مسبی
هیچ به چال گوشه لپش دقت کردین؟

هیچ به چال گوشه لپش دقت کردین؟

ویرایش: 1392/3/17
نویسنده: تريدر
طنز :
گفت‌و‌گو با خانم اشتون برای آشنایی بیشتر با یک نامزد تایید صلاحیت شده
هیچ به چال گوشه لپش دقت کردین؟
هرچه روی سوابق، خدمات و گذشته نامزدهای انتخاباتی مطالعه کرده بودیم به باد فنا رفت. حیف از آن همه روز که صبح زود از خواب بیدار شدیم، به کتابخانه رفتیم، تا بوق سگ درباره نامزدها مطالعه کردیم و آخر سر همان‌جا روی انبوهی از کتاب و اوراق غیر بهادار خواب‌مان برد. چه فایده؟! خیلی‌هایشان را رد صلاحیت کردند و حالا باید مطالعات‌مان را دوباره از صفر شروع کنیم.

استرس تمام وجود انسان را فرا می‌گیرد وقتی به این فکر می‌کند که فقط 21 روز تا انتخابات باقی مانده و هیچ شناختی مثلا از سعید جلیلی که ناگهان وارد جریان انتخابات شد، ندارد.

ما ایشان را در همین حد می‌شناسیم که بعد از نشست‌های هسته‌ای پشت میکروفون حاضر می‌شود و می‌گوید:« مذاکرات خوبی بود، در آینده‌ای نزدیک مذاکرات ادامه پیدا کند.» اما خب این برای رای دادن به او به عنوان نامزد اصلح کفایت نمی‌کند. در شرایط فعلی تنها کسی که می‌تواند مردم ایران را در به‌دست آوردن شناخت دقیق‌تر از سعید جلیلی کمک کند، کسی نیست غیر از خانم اشتون.

او در دو سال اخیر همه جا با جلیلی بوده و حتما بهتر از ما او را می‌شناسد. خبرنگار قانون سختی‌های زیادی کشید تا بالاخره موفق شد با ایشان مصاحبه‌ای را ترتیب بدهد.

- الو سلام سعید، چطور مطوری؟ خدا نکشتت... دیشب هی یاد اون حرکتی که توی نشست آلماتی کردی می‌افتادم از خنده غش می‌کردم.

- سلام خانم اشتون... من سعید نیستم.

- وا! ... پیش شماره ایران افتاده بود.

- بله درسته، برای یه گفت‌و‌گوی کوتاه مزاحمتون شدم.

- من مصاحبه نمی‌کنم عزیزم، خدافظ.

- درباره سعیده ...

- وای! تو رو خدا چیزی شده؟ اتفاقی براش افتاده؟

- نه نه ... ببینید مصاحبه ما اصلا سیاسی نیست. فقط می‌خواستیم درباره خصوصیات آقای جلیلی از شما سوال کنیم. می‌دونید که چیزی تا انتخابات نمونده و مردم ایران شناخت دقیقی از ایشون ندارن.

- خب ببین سعید مرد خیلی خوبیه. از اون مردایی که هر زنی می‌تونه آرزوی داشتنش رو داشته باشه. دقیقا چی می‌خوای من بگم.

- درباره عادت‌هاش، شخصیتش، توان اجراییش و ...

- توان اجراییش عالیه، اینو با اطمینان بهت می‌گم. وقتی از کار خسته می‌شه یه مقدار قندش می‌افته و بداخلاق می‌شه. مثلا یه بار به خود من گفت ...بگذریم‌حالا اما سریع یه شربت بهارنارنج براش درست کردم و دوباره مهربون شد. زن باید این کارا رو بلد باشه. اگه رئیس‌جمهور شد حتما همیشه یه چیز شیرین توی جیبش بذارین. یه خرمایی، آبنباتی...

- عادت‌هاش چطور؟

- بعد از دست به‌آب دستشو با شلوارش خشک می‌کنه، کلا به حوله اعتقاد نداره. ژله رو با نون می‌خوره. حتی توی اجلاس هم این کارو کرد. یه بار تقریبا همه روی صلح آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ایران به اجماع رسیده بودن و کار تموم شده بود اما وقتی رفتیم سر میز ناهار و سعید ژله رو با نون خورد، دوباره نظرشون برگشت. می‌گفتن اینا مشکوکن.

راستی توی خواب هم خیلی غلت می‌زنه. یه روز بعد از پایان وقت استراحت نشست تمام سالن رو دنبالش گشتم و آخر پشت یخچال پیداش کردم. ولی من اگه جای ایرانیا بودم بهش رای می‌دادم.

- چطور؟

- خب بامزس دیگه. دقت کردی وقتی می‌خنده یه چال می‌افته گوشه لپش؟


منبع:

http://ghanoononline.ir/News/Item/72303/30/72303.html

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


tarq2000 tarq2000 (16:15   1392/4/17)

با سلام
من به مقالات شما امتیاز می دم شما هم به مقالات من امتیاز بدین
tarq2000 کد: 388


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره هیچ به چال گوشه لپش دقت کردین؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خانم اشتون ، نامزدهای انتخاباتی ، سعید جلیلی ، همه جا با جلیلی ، خصوصیات آقای جلیلی ، طنز ، گفت‌و‌گو با خانم اشتون برای آشنایی بیشتر با سعید جلیلی ، فقط 21 روز تا انتخابات ، نشست‌های هسته‌ای