مسبی
هشدار های لازم به کاربران بخش اقتصادی و جویندگان پول از اینترنت

هشدار های لازم به کاربران بخش اقتصادی و جویندگان پول از اینترنت

ویرایش: 1394/4/7
نویسنده: EEEEEE

هشدار های لازم به کاربران بخش اقتصادی و جویندگان پول از اینترنت:

همانگونه که اینترنت یک تکنولوژی جادویی و شگفت انگیز برای هرگونه فعالیت علمی،سیاسی،اجتماعی و حتی اقتصادی است سوء استفاده کنندگان از این تکنولوژی نیز متوجه اهمیت موضوع شده راهکارهای حرفه ای را برای به دام انداختن طعمه های شان در پیش گرفته اند.

یکی از بخشهای بزرگ فعالیت مردم دنیا در اینترنت فعالیت اقتصادی و کسب و کار آنلاین است این بخش از فعالیتهای کاربران به دلیل سودهای که در آن نهفته است بیشتر مورد توجه هکگرها و سوء  استفاده کنندگان و مجرمان اینترنتی قرار گرفته اند به خاطر همین چند هشدار مفید و راهکارهای مفید تری را که در این مقاله دیدم  دانستنش را برای شما نیز توصیه می کنم: طبق آخرین آمارهای اعلام شده از موسسات جهانی بیش از 90 درصد پیام هایی که وارد پست الکترونیک کاربران می شود را هرزنامه ها تشکیل می دهند که تنها راه مقابله با این مسئله توجه به هشدارهای امنیتی متخصصان آگاه به امنیت اطلاعات و فرهنگسازی در این زمینه است.

به گزارش مهر، امروزه هرزنامه (اسپم) به پدیده ای بحرانی در دنیای اینترنت و کاربران شبکه تبدیل شده که در کشور ما با توجه به جدید بودن بحث جرائم رایانه ای، این هرزنامه ها نادیده گرفته می شود و کاربران توجه زیادی به آن ندارند.

پیشرفت چشمگیر هکرها و جاسوسان الکترونیک ، امنیت رایانه‌ها، شبکه‌های رایانه ای و حتی اطلاعات محرمانه اشخاص و سازمانها را به مخاطره انداخته به طوری که گفته می شود در ایران به دلیل عدم آشنایی و نبود آموزش های مدون 50 تا 60 درصد سیستم ها در خطر جاسوسی الکترونیک هستند.

آمارها نشان می دهد کلاهبردران سایبری ماهانه به میلیونها رایانه در سراسر جهان حمله می کنند و تقریبا 10 درصد از آنها را آلوده می کنند.

کلاهبرداران سایبری به شدت در حال استفاده از بسته های ابزاری هستند که با هدف آلوده کردن رایانه های شخصی ساخته شده اند و از این رو می توانند اطلاعاتی که به صورت غیرقانونی به دست آمده را خریداری کرده و یا به فروش برسانند.

هکرها با هدف سوء استفاده های غیراخلاقی و تهدید کاربران به افشای اطلاعات محرمانه نسبت به سرقت این اطلاعات اقدام می کنند که نمونه این موضوع به وفور در کشور ما مشاهده می شود.

کارشناسان معتقدند که در ایران به دلیل عدم آشنایی با برخی ابزارها و روشهای هک و جاسوسی الکترونیک و نحوه مقابله با آن، آسیب پذیری سیستم های اطلاعاتی به مراتب بیش از دیگر کشورها است و همین امر لزوم فرهنگسازی درباره مقابله با نحوه دسترسی هکرها و جاسوسان الکترونیک به محتوای ایمیل ها، چت ها، نام های کاربری، کلمات عبور، وب سایت های مشاهده شده و شنود اطلاعات در شبکه های رایانه ای را در بردارد.

رعایت چندین نکته در مقابله با ایمیل های مخرب:

رعایت چندین نکته از سوی کاربران اینترنت در هنگام کار با پست الکترونیک برای جلوگیری از آسیب های احتمالی در فضای مجازی ضروری به نظر می رسد:

  1. کاربران باید از باز کردن فایل‌های ارسال شده (attachment) توسط ایمیل‌های ناشناس خودداری کنند زیرا ممکن است فایل‌ها حاوی برنامه‌های مخرب جهت سرقت اطلاعات شخصی یا از کار انداختن رایانه‌ آنها باشد.
  2. بهترین راه برخورد با نامه‌های الکترونیک ناشناس حذف نامه‌ها و پیوست آنها است.
  3. اگر کاربران پیام الکترونیکی از دوست یا همکار خود دریافت کردند که در بازکردن ضمیمه فایل تاکید دارد حتما قبل از باز کردن ضمیمه با فرستنده آن هماهنگی صورت گیرد.
  4.  کاربران باید از ذخیره کردن گذر واژه پست الکترونیکی خود خودداری کنند.
  5. از باز کردن نامه‌های پست الکترونیک با عناوین نامشروع خودداری و سعی کنند از دادن اطلاعات شخصی و عضویت در این نوع گروه‌ها اجتناب کنند.
  6. در اینترنت (فضای مجازی) سایت‌هایی هستند که با عضویت در آن تعدادی نامه الکترونیکی مشخصی را به فرد عضو شده می‌فرستد که فرد با باز کردن آن نامه‌های الکترونیک که حاوی پیغام‌های تبلیغاتی است و در ازای خواندن آن مبلغی از پنج سنت تا دو دلار در یک حساب تجاری که خود شرکت معرفی کرده واریز می‌کنند، اما هویت و چگونگی برداشت از حساب معرفی شده دارای وجود خارجی نیست. لذا نتیجه کار تنها اتلاف وقت کاربران و صرف هزینه‌ های مربوط به اتصال اینترنت است.
  7. فضای مجازی اینترنت سرشار از تبلیغات فریبنده است که کاربران را به پولدار شدن از راههای جدید در پوشش عناوینی همچون بازاریابی شبکه‌ای و تجارت الکترونیک وسوسه می‌کند که بسیاری از این تبلیغات که از طریق ایمیل کاربران ارسال می شود جنبه امنیتی داشته و سعی دارد اطلاعات شخصی کاربر را دریافت کند. بدون شک ورود کاربران به این بازی‌ها یک دسیسه هرمی بیش نیست که به پولدارشدن بازیگردانان منتهی می‌شود.
  8. کاربران به نامه‌های الکترونیک ارسالی ناشناس که خبر برنده شدن مبالغ قابل توجهی پول را می‌دهند، توجه نکنند، این روش دامی برای کلاهبرداری از کاربر است.

منبع: راههای معقول پولدارشدن


منبع: منبع: راههای معقول پولدارشدن
امتیاز دهی به مقاله
هشدار های لازم به کاربران بخش اقتصادی و جویندگان پول از اینترنت
هشدار های لازم به کاربران بخش اقتصادی و جویندگان پول از اینترنت
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره هشدار های لازم به کاربران بخش اقتصادی و جویندگان پول از اینترنت نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: کلاهبرداری اینترنتی ، کلاهبرداری از اینترنت ، هک ، کاربران اینترنت ، هرزنامه ، سرقت ، اکترونیک ، پست ، نامه