک باشیم و توانایی جذب و نفوذ به عمق وجود مردم را داشته باشیم؟

معنای کلمه کاریزما همان فرهمندی و جذابیت است به زبان یونانی باستان همان مهد آغاز کاریزما آن را اینگونه می خواندند: χάρισμα تلفظ "خاریسما"

یک ویژگی شخصیتی است برای بدست آوردن طلای ناب یا همان قدرت اجتماعی یادمان نرود که فرهمندی یک ویژگی شخصیتی و منحصر به فرد و برای نفوذ و در دست گرفتن یک فرد یا گروه می توانند باشد کاریزماتیک ها توانایی جذب و نفوذ به عمق وجود انبوهی از مردم را دارند و می توانند مانند یک سحر اشخاص را جادو کنند و به انجام کاری وادار کنند بدون آنکه نوعی بی عدالتی به نظر بیاید.


جوامع سنتی و اشخاص باستان معتقد بودند که کاریزما نوعی از خصایل غیر عادی و عنایت های ماورایی و ابرقهرمانی است اما امروزه دانشمندان نظریه هایی داده اند که میتوان کاریزماتیک بودن را آموزش داد و با این نوع نگاه و اندیشه حتی می توانیم اشخاص فرهمند جامعه را افزایش دهیم.

اما پرسش دوم:

چگونه کاریزماتیک باشیم؟

عکس پروفایل خاص باش

1. به نزدیکانتان انرژی مثبت انتقال دهید

کاریزما همان جذابیت بیش از اندازه از برای داشتن کاریزمای واقعی نیاز است که انرژی مثبت فراوانی داشته و خاص باشید وقتی شما فردی با انرژی فوق العاده هستید اطرافیانتان هم این حس را میگیرند و آنها هم در کنار شما حس خاص بودن میکنند:


اسامی افراد را فراموش نکنید وقتی با شخصی یا اشخاصی آشنا می شوید سعی کنید نام هایشان را به خاطر بسپارید تا در دیدار های غیر منتظره بعدی با آوردن نامشان آنها را غافلگیر کنید.


هیچکس را بالاتر یا پایین تر از خود فرض نکنید زمانی که شما در حال ملاقات با فردی هستید اگر خود را بالاتر از او فرض کنید حسی ناخوشایند به او منتقل می شود حسی که شما را در همان دیدار اول به فردی مغرور و خودپسند تبدیل می کند و اگر فردی را بالاتر از خود فرض کنید در دیدار های بعدی به فردی بی اعتماد به نفس و منزوی تبدیل می شوید پس در همه حال با همه کس مانند خودشان رفتار کنید با مدیر شرکت مانند مدیر ها و با آبدارچی شرکت هم متمدن و با معرفت رفتار کنید.


به عنوان فردی کاریزماتیک به هیچ عنوان ریاکار نباشید در برخورد و دیدار با افراد بسیار با وقار و سخاوتمند رفتار کنید تحسینشان کنید و با مهربانی تحسین و سخاوت آنها را بپذیرید.


مهم تر از همه کاریزماتیک بودن به معنای راضی کردن مردم از خود نیست بلکه افراد کاریزماتیک در هر صورت سخن و حرف مردم برایشان اهمیت ندارد و خود با جذبه و تکیه بر ویژگی های بینظیر خود سعی می کنند همیشه و در همه حال بهترین خودشان باشند.


2.سرگرم کننده و فوق العاده باشید

بعضی از افراد تمام ویژگی های کاریزماتیک بودن را رعایت می کنند اما با یک فاجعه بزرگ سرگرم کردن جمع را از یاد می برند حتی اگر در شوخ طبعی و مهربانی و جذابی بهترین باشی و همچنین یک فرد خسته کننده باید به تو گوشزد کرد که هیچ انسانی وقت گذراندن با افراد کسل کننده را دوست ندارد پس فوق العاده و سرگرم کننده باشید و این موضوع را هرگز فراموش نکنید.


همیشه یک موضوع جالب در جیبتان داشته باشید تا افراد بدون توجه به زمان و مکان جذب و شیفته شما شوند.


