مسبی
بيشترين كلمات جستجو شده در گوگل توسط ايرانيان

بيشترين كلمات جستجو شده در گوگل توسط ايرانيان

ویرایش: 1391/9/19
نویسنده: بهاره

هر سال در انتهاي سال ميلادي، رسم بر اين است که موتورهاي جستجو آماري را از بيشترين کلمات جستجو شده ( سرچ شده ي )سرويس خود اعلام مي‌نمايند تا کاربران را از ميزان جستجوهاي مختلف کلمات آگاه سازند. پس از اينکه سايت ياهو آمار خود را ارائه داد، گوگل نيز از اين قافله عقب نماند و ليست کامل بيشترين کلمات جستجو شده در سال 2010 را در سايت خود منتشر کرد. ليستي بسيار جالب بر پايه HTML5 و کاملا تعاملي و قابل برسي!


بنا به آمار سايت گوگل كلماتي كه اكثر ايرانيان در گوگل سرچ مي كنند اين کلمات هستند:
الف آشپزي
جستجو در حرف الف مختص به کلمه آشپزي بود اين کلمه بيش از 20 ميليون بار در گوگل جستجو شده است. ذوق ايرانيان با جستجوي کلمه آهنگ نيز رعايت شده است اين کلمه بيش از 13 ميليون بار مورد جستجو قرار گرفته است.
ب بانک ملي

کاربران ايراني بيش از 13 ميليون بار اين کلمه را در جستجوگر گوگل وارد کرده اند. کلمه ي بازار کار نيز با 10 ميليون بار جستجو در مکان دوم جاي گرفته است.

پ پست

مسئولان پست بايد بسيار خوشحال باشند که ايرانيان بيش از 47 ميليون بار اين کلمه را جستجو کرده اند.براي شرکت پستي که ضرردهي آن بسيار زياد است اين آمار مي تواند نقطه اميدي در تاريکي باشد. کلمه ي پرسپوليس و پارس خودرو با 37 و 8 ميليون بار جستجو در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

ت تبيان

سايت تبيان يکي از قديمي ترين سايت هايي است که طرفداران بسياري را به خود اختصاص داده است. موسسه تبيان با تاسيس اين سايت توانسته است تا کاربران بسيار زيادي را مشترک خود کند. اين کلمه با 41 ميليون بار جستجو در ميان کاربران ايراني از معدود مواردي است که يک سايت جستجو مي شود. کلمه ي ترجمه با 24 ميليون بار جستجو در رتبه دوم و تابناک با 916 هزار جستجو در رتبه سوم قرار دارد.

ث ثبت نام کارشناسي

ثبت نام کارشناسي 1 ميليون و 260 هزار بار جستجو شده است . آمار ثبت نام در اين قسمت بسيار بالا است ، ثبت نام ازدواج دانشجويي و ثبت احوال نيز در رتبه دوم و سوم قرار دارد. اما نکته جالب ثبت نام برج ميلاد است که 324 هزار بار مورد جستجو قرار گرفته است.

ج جوک

ايرانيان از ديرباز مردماني شوخ طبع و خونگرم بوده اند و در قرن بيست و يکم نيز فناوري اطلاعات از شوخ طبعي ايرانيان بي نصيب نمانده است.کاربران ايراني با 19 ميليون بار جستجوي کلمه جوک آمار بسيار بالايي از شوخ طبيعي ديجيتال را به نمايش گذاشته اند.

چ چوب

معلوم نيست که 36 ميليون بار جستجوي کلمه چوب در بين کاربران ايراني به چه دليل است؟
اما چت ايراني با 3 ميليون و چت روم ايراني با 2 ميليون بار در رتبه هاي بعدي قرار دارند.


ح حوادث

چندي پيش در گزارشي از 100 سايت برتر ايراني نوشته بود*ايرانيان ،عاشق حاشيه*.

در اين گزارش نيز مي توان صحت اين جمله را به طور واضح مشاهده کرد. 15 ميليون بار جستجوي کلمه حوادث مي تواند گواه اين ادعا باشد.

کلمه حج و حج عمره با 3 و 1 ميليون بار جستجو به ترتيب دوم و سوم هستند.


خ خدا

93 ميليون بار نام مبارک خدا توسط کاربران ايراني جستجو شده است و کلمه خبر نيز با 51 ميليون و 400 هزار بار در رتبه دوم قرار دارد.


د دختر

قضاوت 111 ميليون بار جستجوي کلمه دختر در بين کاربران ايراني با خودتان اما در رتبه هاي بعدي کلمات دانلود و داستان با 26 و 13 ميليون جستجو قرار دارند.


