مسبی
اين ميوه را بخوريد زيباتر مي شويد

اين ميوه را بخوريد زيباتر مي شويد

ویرایش: 1391/9/16
نویسنده: فرهاد کم
به گزارش پاپو بلاگ به نقل از باشگاه خبرنگاران؛خوردن ميوه‌هاي سرشار از رنگدانه‌ها مانند هويج مي‌تواند تاثير زيادي در زيباتر شدن چهره شما داشته باشد.

تحقيقات انجام شده در دانشگاه بريستول که با هدف تعيين رابطه بين رنگ صورت و جذابيت انجام شده است نشان مي‌دهد افرادي که پوست صورت آن‌ها به رنگ زرد متمايل است جذاب‌تر و در عين حال سالم‌تر به نظر مي‌رسند.

در همين حال محققان متوجه شدند رنگ‌دانه‌هاي زرد به نام کاروتنوئيد که در ميوه‌ها و سبزيجات خاصي مانند هويج وجود دارند نقش کليدي در توليد اين رنگ زرد در پوست صورت بازي مي‌کنند.

براي بررسي اثر اين ميوه روي پوست صورت، محققان از 40 داوطلب خواستند چهره 51 نفر را از نظر شادابي، سلامت و جذابيت رده‌بندي کنند. نتايج اين تحقيقات قرار است به زودي در نشريه رفتار انسان و تکامل به چاپ برسد.

يان استفن يکي از دانشمنداني که در انجام اين پژوهش شرکت داشته است در اين باره گفت: شايد با انتشار اين گونه خبرها بتوانيم مردم را به خوردن ميوه و سبزي بيش‌تر تشويق کنيم. خصوصا اين که دو ماه بعد از شروع مصرف ميوه اثرات آن به طور وضوح خود را نشان خواهند داد.

او در ادامه گفت: شايد با گفتن اين مطلب که اگر شما ميوه و سبزي نخوريد ممکن است تا 40 سال بعد دچار حمله قلبي شويد چندان مردم را به خوردن اين غذاهاي سالم تشويق نکند. اما در عوض اگر به آن‌ها بگوييد ظرف مدت چند ماه پس از خوردن ميوه و سبزي اثرات آن باعث زيباتر شدن چهره شما شود تعداد بيش‌تري به خوردن اين مواد غذايي علاقه نشان دهند.

مطالعات قبلي هم نشان داده بود خوردن ميوه و سبزي باعث تغذيه پوست، مو و ناخن‌ها مي‌شود. اين مواد غذايي شامل ويتامين A هستند که نقش مهمي در جايگزيني سلول‌هاي پوستي دارند.

مصرف مرکبات، کيوي و برخي ميوه‌هاي ديگر به بدن در ساخت کلاژن کمک مي‌کند. کلاژن يک پروتئين است که نقش بسيار مهمي در بافت پوست بدن باز مي‌کند و مي‌تواند به حذف چين و چروک‌ها، جاي زخم‌ها و مانند آن‌ها کمک کند.


منبع:

http://tinyurl.com/b62nmzb

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اين ميوه را بخوريد زيباتر مي شويد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: با خوردن اين ميوه زيباتر مي شويد ، با خوردن هويج زيباتر شويد ، حذف چين و چروک‌ها ، رابطه بين رنگ صورت و جذابيت ، ميوه زيبايي ، ميوه هايي براي زيبايي ، ميوه‌هايي سرشار از رنگدانه‌ ، هويج ، هويج ميوه اي براي زيبايي