مسبی
خودکفايي کامل ايران در توليد پژو 206

خودکفايي کامل ايران در توليد پژو 206

ویرایش: 1391/10/10
نویسنده: سامان تی 62
احمد نعمت بخش، با اشاره به اينکه عدم اختصاص منابع 2 هزار ميليارد توماني ابلاغي دولت و ممانعت قيمت گذاري خودرو در حاشيه بازار از جمله عوامل نوسانات قيمت خودرو در سطح بازار هستند، اظهارداشت: البته عدم اختصاص ارز مبادله‌اي‌ به بخش خودرو نيز در اين مسير نقش بسيار مهمي را ايفاء مي‌کند.

به گزارش تسنيم، وي ضمن تأکيد براينکه خودروهاي سوراي زير 45ميليون تومان براساس اعلام سازمان حمايت از مصرف کنندگان و توليدکنندگان قيمت‌گذاري مي‌شوند، افزود: در حال حاضر خودروسازها از ارز 3 برابر شده در بازار آزاد استفاده مي‌کنند که در همين راستا گران شدن عمده لوازم اوليه توليد خودرو افزايش قيمت‌ها را طبيعي مي‌کند.

به گفته دبيرانجمن خودروسازان ايران، افزايش قيمت آنچناني از جانب خودروسازها اعمال نشده و بيشتر اين امر به بازار آزاد مرتبط مي‌باشد و خودروسازان در صورت عدم اختصاص اعتبار به مرز ورشستگي پيش خواهند رفت.

وي ضمن اشاره به اينکه مديريت حجم توليد تاحد قابل توجهي بر قيمت خودرو در بازار مؤثر خواهد بود، گفت: هم‌اکنون تقاضاي کاذب در بازار معاملاتي خودرو وجود دارد که هدف ما از فروش به قيمت حاشيه بازار رفع همين دلالي و تقاضاهاي کاذب است.

نعمت بخش تصريح کرد: با در نظر گرفتن اين نکته مي‌بينيم که در زمان پيش فروش خودرو به دليل اختلاف قيمت‌ها ميان کارخانه و بازار در همان ساعات اوليه سايت بسته مي‌شود و مردم قادر به خريد نخواهند بود.

خودکفايي کشور در توليد 206/ توليد انبوه اين خودرو از ماه آينده
وي در ادامه اظهار داشت: خودروسازان با تکيه بر توانمندي‌ داخلي کشور توانسته‌اند در توليد پژو 206 به خود کفايي رسيده و توليد انبوه آن در ماه هاي آينده آغاز نمايند.

دبيرانجمن خودروسازان ايران با اشاره به اينکه با گران شدن نرخ ارز ساخت خودروهاي داخلي براي شرکت‌هاي خودروساز مفيد و سودآور خواهد بود، افزود: البته بايد با ابزارهايي وابستگي خود را به واردات کاهش داده و با تأمين نيازهاي خود در توليد انواع خودرو به خودکفايي کامل برسيم.


منبع:

http://www.eghtesadeiranonline.com/vdci53azut1arw2.cbct.html

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خودکفايي کامل ايران در توليد پژو 206 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آخرين وضعيت توليد پژو 206 ، افزايش تيراژ توليد پژو 206 ، گزارش تصويري خط توليد پژو 206 در تهران ، قيمت روز خودروها ، دليل توقف توليد پژو 206 ، توليد پژو 206 داخلي با قطعات چيني