مسبی
جدید ترین چاپگر(چاپگر شکلاتی سه بعدی)

جدید ترین چاپگر(چاپگر شکلاتی سه بعدی)

لطفا رای دهید (0 رای)
ویرایش: 1392/6/11
نویسنده: آموزشی
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
یک نمونه از چاپگرهای شکلاتی سه بعدی نسل اول که برای اولین بار در تابستان سال گذشته توسط دانشمندان انگلیسی از آن پرده برداری شد اکنون در دسترس افرادی که قبلا پیش خرید کرده بودند قرار می گیرد و طبق گزارش سایت بی بی سی باید در اخر این ماه بصورت تجاری نیز به بازار عرضه می شود.

ابزاری که به نام Choc Creator از آن نام برده می شود و توسط دانشمندان دانشگاه Exert ساخته شده است، این امکان را به شما می دهد تا شیرینی های مورد نظر خود را لایه به لایه چاپ کنید. همانطوری که در جولای 2011 گزارشگر بخش فن آوری بی بی سی گزارش داد، چاپگر سه بعدی شکلاتی همانند سایر چاپگرها کار می کند تنها با این تفاوت که در محل قرارگیری جوهر از شکلات استفاده می شود تا طرحهای مورد نظر مشتریان چاپ شوند.
با وجود آنکه دستگاه Choc Creator هنوز نسل اول این نمونه از دستگاه ها می باشد ولی طرحهای دلخواه و مورد نظر شرکتهای مختلف را رسم کرده است. همین مسئله دکتر laing Hao (شخصی که تیم سازنده این دستگاه را حمایت می کند) را برآن داشت تا شرکت Choc Edge را دایر کند تا درخواست خرده فروشان و همچنین تاجران را برآورده سازد.
دکتر Hao بیان داشت که به کمک تیم سازنده، این چاپگر شکلاتی را اصلاح کرده و قدری آن را ساده تر کردیم به گونه ای که اکنون استفاده از آن واقعا ساده می باشد. برای این منظور فقط باید مقداری شکلات را آب کنید، سرنگی را که در چاپگر قرار دارد با آن پر کرده و سپس با استفاده از آن طرح خود را چاپ کنید.
برطبق گزارشات رسیده نسخه 1 دستگاه Choc Creator که از آن بعنوان یک چاپگر سرگرم کننده نام برده می شود و مشتریان می توانند هرنوع شیئی را قبل از فشردن دکمه چاپگر، بر روی کامپیوتر طراحی کنند، از یک نرم افزار منبع باز(Open Source) مخصوص چاپ سه بعدی استفاده کرده و فایلهای STL و Gcode چاپ سه بعدی استاندارد را قبول می کند.
می توانید فایلها را از طریق یک اتصال USB استاندارد به چاپگر ارسال کنید. ابزار مربوطه دارای جام مربعی شکلی به طول 175 و ارتفاع 70 میلی متر است که حداکثر سرعت خطی رسم آن می تواند به 2000mm/min(میلیمتر/ دقیقه) برسد. شرکت Choc Edge تصمیم دارد تا در آینده با راه اندازی واحدهای خرده فروشی کوچک این امکان را برای همه افراد فراهم آورد تا هرکس بتواند طرح شکلاتی خود را به چاپ برساند.
در وب سایت رسمی شرکت این مطلب آمده که 10 تا چاپگر اول Choc Creator از طریق مزایده آنلاین در سایت eBay عرضه خواهد شد. قرار است اولین مزایده در 9 آوریل انجام شود و بعد از شروع این مزایده، یک لینک از آن هم در سایت شرکت Choc Edge قرار داده می شود.
هم اکنون نیز می توانید این دستگاه چاپگر شکلاتی سه بعدی را از طریق سایت شرکت پیش خرید کنید.

در آخر از مخاطب و خواننده ی گرامی خواهش میکنم به متن من امتیاز بدید.امتیاز دادن شما مساوی با فعالیت بیشتر من

گردآوری توسط : علی همتی
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جدید ترین چاپگر(چاپگر شکلاتی سه بعدی) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چاپگر ، چاپگر شکلاتی ، سه بعدی ، بعد ، دانشمندان انگلیسی ، Creator ، Choc ، STL ، Gcode ، Open Source ، جدید ترین چاپگر ، چاپگر شکلاتی سه بعدی