مسبی

دنیای پسا کرونا چگونه خواهد بود؟

نویسنده: سعید بزرگی
1 اردیبهشت 00 ساعت 15:12
تا به حال با خود فکر کرده ایم که دنیای پس از کرونا چگونه دنیایی خواهد بود و آیا می شود به گذشته و همان روال قبل از کرونا بازگشت یا خیر؟ آیا شرایط زندگی بار دیگر می تواند به همان شکل گذشته شود یا به طور کلی تغییر می کند؟
دنیای پسا کرونا چگونه خواهد بود؟

همگی از تاثیرات منفی که کرونا بر زندگی، سلامت و جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و ... گذاشته با خبریم. مصائبی که تک تک ما در طول این دوران آن را حس کرده ایم از جنبه کاری گرفته تا سفر و تفریح و از همه مهمتر جان باختن عزیزانمان همگی گواه شرایط بسیار سختی است که همگی تجربه کردیم. ماسک زدن، فاصله گذاری اجتماعی و تمامی قوانینی که انسان را از اجتماع دور کرده و بیشتر در قالب یک فرد در می آورد. بالاخره روزی کرونا به پایان میرسد اما آیا ما هم می توانیم به روند زندگی قبل از کرونا بازگردیم؟ شرایط کاری چگونه خواهد بود؟ آیا آداب و رسوم و از همه مهمتر ازدواج به همان صورت پیشین خواهد شد یا به طور کلی دچار دگرگونی های اساسی می شود؟ آیا می توانیم بار دیگر در کنار هم بدون ترس از این ویروس جمع شویم و بدون هراس یک دل سیر همدیگر را ببینیم؟ سنتهایی مثل عید نوروز به چه شکل خواهد شد؟ دید و بازدیدها و شرایط آن به حالت سابق باز می گردد؟

از نظر این حقیر شرایط روزی به حال عادی بازخواهد گشت اما باید از این بابت یقین داشت که همه امور و سنتها و کلیه مراتب زندگی گذشته شاید دیگر به همان صورت انجام نشود به عبارتی کرونا باعث ایجاد تحول در رابطه با زندگی بشر شود.

جهان به دنیای پیش از کرونا، حین آن و پس از کرونا تبدیل خواهد شد و مسلما شرایط مثل قبل نخواهد بود.

خوشحال می شوم نظر شما دوستان را در این رابطه بدانم؟ آیا شما هم با بنده هم نظرید که دوران پس از کرونا با دوران پیش از آن تفاوت خواهد داشت یا خیر؟

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دنیای پسا کرونا چگونه خواهد بود؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب