مسبی
خطرناکترین موجودات جهان را بيشتر بشناسيد! + مسابقه

خطرناکترین موجودات جهان را بيشتر بشناسيد! + مسابقه

ویرایش: 1392/7/7
نویسنده: کنکوریست
توجه!
بعد از خواندن اين مقاله در مسابقه شرکت کنید تا در قرعه كشي سايت شركت كنيد!

انسان همواره علاقمند به ترس بوده است و همواره علاقمندی به اسرار آمیز ترین پدید های جهان نظیر ارواح، زامبی ها، خون آشام ها و موارد دیگر را با ساختن فیلم های سینمایی و کتاب ها و داستان های مختلف نشان داده است. اما در این مقاله سعی داریم 10 موجود ترسناک و خطرناک دنیا را معرفی نماییم.

خطرناکترین موجودات جهان

چتر دریایی جعبه‌ای

این گونه از چتر های دریایی دارای 24 چشم هستند و شاخک های پر پیچ و تاب و در هم برهم دارند و هر کدام از این شاخک ها نزدیک به 5000 سلول گزنده دارند. این گونه از چتر های دریایی از کشنده ترین موجودات جهان هستند که سم بسیار خطرناکی دارند. این سم از ترکیبات شیمیایی ساخته شده است که در صورت ورود به به بافت های ماهی ها و سخت پوستان و انسان می تواند باعث ایست قلبی و فلج سیستم عصبی بشود و این باعث می شود که قربانیان با سرعت باور نکردنی از پای در بیایند.


خطرناکترین موجودات جهان

مارسیاه زهردار مناطق گرمسیری؛ماری سریع با زهر کشنده

حتی افراد بی باکی که با مارها زندگی می کنند نیز باید در مقابل مارهای سیاه مناطق گرمسیری مراقب باشند. این گونه از مار ها اغلب در کشور های جنوب صحرای آفریقا ساکن هستند و تا 4.5 متر رشد می کنند و سرعت آنها نیز بیش از 20 کیلومتر بر ساعت می باشد. خوشبختانه مارهای سیاه خجالتی هستند! و چندان تمایلی به ورود به قلمرو انسان ها ندارند. اما در صورت مواجهه شدن و دفاع با پرتاب سم بسیار کشنده خود دفاع می نمایند. این گونه از مار ها نام خود را از رنگ داخل دهان خود گرفته اند.
سوتیتر: شاید فیلم |آرواره ها| محصول سال 1975 باعث شده است که ترس از کوسه ها و حملات آنها گسترش پیدا کند اما در هر حال کوسه های سفید را می توان بزرگترین ماهی درنده در اقیانوس ها دانست

خطرناکترین موجودات جهان

تمساح آب شور؛ متخصص در خوردن انسان ها!

تمساح های آب های شور برخلاف پسر عموهای تمساح آمریکای شمالی خود تمایل فراوانی به خوردن انسان ها دارند. آنها در ورودی آب های شور و آب شیرین رودخانه ها و مرداب های محدوده شمال استرالیا تا جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند. بزرگترین آنها تا نزدیک به 1 تن وزن دارند و پوزه دندانه دار و سخت آنها نزدیک به 6 متر می باشد و این آنها را به بزرگترین خزندگان جهان تبدیل کرده است.


خطرناکترین موجودات جهان

خرس قطبی

اگرچه خرس های قطبی نمادی برای گروه های فعال محیط زیست برای جلوگیری از گرم شدن کره زمین شده اند اما در واقع این همه تصویر زیبای آنان نیست! چراکه خرس های قطبی یکی از خطرناکترین موجودات کره زمین هستند. خرس های نر تا 700 کیلوگرم وزن دارند و دارای ناخن های 5 سانتی متری قدرتمندی هستند. هرچند قربانی شدن انسان توسط خرس قطبی به ندرت گزارش شده است اما به طور قطع خرس قطبی یکی از خطرناکترین حیوانات جهان می باشد.
خطرناکترین موجودات جهان

گرگ خاکستری

جدای از اینکه برخی افراد گرگ ها را مورد تقدیر و تحسین قرار می دهند و برخی نیز با ترس از آن ها یاد می کنند، گرگ های خاکستری بزرگترین و قوی ترین سگ سانان جهان هستند. آنها دارای آرواره های قوی و دندان های تیز می باشند.

این گونه از گرگ ها که در آمریکای شمالی زندگی می کنند توانایی بالقوه در شکار گوزن شمالی و گاومیش های کوهان دار آمریکایی و گاو های وحشی دارند. متاسفانه به دلیل شکار فراوان شکارچیان نسل این گونه از گرگ ها در حال انقراض می باشد.
خطرناکترین موجودات جهان

شیرها

در سال 1898 یک جفت شیر 135 نفر از کارگرانی که در راه آهن کنیا کار می کردند را مورد حمله قرار دادند و از آنجا بود که ترس از شیرها گسترش پیدا نمود. اما در واقع شیرها در صورت عدم دخالت انسان کاری به انسان ها ندارند. متاسفانه شیرها نیز همانند گربه سانان به دلیل شکار فراوان شکارچیان در معرض خطر انقراض قرار دارند.

