مسبی
مروری بر آثار ادوارد بارگیر -Eduard Bargheer

مروری بر آثار ادوارد بارگیر -Eduard Bargheer

ویرایش: 1393/12/12
نویسنده: سانا 19

ادوارد بارگیر در 25 دسامبر سال 1901 در شهر فینکنکروگ( Finkenkrug)در نزدیکی هامبورگ بدنیا آمد. او والدین خود را در سنین نو جوانی از دست داد و برادر بزرگ او قیمومیت او و خواهرانش را بر عهده گرفت اوبا حمایت برادرش که  معلم مدرسه بود توانست در مقطع  ابتدایی به تدریس  بپردازد و از سویی تحصیلات هنری خود را در مدرسه ی لکفیلد-هامبورگ دنبال نماید در همین دوران  او حرفه ی تدریس خصوصی را  نیز آغاز کرد  حرفه ای که تا آخر عمر به آن پرداخت ..
ادوارد بارگیر در سال 1924 از کالج تربیت معلم فارغ التحصیل شد .در سال 1925 اولین بورسیه ی خود را برای سفر به ایتالیا دریافت کرد. سبک اولیه ی  نقاشیهای او  بارنگهای تیره رسی مشخص می شدند.رنگ آمیزی و شیوه ی بیان در آثارش متاثر از ادوارد مونش،آثاراولیه ی ون گوگ و اکسپرسیونیستهای فنلاندری بود.
ولی این شیوه چند سال بعد تغییر کرد.در سال 1929  او به جنبش گروه نقاشان نوگرای هامبورگ پیوست –جنبشی رادیکال و  متشکل از هنرمندان آلمانی - اتریشی  که از سال 1892 با هدف بر پایی نمایشگاههای مستقل از روشهای آکادمیک شکل گرفته بود .او با دریافت بورسیه ی تحصیلی از شهر هامبورگ در سال  1933 توانست مدتی را  در پاریس  در استودیوی شخصیش سپری کند .بارگیر در اواخر سال 1935  از شبه جزیره ی زیبای اسکیای ایتالیا دیدن کرد جاییکه با نقاشانی چون ورنر گیلس  و رودولف لوی آشا شد.در سال 1935 او همچنین با پل کلی ملاقات نمود .تغییر شیوه ی بارز در کارهایش همزمان با نقل مکان به جزیره ی زیبای  اسکیای ایتالیا در سال 1939 بود در این زمان نقاشیهایش به شیوه ی آبستره تغییر یافتند و با رنگهای درخشان نمایان  شدند. در سال 1950 او به آلمان بازگشت .
در سال 1953 اولین نمایشگاه بازبینانه ی  جامع  کارهایش در کستنر-گسلسکافت(Kestner-Gesellschaft) هانور بر گزار گردید.
بارگیر درسالهای 1955 و1959 دردو نمایشگاه داکومنتا ی شهر  کسل آلمان شرکت کرده است.
او در دانشگاههای برلین ،هامبورگ و رم به به تدریس پرداخته است.
به مناسبت 75- مین سالگرد تولد او نمایشگاه بازبینانه ی جامع  دیگری از آثارش در شهر هامبورگ (کنستاوز)در سال 1976بر گزار گردید.در همین زمان بود که  انجمن حمایت از هنرمندان جوان شکل گرفت.
شاخصترین کارهای ادوارد بارگیر مناظر آبرنگ او  هستند که با رنگهای روشن و شیوه ا ی شفاف و زیبا  کار شده اند.امتزاج شیوه های فیگوراتیو  وآبستره در آثارش را می توان منتسب به آثارپل کلی و ورنر گیلس دانست.
او در سال 1979 در هامبورگ در گذشت.

منابع
http://www.eduard-bargheer.com

http://www.kettererkunst.com/bio/EduardBargheer-1901-1979.phpمنبع:

http://www.eduard-bargheer.com/

امتیاز دهی به مقاله
مروری بر آثار ادوارد بارگیر -Eduard Bargheer
مروری بر آثار ادوارد بارگیر -Eduard Bargheer
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره مروری بر آثار ادوارد بارگیر -Eduard Bargheer نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ادوارد بارگیر ، نقاشی ، آبرنگ ، هنر ، آبستره ، فیگوراتیو ، Eduard Bargheer