طرح توجیهی نیاز ایجاد کسب و کار

نویسنده: مسبی دات كام
1398/04/06   14:48
طرح توجیهی نیاز ایجاد کسب و کار

این روز ها راه اندازی کسب و کار می تواند شروع خوبی برای پیشرفت در زمینه های اقتصادی باشد، ایده ای که خلق می شود با توجه به این که تحت کنترل شماست انعطاف بیشتری دارد و قطعا موفقیت عظیم تری کسب می کند.اگر قصد کسب درآمد در کنار شغل دیگر و یا در دوران دانشجویی را دارید اما ایده ای به ذهن شما نمی رسد باید بگوییم: به تعداد انسان های روی کره زمین ایده برای خلق موقعیت های کسب درآمد وجود دارد.
   

   
از بسیاری ایده ها بی اطلاع هستیم و بسیاری نیز هنوز بستر سازی خوبی در ایران ندارند، کسب و کار ها هیچ محدودیتی ندارند و این یکی از ویژگی های مثبت آن است که باید به عنوان قوی ترین دلیل شروع این کار نام برد.

یعنی شما می توانید به درآمد های میلیونی و در مرحله بعد میلیاردی برسید و به هیچ عنوان حدی برای کار شما در نظر گرفته نمی شود. چون مدیریت تمام آن در دست شماست و نیازی نیست که کسی برای شما خط و مشی تعیین کند.

تجارت های بزرگی این روز ها بر اساس کسب و کار های نوپا شکل می گیرند و از بسیاری از این استارتاپ ها از همان ابتدا با توجه به قوی بودن ایده حمایت می شود.

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

احتمالا بسیاری از شما به دنبال راه اندازی کسب و کار با هزینه بسیار پایین هستید و ترجیح می دهید بازدهی بیشتری را از سرمایه گذاری کم هزینه دریافت کنید که البته کار سختی است اما نشدنی نیست. در واقع تفاوت اصلی استارتاپ ها نیز همین مورد است وشما می توانید از این روش ها برای گسترش تجارت خود استفاده کنید.
   

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

   
مثلا می توانید در خانه خود کارگاهی را راه اندازی کنید و با بهره گیری از هوش اقتصادی خودتان، به سراغ روش های نوین تجارت های محلی بروید. می توانید فروش بالایی را با تبلیغات گسترده در مورد استارتاپ خود تجربه کنید و تمامی این موارد نیازمند مطالعه دقیق تر و تحقیق در این زمینه است. هر چه تجارت گسترده تر باشد سرمایه گذاری تبلیغاتی عظیم تری نیاز است.

بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند به دلیل سختی کار های اداری و زمانبر بودن آن ها در خانه و محل زندگی خود کسب و کاری را راه اندازی کنند و البته که ایده بسیارعالی و خوب است. فقط باید بدانند که ممکن است نیاز به هزینه های اولیه ای داشته باشند.

می توانید کسب و کار خود را در انبار خانه شروع کنید، چیزی که بار ها در طول تاریخ تکرار شده.

   

شروع راه اندازی استارتاپ های نوپا

بسیاری از شرکت ها و کارخانجات بزرگ به سمت ماشینی شدن هدایت می شوند و قطعا کم کم جای انسان ها در این شرایط پر خواهد شد و بسیاری از کار هایی که توسط انسان ها انجام می شد، کم هزینه تر و توسط سیستم های رباتیک پیش می رود و در این صورت نباید انتظار پیشرفت در شغلمان را داشته باشیم، روز به روز روش های کسب درآمد محدود تر و از نظر مالی و بار اقتصادی ضعیف تر می شوند که قطعا خبر خوشی نیست و می تواند باعث شود برای لحظه ای ام که شده به فکر فرو رویم.
   

ایده های نوین راه اندازی کسب و کار

   
شروع کار با یک کسب و کار نوپا می تواند ایده عالی و بی نظیری باشد که در کشور های صنعتی و پیشرفته جهان اول همیشه مورد حمایت دولت قرار گرفته است. مردم نیز ترجیح می دهند از کسب و کار های خانگی و شخصی خرید کنند و حتی کالا های مورد نیاز خود را تهیه کنند.

شما برای راه اندازی یک کسب و کار موفق صرفا به یک ایده ناب و عالی نیاز دارید که حدالامکان کم تر تکرار شده باشد و شما بتواند در آن ابتدا خوب و سپس بهترین باشید. این مسئله تا حد زیادی به گستره فکری شما بستگی دارد و این که قصد شما از راه اندازی این کسب و کار در چه سطحی است.

بسیاری از استارتاپ های ایرانی حالا وارد بحث پر سود صادرات شده اند.

می توانید به مرور تجارت خود را از سطح شهر و استان فرا تر ببرید، یک وب سایت ساده راه اندازی کنید و خدمات خود را در اینترنت نیز در معرض دید عموم قرار دهید.
   