کوسه های سفید؛ در عین اینکه به ندرت است اما بسیار دلهره آور است

شاید فیلم |آرواره ها| محصول سال 1975 باعث شده است که ترس از کوسه ها و حملات آنها گسترش پیدا کند اما در هر حال کوسه های سفید را می توان بزرگترین ماهی درنده در اقیانوس ها دانست. این غول های ترسناک تعداد زیادی دندان تیز دارند و طول آنها نیز به 6 متر نیز می رسد و اغلب بالای 2 تن وزن دارند. هر چند که خطر حمله کوسه به انسان ها کم می باشد اما در صورت مواجه شدن با این موجودات می تواند یکی از خطرناکترین موجودات جهان برای انسان باشد.

عنکبوت گوشه نشین (Recluse)

دانشمندان معتقدند که بسیاری از عنکبوت های بزرگ و پرمو برای انسان ها بی ضرر هستند اما عنکبوت قهوه ای گوشه نشین به واقع خطرناک می باشد. این عنکبوت دارای 6 چشم و سری ویولن شکل است و نیش بسیار سمی دارد که می تواند منجر به نکروز (تحلیل و نابودی استخوان ها) بشود. خوشبختانه این عنکبوت همانند نام خود گوشه نشین می باشد و مواردی بسیار کم از گزیده شدن توسط این عنکبوت گزارش شده است.

پشه مالاریا

پشه ها خون آشامانی هستند که در بسیاری از نقاط جهان سبب بیماری هایی نظیر مالاریا و تب دانگ و ویروس غرب نیل می شوند که سالانه نزدیک به 3 میلیون نفر را در سراسر جهان بر اثر این بیماری ها فوت جان خود را از دست می دهند. در این میان نقش پشه مالاریا پر رنگتر از سایر بیماری ها می باشد و سالانه تعداد بسیاری از ساکنین حومه صحرای آفریقا بر اثر این بیمای کشته می شوند. در حال حاضر بسیاری از سازمان های بین المللی برنامه هایی برای جلوگیری از گسترش این بیماری کشنده دارند.

خفاش های خون آشام

خفاش های خون آشام موجوداتی ترسناک و خطرناک هستند که شب هنگام فعالیت خود را آغاز می کنند. اغلب این پستانداران 20 سانتی متری شب هنگام شروع به آشامیدن خون اسب ها و گاو ها می نمایند اما در این میان نیز گزارش های بسیاری از آشامیدن خون انسان نیز شده است. این گونه از خفاش ها با دارا بودن سنسور هایی در بینی خود می توانند جریان خون را پیدا نمایند و سپس با دندان های نیش دار خود قربانی را مورد حمله قرار بدهند.منبع: Science NBC News
امتیاز دهی به مقالهخطرناکترین موجودات جهان را بيشتر بشناسيد! + مسابقه
خطرناکترین موجودات جهان را بيشتر بشناسيد! + مسابقه
نظرات   (3 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


محمد امانی (07:52   1392/7/9)

سوال جواب دادم ولی جواب انحرافی
نمیدونم شما چجور جواب درست را انتخاب کردین کد: 594محمد مهدی کمش (22:35   1392/7/8)

سلام
باتشکر از مطالب جالبتون
آقای علی همتی
شرکت کنندگان میان و هزینه شکت در مسابقه رو می پردازند که 120 تومان هست البته شما برای شرکت توی مسابقه باید در قسمت بازاریابی ثبت نام کنی و توی حساب مسبی خود پول داشته باشید اگر حساب مسبی شما خالی هست می تونید از طریق کارت بانکی خود توی حسابتون پول واریز کنید و یا از طریق بازاریابی محصولات موجودی خود را افزایش دهید سپس با شرکت در مسابقه هزینه فوق که خود طراح سوال تعیین میکنه را می پردازید و بعد از اتمام زمان مسابقه، میان افرادی که پاسخ صحیح رو دادن قرعه کشی میشه و برنده روز بعد اعلام میشه و جایزه به حساب مسبی شما واریز میشه که می تونید با درخواست، اون مبلغ توسط مدیریت مسبی به حسابتون واریز میشه
امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه کد: 593علی همتی.... (16:32   1392/7/8)

تو متن پاسخ درست و حسابی مشخص نیست الان تو متن نوشته بیش از فلان قدر منظور کدوم عدد میشه همون فلان قدر میشه یا اون مقدار بیش از من همون مقدار فلان قدر را انتخاب کردم چون اگه بیش تر از اون را انتخاب کنم ماره به اونقدر نمیرسه ولی حداقلش این مقداری که تو متن هست را رد میکنه....
راستی به متن هم امتیاز دادم.....
من در مورد نحوه برگزاری این مسابقه چیزی نفهمیدم یکی بیاد به من قشنگ با یه مثال توضیح بده..... کد: 592


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خطرناکترین موجودات جهان را بيشتر بشناسيد! + مسابقه نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مسابقه اينترنتي ، خطرناك ترين موجودات ، چتر دريايي جعبه‌ای ، مارسیاه زهردار ، تمساح آب شور ، خرس قطبي ، گرگ خاکستری ، کوسه های سفید ، عنکبوت گوشه نشین (Recluse) ، پشه مالاریا ، خفاش های خون آشام