مسبی
10 اشتباه رایج در آشپزی (بخش سوم )

10 اشتباه رایج در آشپزی (بخش سوم )

لطفا رای دهید (0 رای)
ویرایش: 1391/9/20
نویسنده: مورینتز
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله

ادامه بخش دوم

7. ظروف نچسب روی حرارت زیاد!


وقتی برای پخت و پز از ظروف نچسب استفاده می‌کنید بهتر است شعله‌ای که ظرف مورد نظر را روی آن گذاشته‌اید کم کنید چون حرارت بیش از حد باعث می‌شود پوشش خاص این ظروف کربن را به شکل بخار آزاد کند و این دقیقا همان گاز مضر برای کبد است. اگر از ظروف نچسب استفاده می‌کنید حتما به بروشور کارخانه تولیدکننده آن ظروف مراجعه کنید تا مطمئن شوید چه درجه حرارتی برای آن ظرف خاص ذکر شده است.


8. قاشق‌های فلزی و ظروف نچسب!


استفاده از قاشق‌های فلزی برای ظروف نچسب اصلا ایده خوبی نیست. اگر برای آشپزی ظروف نچسب را ترجیح می‌دهید بهتر است بدانید تماس قاشق‌های فلزی با سطح این ظروف داخل آنها را خش می‌اندازد که نه‌تنها ظاهر این ظروف زشت خواهد شد بلکه این اتفاق باعث می‌شود کربن از پوشش نچسب ظروف آزاد شود و شما بدون اینکه بدانید و البته بخواهید قاشق‌قاشق کربن را همراه غذا قورت بدهید! با این وصف باید برای ظروف نچسب حتما از قاشق‌های چوبی استفاده کنید. لطفا این موضوع را جدی بگیرید!


9 . پیرکس را روی حرارت نگذارید!


پیرکس‌ها بهترین گزینه برای طبخ یک لازانیای خوشمزه داخل فر هستند اما اگر قرار باشد روی گاز بروند اوضاع کاملا فرق خواهد کرد. در واقع پیرکس نباید حتی برای دقایقی هر چند کوتاه روی حرارت مستقیم قرار بگیرد بلکه پیرکس مختص حرارت‌های غیر مستقیم از جمله حرارت‌های داخل فر است آن هم با درجه‌های مشخص. اگر پیرکس را روی حرارت مستقیم گاز قرار بدهید، اصلا بعید نیست که ترک بخورد و البته بشکند با این وصف از پیرکس هرگز برای حرارت‌های مستقیم استفاده نکنید.


10. زیادی میکس نکنید!


وقتی می‌خواهید ماده غذایی را خرد کنید و سپس این خرده‌ها را با هم ترکیب کنید می‌خواهید همه چیز به بهترین شکل ممکن با هم مخلوط شود و به همین منظور سراغ میکسر یا همان مخلوط‌کن می‌روید. اما فراموش نکنید که میکس کردن بیش از حد هم خیلی خوب نیست. در واقع پروسه مکانیکی میکس شدن باعث شکل‌گیری گلوتن می‌شود و این موضوع نتیجه‌ای جز خشک و سفت شدن و البته چسبندگی ترکیب غذایی شما نخواهد داشت بنابراین اگر برای ترکیب مواد از میکسر استفاده می‌کنید قبل از اینکه زیادی با هم مخلوط شوند دستگاه را خاموش کنید و بگذارید همه چیز روند آرام خودش را طی کند.

دیگر مطالب از همین کاربر در آدرس زیر
http://www.masbi.com/sellerlink.aspx?user_name=morrientez
منبع:
امتیاز دهی به مقاله10 اشتباه رایج در آشپزی (بخش سوم )
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 10 اشتباه رایج در آشپزی (بخش سوم ) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نکات مهمي که بايد قبل از هر آشپزي بدانيد ، ظروف نچسب ، حرارت دادن ، طبخ ويژه غذا ، پيرکس ، سرخ کردن استثنايي ، قاشق فلزي ، تغذيه و سلامت