مسبی
جکی چان

جکی چان

ویرایش: 1393/3/12
نویسنده: آقا آی ای
«جکی چان» بازیگر معروف فیلم‌های اکشن درسال 1954 در هنگ کنگ به‌دنیا آمد. پدرش«چارلز چان» و مادرش «لی‌لی چان» در سفارت فرانسه درهنگ‌کنگ کار می‌کردند.

وضعیت مالی خانواده چان آن‌قدر نامناسب بود که آنان می‌خواستندجکی پنج ساله را در برابر هزاروپانصد دلار به یک دکترانگلیسی بفروشند، اما از کارشان منصرف شدند وتصمیم گرفتند برای یافتن کار بهتر به استرالیا مهاجرت کنند. اما جکی را در سن هفت سالگی به‌یک پانسیون در هنگ‌کنگ فرستادند.

جکی چان در ابتدای ورود به حرفه فیلم سازی در فیلم‌های اژدها وارد می‌شود و خشم اژدهای بروس لی به عنوان سیاهی‌لشکر و بدل‌کار ایفای نقش نمود.زندگی‌نامه جکی چان اولین تجربه بازیگری وی در بزرگسالی در سال 1971 بود که فیلم «ببرکوچولوی کانوتن» نام داشت. او در سال 1972 در فیلم «مشت خشم» که‌یکی از فیلم‌های مشهور بروس‌لی بود، به‌عنوان‌بدل کار بازی کرد.

درسال 1986 سومین فیلم پرفروش دهه 80هنگ کنگ را با نام «زره خدا» بازی کرد. درهمین فیلم بود که هنگام یک بدل‌کاری در زمان‌فیلمبرداری در یوگسلاوی سقوط کرد و استخوان‌جمجمه‌اش خرد شد و تحت عمل جراحی مغزقرار گرفت.

جکی چان یک شرکت تولیدی پیراهن و بلوزمردانه تاسیس کرده است. نام خط تولید لباس‌مردانه وی متشکل از دو حرف نام خود او می‌باشدو برروی پیراهن‌های شرکت تولیدی جکی چان‌طرحی از اژدهای چینی حک شده است.

فیلم ها


ماری در سایه عقاب
میمون مست
داستان پلیس
من کی هستم ؟
ساعت شلوغی (1998)
ساعت شلوغی 2 (2001)
ساعت شلوغی 3 (2007)
عملیات کندور
عملیات کندور 2
افسانه
پادشاهی ممنوعه (قلمرو ممنوعه) (2008)
ظهر شانگهای (2000)
شوالیه‌های شانگهای (2003)
داستان جنایت
اولین برخورد
اژدهای دوقلو
مدالیون (2003)
تاکسیدو (لباس رسمی)
دور دنیا در 80 روزمنبع: سایت یکی پدیا
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره جکی چان نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: جکی چان ، ساعت شلوغی ، عملیات کندور ، فیلم اکشن ، بازیگر ، هنگ کنگ ، خشم اژدها