مسبی
معرفي زنان قدرتمند دنياي تکنولوژي

معرفي زنان قدرتمند دنياي تکنولوژي

ویرایش: 1391/9/25
نویسنده: بهاره
قدرتمندترين زنان دنياي تکنولوژي در سال 2012 به ترتيب عبارتند از:

شرلي سندبرگ: بعد از چهار سال حضور موثر در فيس بوک به عنوان مدير بخش عمليات اين شرکت و کمک به ورود آن به بازار بورس، بالاخره در ماه ژوئن گذشته به عنوان يکي از اعضاي هيات مديره فيس بوک انتخاب شد. او اولين عضو زن هيات مديره فيس بوک است که حدود يک ميليارد دلار از سهام غير قابل واگذاري اين شرکت را در اختيار دارد.

سندبرگ که فارغ‌التحصيل رشته مديريت از دانشگاه هاروارد است سال‌ها بخش فروش جهاني آنلاين گوگل و بخش عمليات اين شرکت را مديريت کرده و بخش‌هاي مختلفي از وزارت دارايي آمريکا را در زمان رياست جمهوري بيل کلينتون مديريت کرده است.

جيني رومتي: در ماه اکتبر سال گذشته ميلادي او بعد از سي سال فعاليت مستمر به عنوان مدير عامل شرکت بزرگ IBM انتخاب شد تا بعد از يک قرن از فعاليت اين شرکت اولين مدير عامل زن آن باشد.

او در اولين سال مديريتش برنامه پنج ساله‌اي براي ورود به بازارهاي جديد مانند رايانش ابري و نرم‌افزارهاي تحليل تجاري تعيين کرد او به عنوان يک مهندس سيستم‌هاي الکترونيکي وارد IBM شد و بعدها به عنوان مدير بخش فروش جهاني بازار جديد را براي محصولات اين شرکت ايجاد کرد.

اورسولا برنز: او در سومين سال حضورش به عنوان مدير عامل در شرکت Xerox همچنان سعي دارد اين شرکت را از يک فروشنده مستقيم انواع پرينتر و دستگاه کپي، به يک ارائه دهنده سرويس‌هايي مانند مديريت تراکنش‌هاي مربوط به بليت‌هاي الکترونيک و پارکومترها تبديل کند.
او در اين مدت روند رشد مثبتي را براي Xerox ايجاد کرده و خريدهاي کوچک اما موفقي هم در ميان شرکت‌هاي نوظهور داشته است. او در واقع اولين زن سياه پوستي بود که مدير عامل يکي از شرکت‌هاي بزرگ آمريکايي مي‌شد.

مگ وايتمن: زماني که او در سال گذشته ميلادي به عنوان مدير عامل شرکت HP انتخاب و معرفي شد، سهام اين شرکت با کاهش حدود 20 درصدي ارزان‌ترين سهام در شاخص Dow Jones روبه‌رو شد.

ماريسا ماير: بيستمين کارمند استخدام شده در شرکت Google در ماه جولاي گذشته به عنوان مدير عامل جديد Yahoo انتخاب شد. ماير بلافاصله بعد از فارغ‌التحصيلي در رشته علوم کامپيوتر از دانشگاه استنفورد وارد Google شد. او يکي از جوان‌ترين مديران تکنولوژي است و اعلام کرده که سعي دارد با تکيه بر قدرت Yahoo در بخش‌هايي مانند ايميل اين شرکت را به روند سوددهي گذشته‌اش بازگرداند.

اين در حالي است که اولين فرزند او در پاييز امسال به دنيا مي‌آيد.

سوزان ووجسکي: کارمند Google که در پشت تمام محصولات تبليغاتي اين شرکت مانند AdWords، AdSense، Analytics و DoubleClick قرار دارد. او مسوول ايجاد ?? درصد از درآمد ?/?? ميليارد دلاري Google در سال 2012 بوده است. او که چهار فرزند دارد، همان شخصي بود که گاراژش را به سرگي برين و لري پيج اجاره داد. خواهر او «آنه» در حال حاضر همسر سرگي برين است.

سافرا کاتز: او که از سال2012 يکي از اعضاي هيات مديره شرکت نرم‌افزاري بزرگ Oracle بوده است، از سال 2012 هم به عنوان رييس هيات مديره اين شرکت فعاليت مي‌کند و در حال حاضر همزمان پست مدير ارشد بخش مالي اين شرکت را هم به عهده دارد.

او کمک زيادي براي معرفي سرويس رايانش ابري Oracle در ماه ژوئن گذشته کرد و انتظار مي‌رود اين سرويس در اولين سال معرفي‌اش درآمد يک ميلياردي براي Oracle داشته باشد. کاتز همچنين در زمينه خريدهاي اين شرکت مانندSun Microsystems تاثير گذار بوده است.

شر وانگ: او يکي از موسسان و رييس هيات مديره شرکت سازنده موبايل‌هاي هوشمند HTC است که در اين سال‌ها رشد خوبي داشته.اعتماد به نفس و قدرت او در پانزدهمين سال فعاليت HTC، رقباي اين شرکت را نگران کرده است.

پدمسري واريور: مدير ارشد تکنولوژي و مدير ارشد بخش استراتژي بزرگ‌ترين شرکت عرضه‌کننده تجهيزات شبکه دنيا يعني Cisco مسووليت‌هاي زيادي به عهده دارد. او قبل از حضور در Cisco ، به عنوان مدير ارشد تکنولوژي در شرکت Motorola کار مي‌کرد.کران مازومدار شاو: اولين مدير زن هندي در زمينه بيوتکنولوژي که شرکت Biocon را تاسيس کرد. شرکت او در فهرست شرکت‌هاي بورسي که در اولين روز ورود به بازار سهام فروش يک ميليارد دلاري داشته‌اند، جايگاه دوم را در اختيار دارد و يازدهمين شرکت بزرگ در هندوستان به حساب مي‌آيد. شرکت او در شهر بنگلور که به عنوان دره تکنولوژي هندوستان شناخته مي‌شود، واقع شده است.

ماري ميکر: يکي از تحليلگران معروف وال استريتي که بيشتر در زمينه شرکت‌هاي اينترنتي تخصص دارد و يکي از شرکاي بزرگ شرکت سرمايه گذاري Silicon Valley است. مجله بارون لقب «ملکه نت» را به او اهدا کرد.

ويلي داي: يکي از موسسان و مدير ارتباطات شرکت Marvell Technology که يکي از توليد کنندگان فعال پردازنده‌هاي نيمه رسانا در جهان است. او تنها زن موسس يک شرکت آمريکايي توليدکننده تراشه‌هاي الکترونيکي است و به عنوان يک زن کارآفرين موفق در دنيا شناخته مي‌شود.منبع:

http://barsam.ir/archive/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%AF%D8%B1%

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره معرفي زنان قدرتمند دنياي تکنولوژي نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: قدرتمندترين زنان دنياي تکنولوژي در سال 2012 ، سندبرگ ، روميتي ، وايتمن ، ماير