بهترین راهکار های جذب سرمایه کدام اند؟

نویسنده: بلو استون
1399/12/28   02:54
جذب سرمایه یکی از مشکلات رایج در کسب و کارها می باشد. متقاضیان برای جذب سرمایه گاها نیازمند مشارکت کارشناسان مربوطه هستند. جذب سرمایه برای کسب و کار می تواند رونق به ارمغان آورد و یا برای کسب و کار های غیر فعال منجر به رکود شود.
بهترین راهکار های جذب سرمایه کدام اند؟

جذب سرمایه یکی از مشکلات رایج در کسب و کارها می باشد. متقاضیان برای جذب سرمایه گاها نیازمند مشارکت کارشناسان مربوطه هستند. جذب سرمایه برای کسب و کار می تواند رونق به ارمغان آورد و یا برای کسب و کار های غیر فعال منجر به رکود شود. لذا متقاضیان جذب سرمایه بایستی در ابتدا به موارد کلی تر رسیدگی کنند.

جذب سرمایه و پیش نیازها

جذب سرمایه در کسب و کارهای مختلف نیاز به برخی پیش نیازها دارد. به عنوان مثال متقاضیان بایستی در صورت نیاز به جذب سرمایه طرحی برای معرفی به سرمایه گذاران در اختیار داشته باشند. برخی از پیش نیازهای جذب سرمایه عبارتند از:

  • طرح کسب و کار یا بیزینس پلن
  • سوابق مالی و رزومه کسب و کار
  • مجریان و ارائه دهندگان قابل اعتماد
  • شبکه ای از سرمایه گذاران

پیش نیازهای جذب سرمایه برای متقاضیان دارای ضرورت فراوانی می باشد. چرا که پایه و اساس سرمایه آن ها خواهد بود. همچنین سرمایه گذاران نیز بایستی توجه ویژه ای بر این روند داشته باشند. لذا تسلط بر پسش نیاز های سرمایه گذاری به متقاضیان در پیروزی گام های اول، یاری می رساند.

روند جذب سرمایه

در روند جذب سرمایه متقاضیان و سرمایه گذاران جهت انجام مذاکره بایستی در جلسه ای شرکت کنند. این روند می تواند در چند جلسه اجرا شود. توصیه می شود قبل از ارائه طرح ها برای جلسه آشنایی با سرمایه گذار اقدام شود. متقاضیان سرمایه می توانند از جلسه دوم شروع به ارائه طرح نمایند. پس از پذیرش طرح توسط سرمایه گذار و توافق بر سر سهام، معامله صورت گرفته و وجوه به حساب شرکت واریز می شود.

جذب سرمایه در کسب و کار های خرد و کلان یکسان نیست. به همین دلیل به بررسی روند هر دو می پردازیم. جذب سرمایه در کسب و کارهای خرد از مذاکره آغاز و در واریز وجه پایان می یابد و تنها گزارش های مالی ساده می تواند مبنای توافق شرکا باشد. اما در سرمایه گذاری کسب و کار های کلان متقاضیان بایستی برای انجام امور چندین جلسه را برگزار کرده و در آن ها عوامل متعددی را بررسی نمایند. همچنین گزارش های مالی بسیار دقیق خواهند بود.

پس از جذب سرمایه

پس از جذب سرمایه برای شرکت، متقاضیان موظف به پرداخت سود به سرمایه گذار هستند. میزان سود طبق توافق طرفین در هنگام سرمایه گذاری مشخص می شود. متقاضیان بایستی برای حفظ منابع و منافع تمامی طرفین اقدامات لازم را انجام دهند. کسب سود برای سرمایه گذاران به صور کلی در طولانی مدت با ارزش تر خواهد بود. اما سرمایه پذیران نیز بایستی توجه لازم را بر سود سرمایه گذاری دارا باشند.

بهترین راهکار های جذب سرمایه کدام اند؟
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: راهکار های جذب سرمایه
دلار: 57,870تومانبیت کوین: 67,952 دلار
578700
fa