مسبی
چگونه سود وب‌سايت را افزايش دهيم ؟

چگونه سود وب‌سايت را افزايش دهيم ؟

ویرایش: 1391/10/6
نویسنده: سیمرغ
طبق تحقيقاتي که بين بيش از 160 وب سايت فروشگاه اينترنتي ايراني انجام داديم، به صورت ميانگين نرخ تبديل اين سايت‌ها (افرادي که وارد سايت شده و خريد مي‌کنند) بين 0.5 تا 1 درصد بود، يعني از هر صد بازديد کننده از سايت در بهترين شرايط يک نفر خريد مي‌کرد. بنابراين تنها راه براي افزايش درآمد وب‌سايت افزايش ترافيک بود. اما نکته مهم اين است که به چه دليل 99 درصد ديگر از سايت خريد نمي‌کردند؟ اين موضوع به عوامل مختلفي بستگي دارد، که مهم‌ترين آن‌ها ترافيک موثر، اطلاع رساني مناسب به مخاطب، سيستم خريد آنلاين ساده و استفاده از سيستم حرفه اي بازاريابي ايميلي و غيره است. امروزه شرکت‌هايي هستند که زمينه فعاليت آن‌ها پياده سازي و بهينه سازي نرخ تبديل سايت است تا فروش و سود وب‌سايت افزايش پيدا کند.
با افزايش ترافيک درآمد سايت افزايش پيدا مي‌کند ولي با افزايش نرخ تبديل سايت سود وب‌سايت افزايش پيدا مي‌کند. به اين مثال ساده توجه کنيد: فرض کنيد محصولي الکترونيکي در سايت داريم که قيمت آن 7000 تومان است. اگر بخواهيم 100 کاربر را از طريق تبليغات کليکي وارد سايت کنيم، بايد 6000 تومان هزينه کنيم. بنابراين با نرخ تبديل 1% سود ما 1000 تومان خواهد بود، و اگر بخواهيم در ماه يک ميليون تومان درآمد داشته باشيم بايد 100000 کاربر را وارد سايت کنيم. اما اگر سايت خودمان را بهينه تر کنيم و نرخ تبديل سايت را به 2% ارتقاء بدهيم از هر 100 کاربر 2 نفر خريد مي‌کنند و فروش ما 14000 تومان است ولي هنوز هزينه تبليغات ما همان 6000 تومان است بنابراين سود ما 8000 تومان خواهد بود و اين بار براي درآمد يک ميليون تومان کافي ست 12500 نفر را وارد سايت کنيم. همان‌طور که مشاهده مي‌کنيد با افزايش نرخ تبديل 1 به 2 درصد سود ما 700% افزايش داشته است. اگر نرخ تبديل 3% را محاسبه کنيد خواهيد ديد که چه ميزان سود شما افزايش پيدا مي‌کند و تعداد بازديد کننده کمتري را بايد به سايت خود هدايت کنيد. اما نکته مهم اين است :
چگونه نرخ تبديل سايت را افزايش دهيم؟
در اينترنت هيچ ابزاري وجود ندارد که با نصب آن در سايت خودتان به صورت خودکار نرخ تبديل شما افزايش پيدا کند ولي شما مي‌توانيد با استفاده از گزارشات سيستم‌هاي آمار گيري و تحليل سايت به عيب‌هاي اصلي سايت خودتان پي ببريد و با برطرف کردن و بهينه سازي سايت خود نرخ تبديل سايت را افزايش دهيد.
بهترين روش براي افزايش نرخ تبديل سايت استفاده از روش آزمايش و تحليل است، کاري که 99% وب‌سايت‌هاي اينترنتي انجام نمي‌دهند. در اين روش ما براي هر کدام از صفحات فروش سايت 2 يا چند صفحه متفاوت را صراحي و پياده سازي مي‌کنيم، و توسط نرم افزارهايي مانند گوگل آناليز، رفتار کاربران در سايت را بررسي کنيم.
ما تحليل را در اين موارد انجام مي‌دهيم :
1- ترافيک سايت
2- عنوان‌هاي سايت
3- قيمت
4- سيستم سفارش سايت
5- محتواي صفحه فروش
6- گارانتي
7- نظرات مشتريان
8- ايميل‌هاي ارسالي سايت
9- گرافيک سايت .
اگر مي‌خواهيد نرخ تبديل سايت خود را افزايش دهيد مقاله بعدي را مطالعه کنيد.


منبع:

http://www.persianmailer.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه سود وب‌سايت را افزايش دهيم ؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بهينه سئوي سايت ، گوگل آناليز ، افزايش نرخ تبديل سايت ، فروشگاه اينترنتي ، بازاريابي ايميلي