ذ ذوب آهن

صنايع نيز از علاقمندي کاربران ايراني بي نصيب نمانده است. کلمه ي ذوب آهن با 454 هزار بار جستجو رتبه بالايي را در بين بيشترين کلمات سرچ شده از آن خود کرده است.


ر رقص

کاربران ايراني گوگل بيش از 40 ميليون بار کلمه ي رقص را جستجو کرده اند و روزنامه با 7 ميليون بار جستجو در مکان بعدي قرار دارد.


ز زنان زيبا

زنان زيبا 6 ميليون بار توسط کاربران ايراني جستجو شده اند.در رتبه بعدي زنگ موبايل با بيش از 2 ميليون بار جستجو قرار دارد.


ژ ژاپن

يکي از معدود کشورهايي که توسط کاربران ايراني مورد جستجو قرار گرفته است کشور ژاپن است.اين کشور 142 ميليون بار توسط اين کاربران در گوگل جستجو شده است. کلمه ژورنال نيز 13 ميليون بار مورد جستجو قرار گرفته است.


س سايپا

سايپا خودروي ملي خود را رونمايي کرد. آيا 35 ميليون بار جستجو براي اين خودرو بوده است؟


ش شعر

ذوق ايراني در فضاي اينترنت نيز به رخ کشيده شده است. بيش از 35 ميليون بار جستجوي کلمه شعر در نزد کاربران ايراني از ذوق شعري اين کاربران خبر مي دهد.


.


ض ضرب المثل

ضرب المثل هاي ايراني ها از گذشته معرف اين قشر بوده اند . در فضاي سايبر نيز کاربران ايراني 13 ميليون بار کلمه ضرب المثل را جستجو کرده اند. کلمه ضد فيلتر نيز با 713 هزار بار جستجو از علاقمندي اين کاربران است.


ظ ظهور

کاربران ايراني در فضاي سايبر نيز ارادت خود را به مهدي موعود(عج) نشان داده اند. ظهور امام زمان(عج) به تعداد 3 ميليون بار فضاي جستجوگر گوگل را مزين کرده است..


ف فال حافظ

شيريني و حلاوت گرفتن فال حافظ به فضاي سايبر نيز کشيده شده است و 13 ميليون و400 هزار بار جستجو در گوگل توسط کاربران ايراني صحت اين ادعا را روشن مي کند.

فيلتر شکن نيز با 1 ميليون و 910 هزار جستجو در رتبه بعدي قرار دارد.

فيس بوك نيز با يک ميليون و يکصد بار جستجو در رده سوم قرار دارد و انتظار مي رود که به شدت افزايش يابد.

ق قرآن کريم

به کلمه *ق* که رسيديم حدس ما درست از آب درآمد. 21 ميليون و 500 هزار جستجوي قرآن کريم شايسته ايرانيان بود و بس.


ک کليپ

28 ميليون و 100 هزار جستجو در مورد کلمه کليپ در سايت گوگل توسط کاربران ايراني ثبت شده بود.
.


ل لبنان

يکي ديگر از کشورهايي که کاربران ايراني به آن علاقه وافري دارند لبنان است. اين کشور بيش از 24 ميليون بار توسط کاربران ايراني مورد جستجو قرار گرفته است.

.


ن نور

کلمه نور با بيش از 47 ميليون بار جستحو رتبه نخست را در کلمه ,ن, دارا است و نوکيا نيز با 15 ميليون و 600 هزار جستجو رتبه دوم را در کشور دارد. نوکيا پيش از اين ايران را يکي از بزرگترين بازارهاي خود قلمداد کرده بود.


و وزارت بهداشت

کاربران ايراني يا به بهداشت خود اهميت ويژه ايي مي دهند و يا وزارت بهداشت آنقدر عملکرد خوبي داشته است که به يکي از پرطرفدارترين کلمه هاي کاربران ايراني تبديل شده است. 15 ميليون و 700 هزار جستجوي وزارت بهداشت توسط کاربران ايراني صورت گرفته است.

وزارت علوم با 16 ميليون و 800 هزار جستجو بالاتر از ويکيپديا قرار دارد.
ي يوتيوپ
youtube
اما نکته جالب و آخر اين که سايت يوتيوپ با وجود فيلتر شدن 52 ميليون بار توسط کاربران ايراني يافت شده است. کلمه ياس نيز با 23 ميليون و 300 هزار جستجو رتبه بعدي را از آن خود کرده است.بازهم جالب است بدانيد 989 هزار بار کلمه يانگوم توسط کاربران ايراني جستجو شده است .


منبع:

http://hawramanktab.blogfa.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بيشترين كلمات جستجو شده در گوگل توسط ايرانيان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جستجو کاربران ايراني گوگل ، ايرانيان کلمه آمار ، رتبه ميليون بار