مسبی
مراقب هکرهاي زن‌نما باشيد!

مراقب هکرهاي زن‌نما باشيد!

ویرایش: 1391/11/21
نویسنده: محمد ای ام
چت با صاحب مقاله: محمد ای ام
به گزارش اول نيوز، سرهنگ جواد جهانشيري در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين باره گفت: متاسفانه همراه با پيشرفت اينترنت و کاربردي شدن آن در زندگي شهروندان، عده‌اي از سودجويان نيز اقدام به سوءاستفاده از اين محيط کرده و اقدامات مجرمانه‌اي را در آن انجام مي‌دهند.

وي با اشاره به پرونده‌اي که چندي پيش توسط ماموران فتاي يکي از استان‌هاي کشور کشف شد، اظهارکرد: در اين شيوه فرد کلاهبردار که از هکرها و برنامه‌نويسان حرفه‌اي حوزه وب به شمار مي‌رفت، با حضور در کانال‌هاي گفت‌وگو و سايت‌هاي داراي مضامين مستهجن، خود را دختري معرفي مي‌کرد که قصد برقراري رابطه نامشروع با ديگران را دارد.

رييس پليس فتاي استان بوشهر اضافه‌کرد: اين فرد پس از جلب اعتماد افراد در محيط گفت‌وگو (چت)، تصاويري که مربوط به خود نبوده را به کاربران ارسال مي‌کرده و از آنان مي‌خواسته که اين تصاوير را در سيستم خود ذخيره کنند.

جهانشيري با بيان اينکه اين تصاوير آلوده به ويروس طراحي شده توسط خود متهم بود، اظهارکرد: سيستم کاربران پس از ذخيره‌کردن اين تصاوير، آلوده به اين ويروس شده و پس از آن تمامي اقدامات انجام شده به وسيله سيستم کاربر به رايانه مالباخته منتقل مي‌شد.

به گفته وي، فرد کلاهبردار با سوءاستفاده از اين شيوه مي‌تواند از تراکنش‌هاي بانکي کاربران سوءاستفاده کرده و اقدام به خالي‌کردن حساب آنان کنند.

وي افزود: متهم در اين شيوه امکان دسترسي به اطلاعات ذخيره شده روي هارد ديسک کاربران را پيدا کرده و مي‌توانست از اين تصاوير نيز سوءاستفاده کند.

جهانشيري با اشاره به کلاهبرداري از اين شيوه، خاطرنشان کرد: راه پيشگيري از اين قبيل حوادث ساده است. بنابراين کاربران به هيچ عنوان نبايد با افرادي که شناختي از آنان ندارند، در فضاي مجازي به گفت‌وگو و تبادل داده بپردازند.

رييس پليس فتاي استان بوشهر خاطرنشان کرد: توجه و رعايت مسائل اخلاقي و واردنشدن به سايت‌هاي داراي مضامين مستهجن نيز از موارديست که حتما بايد به آن توجه کرد، چرا که برخي از اين سايت‌ها داراي ويروس‌هايي هستند که صدمات و خسارات جبران‌ناپذيري را به کاربران وارد مي‌کند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مراقب هکرهاي زن‌نما باشيد! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مراقب ، هکرهاي ، زن‌نما ، باشيد ، اينترنت