مسبی
اسفندياري: فردين تنها سوپراستار سينماي ايران بود

اسفندياري: فردين تنها سوپراستار سينماي ايران بود

ویرایش: 1391/9/15
نویسنده: مورینتز
عبدالله اسفندياري، تهيه‌کننده و مدير بخش معناگرا بنياد سينمايي فارابي در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي هنرآنلاين درباره دلائل عدم استقبال مردم از فيلم‌هايي که سوپراستارهاي سينما در آن بازي دارند، گفت: هيچ موقعي وجود سوپراستار به تنهايي تضمين کننده فروش يک فيلم نبوده است. مجموعه‌اي از عوامل بايد در توليد يک فيلم وجود داشته باشد که باعث فروش فيلم بشود.

تهيه‌کننده «ستاره است» با اشاره به وجود ساختار مناسب به عنوان يک عامل اصلي در فروش فيلم عنوان کرد: اگر همه اين عوامل در کنار هم وجود داشته باشند اما شرايط اکران مطلوب نباشد نمي‌توان توقع اکران درستي داشت. در شرايط فعلي سينما در اکثر اين موارد داراي کمبودها هستيم. بنابراين فيلم‌ها در اکران فروش خوبي ندارند.

تهيه‌کننده «خواب ليلا» ضمن اشاره به ويژگي‌هاي سوپراستار افزود: شايد تنها سوپراستار به مفهوم واقعي در سينماي ايران محمدعلي فردين بود و مردم به خاطر نامش بدون توجه به کيفيت فيلم بليط مي‌خريدند.

اين تهيه‌کننده با اشاره به لزوم بازنگري در ساختار سينما در توليد و اکران گفت: موقعي که ساختار سينما اصولي و هدفمند نباشد. بايد به جرقه‌هاي در فروش دلخوش باشيم و مردم با داشتن بک‌گراندي از نام سازنده و يا شهرت بازيگر بروند و فيلم را ببينند.

اسفندياري با تاکيد بر نقش شرايط اجتماعي و اقتصادي در استقبال مردم از فيلم‌ها گفت: موقعي که مردم در تنگناي اقتصادي به سر مي‌برند. اولويت‌هاي فرهنگي در اولويت اول مردم قرار ندارد و ترجيح مي‌دهند به ساير بخش‌هاي زندگي توجه کنند.

او در مورد دريافت دستمزدهاي نجومي سوپراستارها به رغم نفروختن فيلم‌هايشان افزود: اين مسئله به خامي تهيه‌کنندگان برمي‌گردد که به اميد واهي فروش بيشتر فيلم‌شان به حضور سوپراستارها دلخوش کرده‌اند.


منبع:

http://honaronline.ir/Pages/News-11626.aspx

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اسفندياري: فردين تنها سوپراستار سينماي ايران بود نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: دستمزدهاي نجومي سوپراستارها ، فردين تنها سوپراستار سينماي ايران ، سوپر استار ، سينماي ايران ، تهيه کننده سينما ، تلويزيون ، فروش فيلم ، اولويت فرهنگي ، تنگناهاي اقتصادي