مسبی
جبهه جديد ايران عليه اسرائيل

جبهه جديد ايران عليه اسرائيل

ویرایش: 1391/11/26
سايت اينترنتي نشريه آلماني دي‌ولت در گزارشي آورده که ايران در حال تشکيل جبهه‌ جديدي در لبنان عليه اسرائيل است.
جام سياسي؛ سايت دويچه وله(DW) نوشت: «سايت اينترنتي نشريه آلماني دي‌ولت در گزارشي آورده که ايران در حال تشکيل جبهه‌ جديدي در لبنان عليه اسرائيل است. در اين گزارش آمده، اين شبکه در لبنان از طريق سوريه به سلاح‌هاي ارسالي از ايران مجهز مي‌شود.»

در گزارش دي‌ولت به قلم لرد وايدن‌فلد از اعلام خبر سفر باراک اوباما، رئيس‌جمهوري آمريکا به خاورميانه و تلاش وي براي برقراري صلح ميان فلسطينيان و اسرائيل استقبال شده است. اين نشريه اما با تاکيد بر جنگ داخلي در سوريه به مشکلات سياسي و اقتصادي اين کشور اشاره دارد و ياد آور مي‌شود که سوريه درگير جنگ سني‌ مذهبان و شيعيان است و حل اين بحران اهميت ويژه‌اي دارد. نويسنده اين نشريه آلماني توجه رئيس‌جمهوري آمريکا را به خاموش‌کردن شعله‌هاي ديگري در منطقه جلب مي‌کند که از سوريه سربرآورده‌اند.

نشريه ‌دي‌ولت به نقش ايران در حمايت مالي و نظامي از سوريه پرداخته و مي‌نويسد، بشار اسد به مهره‌اي براي اجراي اوامر رهبران جمهوري اسلامي تبديل شده است.
پيشتر روزنامه واشنگتن پست نيز در گزارشي آورده بود که ايران و حزب‌الله لبنان به دنبال آن هستند که گروهي شبه‌نظامي را در سوريه تشکيل دهند تا در صورت سقوط رژيم بشار اسد، بتوانند از منافع خود در اين کشور حفاظت کنند.

وايدن‌فلد، نويسنده گزارش نشريه دي‌ولت به گزارش‌هاي محرمانه و قابل اطمينان از منابع اطلاعاتي و خبري غربي اشاره مي‌کند که از تلاش ايران براي تشکيل جبهه‌اي دوم عليه اسرائيل در لبنان پرده برداشته‌اند. نويسنده مقاله مي‌گويد، تشکيل اين جبهه زماني اهميت خواهد يافت که جنگي عليه ايران آغاز شود؛ آن هنگام است که تسليحات نظامي ايران در لبنان به کمک نبرد با اسرائيل خواهند آمد.

دي‌ولت در ادامه آورده است که ايران با کمک نيروهاي سوريه به انتقال سلاح به لبنان مشغول است. نويسنده مقاله مي‌نويسد جمهوري اسلامي قصد دارد با اين تهديد اسرائيل را از حمله احتمالي به تاسيسات اتمي منصرف کند. در اين مقاله همچنين به برخي دولت‌هاي اروپايي اشاره شده است که از قراردادن نام حزب الله لبنان در ليست سازمان‌هاي تروريستي ممانعت مي‌کنند. نويسنده مقاله معتقد است که ملاحظه اين کشورها ريشه در پايگاه اجتماعي حزب الله در لبنان دارد


منبع:

http://jamnews.ir/fa/FullStory/News/?NewsId=150103&CatID=1

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جبهه جديد ايران عليه اسرائيل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جبهه ايران عليه اسرائيل ، نشريه آلماني دي ولت ، جبهه ايران در لبنان ، صلح فلسطين و اسرائيل ، باراك اوباما ، واشنگتن پست