مطالعه خود را تا حد امکان بالا ببرید و یک جورایی همه فن حریف باشید وقتی درباره تمام موضوعات دنیا از عمق اقیانوس تا قله کوه و خورشید اطلاعات داشته باشید هر چند در جمع ناآشنا و تازه ای باشید میتوانید سر صحبت را به دست بگیرید و دیگران را با کلامتان جادو کنید.


سخنتان را محدود کنید در رابطه با هر کلمه ای که از دهانتان خارج می شود فکر کنید سبک و سنگین کنید جملات کلیدی را انتخاب کنید و بیان کنید اگر کلامتان معنای خاصی ندارد و صرفا برای حرف زدن میخواهید آن را به زبان بیاورید ساکت شوید و هیچ چیز در رابطه با موضوعی که سر رشته ندارید و معنا و مفهومی را انتقال نمی دهد نگویید.


3. با زبان بدنتان دیگران را محو خود کنید

وقتی به چشمان یک فرد نگاه میکنید احساساتش نسبت به سخنی که می گویید را درک می کنید و به طور ناخودآگاه می فهمید که آن فرد از ادامه موضوع مورد بحث خوشحال یا افسرده می شود انسان بدون آنکه متوجه تغییراتش باشد بدون آنکه حتی سخنی بگوید دائم در حال ارسال پیام احساسات به دنیای خود است و به همین دلیل زبان بدن یک اصل مهم دیگر در فرهمندی به شمار می رود.


حس دیگران را بگیرید و از آن تقلید کنید زمانی که مشغول صحبت با فردی هستید از حرکاتش تقلید کنید این باعث میشود به طور ناخودآگاه فرد مقابل احساس درک شدن از جانب شما را بگیرد و لبخند بزند.


هنگام صحبت با دیگران خود را مشتاق نشان دهید و با هیجان به آنها گوش دهید به تک به تک کلماتی که از ذهن و دهان فرد مقابل میگذرد و وارد ذهن شما می شود طوری با هیجان موضوع را دنبال کنید که اطرافیانتان در ارتباط با هر پیشامدی شما اولین شخصی باشید که برای حرف زدن از آن پیشامد انتخاب می کند.


صاف بایستید مصمم و با قدرت قدم بردارید با غرور و جذبه وارد جمع غریب شوید اصلا خمیده نباشید و فردی با اعتماد به نفس بالا و بی نظیر باشید فردی که هرکس به اون نگاهی بیندازد محو قدم برداشتنش باشد همیشه برای هر تغییر و فرصت جدیدی آماده باشید و هیچ گاه از هیچ چیز ترس به دل خود راه ندهید.


جلوی آینه بایستید و با خود حرف بزنید زبان بدنتان را با دقت نگاه کنید می توانید بدون حرف زدن حستان را منتقل کنید حرکاتتان گفتارتان را تکمیل می کنند یا مانند رقص فقط به حرکت در می آیند و حالت زشتی به وجود می آورند چندین بار جلوی آینه به عنوان فردی کاریزماتیک حاضر شوید خود را آنگونه می بینید آیا واقعا شما مانند اشخاص فرهمند رفتار می کنید؟ نقاط قوت و ضعف خود را یادداشت کنید و آن ها را تقویت کنید یا از بین ببرید.


کاریزما در اواسط قرن بیستم غالبا با تعابیری در وصف شخصیت های مثبت و منفی اقتصادی و سیاسی گفته می شد که قابلیت مجذوب کردن آدم ها به گونه ای که کاملا سلب اختیار شوند را داشتند و کارشان آنچنان تاثیر گذار بود که مقابله با جذابیتشان می شود گفت امکان ناپذیر بود.

از این نمونه افراد می توان به اشخاص بزرگی چون; مهاتما گاندی , آدولف هیتلر , ناپلئون , آیت الله خمینی و مائو اشاره کرد.

از رهبران تکنولوژی هم میتوان استیو جابز معروف را نام برد.

با تمرین و تغییر می توان آینده را ساخت کسی چه میداند چند سال بعد شاید نام تو هم در بین این اشخاص ذکر شد.

چگونه کاریزماتیک باشیم و توانایی جذب و نفوذ به عمق وجود مردم را داشته باشیم؟
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره چگونه کاریزماتیک باشیم و توانایی جذب و نفوذ به عمق وجود مردم را داشته باشیم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: کاریزماتیک باشیم