مسبی
اين 7 تبليغ دروغين محصولات ماهواره‌اي(بخش دوم )

اين 7 تبليغ دروغين محصولات ماهواره‌اي(بخش دوم )

ویرایش: 1391/9/15
نویسنده: مورینتز
ادامه بخش اول
اسپري ضد واريس


واريس مشکل خيلي‌هاست؛ مشکلي که در اين تبليغ ادعا مي‌شود تنها با يک اسپري قابل حل شدن است! اما واقعيت با ادعاهاي اين تبليغ خيلي فرق مي‌کند. دکتر بهروز باريک‌بين، متخصص پوست مي‌گويد براي اينکه علت واريس مشخص شود بايد حتما بررسي‌هايي صورت بگيرد؛ «با سونوگرافي داپلر و معاينات محل نارسايي وريدي مشخص مي‌شود.» بعد از آن با توجه به کوچک يا بزرگ بودن واريس، نحوه معالجه هم فرق خواهد داشت. اگر واريس کوچک باشد ليزر، درمان مناسبي خواهد بود اما اگر بزرگ باشد، جراحي و در موارد ورود به رگ‌ها ليزر و سوزاندنشان بهترين روش درمان است. هر دو نحوه درمان بايد کاملا تحت نظر پزشک متخصص صورت بگيرد؛ «چطور مي‌شود شما از يک دارويي استفاده کنيد و آن دارو آنقدر نفوذ و قدرت داشته باشد که وارد پوست شود، داخل رگ برود و آن را از بين ببرد؟ اصولا اين تبليغات کذب هستند.»

شانه ليزري؛ پر پشت کننده مو


ريزش مو يکي ديگر از مشکلاتي است که به‌خصوص بين آقايان شايع است. تعجبي ندارد اگر مخاطبان اين تبليغ بيشتر آقايان باشند. يکي از تصاويري که در اين تبليغ ديده مي‌شود تصوير سر مردي است که موهايش ريخته و بعد با استفاده از شانه ليزري که نور قرمزي دارد موهايش دوباره مي‌رويند و پرپشت مي‌شوند! راستش کذب بودن اين تبليغ در اين نيست که شانه‌هاي ليزري وجود ندارند، بلکه در تصوير موهاي پر پشت مرد حاضر در تبليغ است!

واقعيت اين است که شانه‌هاي ليزري واقعا وجود دارند و نوع معتبر آنها تحت تاييد سازمان غذا و داروي ايالات‌متحده است‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. اين شانه‌ها با ليزر کم‌توان فوليکول‌هاي مو را تحريک مي‌کنند اما تاثيرشان آنقدر نيست که تبليغات ادعا مي‌کنند. دکتر باريک‌بين درباره ميزان اين تاثير مي‌گويد:«کلاه يا شانه ليزري در حد خيلي کم يا متوسط تاثير دارد، اينطور نيست کسي که موهايش ريخته با استفاده از اين کالاها خرمني از مو به دست بياورد. اگر دستگاه استاندارد و توان لازم را داشته باشد مي‌تواند باعث قطور شدن موهاي کرکي شود.» اگر قرار است از اين شانه‌ها استفاده شود بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنيد و به دنبال موارد استاندارد و تاييد شده باشيد. هيچ تضميني وجود ندارد که شانه‌هاي ماهواره‌اي دستگاه‌هاي اصل باشند، اشعه ليزرشان استاندارد باشد يا حتي از لامپ‌هاي ال‌اي‌دي به جاي ليزر استفاده نکرده باشند!
داروهاي کاهش وزن در 2 هفته


اين داروها فاجعه‌بار هستند! اين جمله را بايد اول از همه مي‌آوردم تا مبادا حتي يک‌درصد به فکر استفاده از آنها بيفتيد! اگر کمي، فقط کمي به مدل‌هاي اين تبليغات دقت کنيد متوجه مي‌شويد که همگي بدون استثنا ورزشکار هستند و براي همين اندام‌شان لاغر و متناسب است. ادعاهايي مثل «ديگر احتياجي به ورزش‌هاي سخت و نفسگير نيست» يا «ظرف يک ماه 8 تا 10‌کيلو لاغر شويد» را بشنويد ولي باور نکنيد! آنهايي که باور کردند دچار دردسرهاي وحشتناکي شدند که دکتر محمد هاشمي دبير انجمن پيشگيري از چاقي درباره آنها به همه افراد هشدار مي‌دهد؛ «اساسا تبليغات دارو غير مجاز و غير قانوني است. دارو بايد با توجه به شرايط بيمار و توسط پزشک متخصص تجويز شود.» دکتر هاشمي مي‌گويد: «تحقيقاتي در پژوهشکده غدد دانشگاه شهيد بهشتي روي داروهاي مدعي لاغري انجام شده که نتايج بسيار تکان‌دهنده‌اي دارد. اين داروها نه‌تنها به هيچ‌وجه گياهي نيستند بلکه به دليل داشتن هورمون تيروکسين و ايجاد پرکاري تيروئيد به صورت مصنوعي باعث لاغري مي‌شوند. بعضي از اين داروها هم حاوي ماده‌اي است به نام گرد فرشته که نوعي مخدر است و باعث بي‌اشتهايي فرد مي‌شود. جالب است بدانيد شايد اين قرص‌ها در کوتاه‌مدت باعث لاغري شود اما بعد از مدتي نه‌تنها تمام وزني که از دست رفته دوباره برمي‌گردد، بلکه ممکن است وزنتان بيشتر از قبل هم شود.»

ادامه در بخش سوم
ديگر مقالات از همين کاربر
http://www.masbi.com/sellerlink.aspx?user_name=morrientez


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2259

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اين 7 تبليغ دروغين محصولات ماهواره‌اي(بخش دوم ) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اسپري ضد واريس ، شانه ليزري ، پر پشت کننده مو ، داروهاي کاهش وزن در 2 هفته ، تبليغات دروغين ماهواره اي ، داروهاي گياهي ، داروهاي طبي