ایده های نوین راه اندازی کسب و کار

هر چه ایده شما نوین تر باشد، جای تلاش بیشتری خواهد داشت و از طرفی نتیجه اش کاملا متفاوت ترو بهتر خواهد بود، اگر حس می کنید که شروع کار شما پر از محدودیت است و حتی ممکن است با تجربه تلخ شکست مواجه شوید باید بگوییم که در هر کاری ممکن است شکست وجود داشته باشد؛ قرار بر تلاش مکرر برای دستیابی به یک هدف در مسیر مشخص است.

حال این ایده می تواند در زمینه های مختلف باشد، بسیاری از کالا ها در کشور ما ثبات قیمتی ندارند، اگر نمونه داخلی آنها که عمدتا وارداتی هستند با قیمت کم تر و کیفیت عالی در کارگاهی مورد تایید تمامی ارگان های مربوطه تولید شود قطعا کمک گسترده ای به اقتصاد کشور خواهد کرد.

در واقع از این کسب و کار می توان بهره برداری های گسترده ای داشت و به مرور می تواند قوی تر شود. شما نیاز به یک راهنما در این مسیر دارید تا مدام با او درباره زمینه های مختلف مشورت کنید. همیشه استفاده از تجربه عالی است، اما ممکن است کاملا به نفعتان نباشد. باید در یک زمینه نکات مثبت یک تجربه را ابتدا به صورت آزمایشی در کسب و کار خود پیاده کنید.

قطعا وقتی وارد عرصه راه اندازی کسب و کار می شوید رقبایی نیز خواهید داشت، این رقبا یا داخلی هستند و یا از بازار خارجی شما را پیگیری می کنند. مثلا شرکت شیائومی یک کسب و کار نوپا و کوچک بود که در ابتدای مسیر خود تنها به تولید لوازم جانبی و حوزه الکترونیک در داخل کشور چین اقدام می کرد.

پس از مدتی تصمیم بر این شد که فروش آن ها گسترش یافته و روز به روز نیز این ایده عملی تر و قوی تر شد و تا جایی که در حال حاضر این شرکت به عنوان یکی از بهترین ها است.
   

کسب درآمد استارتاپی با کم ترین سرمایه

هیچ گاه موفقیت تصادفی نیست، نیاز به برنامه ریزی های بلند مدت دارد و هر چه شما ایده قدرتمند تری داشته باشید، به همان مقدار نیاز به توان اجرایی بالاتری وجود خواهد داشت. برای شروع کار نیز می توانید از شبکه های اجتماعی و وب سایت ها برای تبلیغات استفاده کنید، این روز ها مردم برای هر چیزی ابتدا یک جستجوی اینترنتی خواهند داشت.

از همان شروع کار و مبتدی ترین مرحله کسب و کار و راه اندازی استارتاپ خود بهتر است که بازاریابی را شروع کنید، شما باید جامعه هدف و مشتریان خود را بشناسید و این که چگونه آن ها را متقاعد کنید به شما اعتماد کنند. حال این کار می تواند با بالا بردن کیفیت و در اختیار قرار دادن نمونه کار باشد. هر چه برای شروع راه اندازی کسب و کار نیاز دارید آماده کنید، همیشه برای شروع دیر است.

هر روز در این زمینه تحقیق کنید و باید همواره به یاد داشته باشید اقتصادی که متکی به هوش و فعالیت شما باشد می تواند گسترده تر شود و موجب کسب درآمد چند برابر گردد.
   

برای شروع چکار کنیم ؟

یکی از مهمترین اقدامات این است که بررسی گردد که آیا اقدام به این کسب و کار توجیه اقتصادی دارد یا نه ؟ که اگر توجیه اقتصادی نداشته باشد اقدام به آن  منطقی نیست و احتمالاً متضرر خواهید شد  و باید در فکر چاره بود . لذا اولین اقدام  تهیه طرح توجیهی است که توجیه پذیری شروع فعالیت تجاری شما را از لجاظ مالی مشخص سازد .

طرح توجیهی اختصاصی و مربوط به کسب و کار  شما یک طرح توجیهی مالی است که جهت دریافت مجوز و تسهیلات بانکی نیز کاربرد دارد . و باید با دقت تهیه شود تا بانک مورد نظر را متقاعد کند که طرح اقتصادی و کسب و کار شما کاملاً توجیه اقتصادی دارد و میتوانند وام درخواستی را به شما اختصاص دهند .

سایت توجیهی دات کام علاوه بر ارائه طرح های توجیهی آماده به صورت رایگان طرح توجیهی اختصاصی برای کسب و کار شما  را نیز توسط کارشناسان خبره این حوزه ارائه می کند . که برای آشنایی بیشتر شما کار آفرینان نمونه هایی از طرح های توجیهی اختصاصی در سایت نیز قرار داده شده است. در پایان برای همه شما آروزی موفقیت در اجرای اهداف اقتصادی و کسب و کارتان و رونق هر چه بیشتر آن را می نمائیم .

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (1)
ترتیب
فرهاد فرهادی کد: 28245

سلام
بسیار عالی که امکان دریافت رایگان طرح رو هم به کاربران دادید .
طرح های اختصاصی تونم در سایت دیدم بسیار عالی هستند .

پاسخ
1398/05/08
ans_result_28245
کلمات کلیدی: کسب و کار، طرح توجیهی
667400
fa