آموزش یک تکنیک موثر برای فروشندگی حرفه ای

نویسنده: ولی اله
1398/09/10   07:48
برای انجام هر کاری نیازمند مهارت و تکنیک هستیم و اگر با تکنیک ها و مهارت های لازم آن کار آشنا باشیم و آنها را بکار بگیریم معمولا کار را بهتر، آسانتر و یا نهایتا با نتیجه گیری بهتر به سرانجام خواهیم رساند. بازاریابی و فروش نیز از این امر مستثنی نیست.
آموزش یک تکنیک موثر برای فروشندگی حرفه ای

برای فروش بیشتر و جذب مشتری بیشتر بعنوان فروشنده و یا بازاریاب و یا حتی ویزیتور دانستن تکنیکی که بشما معرفی می شود کمک زیادی به موفقیت تان خواهد کرد.


در فرهنگ اسلام به نحوه ارتباط ما با دیگران گفته می شود: هر آن چیزی که برای خودتان می پسندید برای دیگران نیز بپسندید و هرچیزی برای خودتان نمی پسندید برای دیگران نیز مپسندید. در واقع با بکار بستن این دستورالعمل برای دیگران ارزش قائل می شویم و دیگران نیز برای ما ارزش قائل خواهند شد. برایان تریسی از متخصصین علم بازاریابی می گوید در بازاریابی برای مشتری ارزش قائل شوید یا به مشتری ارزش دهید. فراموش نکنیم بعنوان بازاریاب باید بیاد داشته باشید کار شما کمک به مشتری برای رفع نیازهای او است. یعنی باید کاری کنیم که مشتری نوع نیازش را اعلام کند. اگر در همان ارتباط اول بگوییم من فلان محصول یا خدمت را با قیمت فلان می فروشم، شاید مشتری اصلا توجهی به حرف نکند. فروشنده خوب بودن به معنی خوب حرف زدن نیست بلکه برای حرفه ای بودن در فروشندگی باید خوب گوش دادن را عادت کنیم. هر چه بیشتر تلاش به حرف زدن کنیم مشتری را خسته تر کرده و زودتر از خود دور می کنیم. همان اول نباید قیمت را بیان کنید بلکه باید صبر کنید تا مشتری راغب به خرید شده و قیمت را بپرسد. اگر در گفتار مشتری متوجه شدید نظرش نسبت به کالا یا خدمت شما منفی است و نه می گوید این بدان معنی است که مشتری به اطلاعات بیشتری نیاز دارد.


شما با بکار گیری قانون 70/30 می توانید شرایطی فراهم کنید که مشتری محصول شما را با رغبت بیشتری بخرد. طبق قانون فوق فرصت حرف زدن توسط مشتری باید 70 درصد باشد و فروشنده، بازاریاب یا حتی ویزیتور 30 درصد حرف بزند. طبق این قانون پرحرفی نتیجه عکس خواهد داد. لذا بطور خلاصه:

- سعی کنید در وهله اول شنونده خوب و با حوصله ای باشید.

- حرفی بزنید که در ادامه مشتری نیازش را بشما بگوید.

- همان اول قیمت ندهید اجازه بدهید مشتری قیمت را بپرسد (این یعنی فروشندگی خوب)

- اگر مشتری نه گفت باید اطلاعات بیشتر و بهتری در اختیارش قرار دهید.

با دانستن و بکارگیری قانون 70/30 فروش موفقی را تجربه خواهید کرد.

آموزش یک تکنیک موثر برای فروشندگی حرفه ای
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,943تومانبیت کوین: 67,876 دلار
579430
fa