مسبی
مقاله جدید فوتبال

مقاله جدید فوتبال

ویرایش: 1394/5/10
نویسنده: نعمتی
به گزارش "ورزش سه"، دستور العمل وقفه خنک شدن در فوتبال حرفه ای بدین شرح اجرا می شود:
1-ناظر بازی به ترتیب 90 دقیقه قبل از شروع بازی و 60 دقیقه قبل از شروع بازی دمای هوا را با استفاده از دستگاه WBGTاندازه گیری می کند.
2-دستگاهWBGT باید 15 دقیقه در هوای محیط روشن بماند سپس ناظر مسابقه به وسط زمین رفته و آن را در ارتفاع 2 متری به مدت 10 ثانیه نگه داشته و عدد مربوط به WBGT را ثبت کند.
3- اگر عدد مربوط بالای 32 باشد ناظر بازی پروسهcooling Bereak را به داور پیشنهاد می دهد.
4-در صورت موافقت داور در دقیقه 30 نیمه اول و در دقیقه 75 بازی به مدت 3 دقیقه متوقف می شود. بازیکنان و داوران کنار زمین آمده و نوشیدنی و آب و حوله مربوط استفاده می کنند. بهتر است به بازیکنان توصیه شود که روی زمین دراز نکشند. 5- 3 دقیقه وقفه بازی در زمان اضافه هر نیمه محاسبه می شود.
5- مقتضی است ناظر بازی 60 دقیقه قبل از شروع بازی در صورت موافقت برای پروسه وقفه خنک شدن توسط داور،مراتب را به اطلاع مسوولان سازمان لیگ جهت هماهنگی با مسوولان پخش زنده صدا و سیما برسانند. قرار است از امروز این دستور العمل در بازی های فولاد و راه آهن و ملوان و ذوب آهن اجرا شود.


منبع:

http://www.varzesh3.com/news/1256214/اجرا-وقفه-خنک-شدن-از-امروز-در-لیگ-اج

امتیاز دهی به مقالهمقاله جدید فوتبال
مقاله جدید فوتبال
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مقاله جدید فوتبال نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: فوتبال ، قانون ، جدید ، خنک ، اب ، وقفه ، 90دقیقه ، دستور ، امر ، زمین ، مستطیل سبز ، خبرورزشی ، روزنامه ورزشی ، مسابقات فوتبال ، مسابقات ورزشی