مسبی
شرایط کسرخدمت فرزندان ایثارگران

شرایط کسرخدمت فرزندان ایثارگران

ویرایش: 1392/4/17
نویسنده: tarq2000
سرهنگ “حجت اله واعظی نژاد” معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان اظهارداشت: برابر آخرین مصوبه ای که روز جاری از طریق ستاد کل نیروهای مسلح رسیده است، کلیه مشمولان متولد 72 و ماقبل که تا پایان سال 90 به سن مشمولیت رسیده و فاقد غیبت باشند چنانچه درسال 91 به خدمت اعزام شده و یا به دلایل قانونی تا کنون به خدمت اعزام نشده اند در شمول کسرخدمت ایثارگری قرار دارند.

وی مواردی از دلایل قانونی اعزام نشدن به خدمت در سال 90 را اینگونه برشمرد : افرادیکه هنوز مهلت معرفی آنان برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی سپری نشده یا اعزامشان با مجوز وظیفه عمومی به تعویق افتاده و یا اینکه با اخذ معافیت تحصیلی و یا با داشتن شرایط قانونی مشغول به تحصیل شده باشند و یا درخواست دیگر آنان مانند معافیت کفالت و پزشکی در دست رسیدگی باشد.

واعظی نژاد افزود: مشمولان غایبی که در مهلت اعتبار مقررات بخشش غیبت یعنی تا تاریخ 3/3/91 خود را معرفی و به خدمت اعزام شده اند در حکم مشمول غیر غایب بوده و از تسهیلات کسرخدمت ایثارگری بهره مند خواهند شد.

وی تصریح کرد: با اجرای این مصوبه،دیگر ، شرط ثبت کسرخدمت تا پایان سال 90 ملاک نبوده و شرط اصلی این است که افراد تا پایان سال 90 در سن مشمولیت قرار داشته و وارد غیبت نشده و درشمول بهره مندی از کسرخدمت قرار گرفته باشند.

معاون مشمولان وامور معافیت های این سازمان تاکید نمود: با توجه به اینکه ،تنها افرادی در شمول تسهیلات کسرخدمت قرار می گیرند که تا پایان سال 90 به سن مشمولیت رسیده باشند بنابراین فقط مشمولان متولد 72 و ماقبل می توانند از این امتیاز استفاده نمایند و شامل مشمولان متولد 73 و به بعد نخواهد شد.منبع:

http://www.sarbazi.us/?p=2420

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (3 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


جلال جیحونی (16:54   1393/8/25)

جناب سرهنگ واعظی معاونت محترم مشمولان و امور معافیت لطفا در خصوص ایثارگران تبعیض قائل نشوید. با تشکر فراوان کد: 1801جلال جیحونی (16:49   1393/8/25)

چرا جهت فرزندان ایثارگر استثنا قائل شده اید متولد سال 1372 چرا به بعد باید فرق داشته باشد . منظور کسری خدمت جهت سربازی میباشد. کد: 1800بنده خدا (12:52   1392/4/24)

ايثارگر شهيد با ايثارگر زنده كه در يك مسير ويك هدف بوده است، در مورد شرايط نظام وظيفه هم ، براي فرزندانشان ،يكسان باشند. کد: 401


 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره شرایط کسرخدمت فرزندان ایثارگران نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خدمت سربازی ، معافیت ، کسری خدمت ، فرزندان ایثارگران ، شرایط کسری فرزندان ، کسری جبهه ، کسر خدمت جبهه ، کسری جدید ، کسری خدمت ایثارگران