مسبی
با اين ‌آزمون بفهميد خشن هستيد يا نه(2)

با اين ‌آزمون بفهميد خشن هستيد يا نه(2)

ویرایش: 1391/9/14
نویسنده: مورینتز
ادامه بخش (1) و نتايج تست
نمره خشم شما چند است؟
1- اصلا شبيه من نيست :0
اگر براي هر سوال گزينه يک را انتخاب کرديد نمره صفر را به خود بدهيد
2 - بسيار کم شبيه من است :1
اگر گزينه 2 را انتخاب کرديد نمره يک را به خود بدهيد
3 -تا اندازه اي شبيه من است :2
اگر گزينه 3 را انتخاب کرديد نمره دو را به خودتان بدهيد
4 -خيلي سبيه من است :3
اگر گزينه 4 را انتخاب کرديد نمره سه را به خودتان بدهيد
5 - کلا شبيه من است :4
اگر گزينه 5 را انتخاب کرديد نمره چهار را به خودتان بدهيد
سريع به مشاور مراجعه كنيد


شما پرخاشگري عملي داريد يا نه؟

سؤال‌هاي 8، 23، 25، 11، 27، 10، 24، 17 نشانه پرخاشگري عملي (يعني داشتن رفتار خشن‌ و آسيب‌زننده) مثل دعوا و ضرب و شتم هستند كه اگر جمع نمره شما به اين سوال‌ها بين 28 تا 32 شود، يعني از پرخاشگري عملي بالايي برخورداريد و به شما توصيه مي‌كنيم كه حتما براي مطرح كردن اين مسئله به روانشناس مراجعه كنيد. اگر جمع نمرات شما بين 24 تا 28 شود يعني شما از پرخاشگري عملي متوسط برخورداريد كه صحبت با يك روانشناس و مشاور به شما پيشنهاد مي‌شود. اگر هم زير 24 بود يعني دچار پرخاشگري عملي نيستيد.


زبان شما خشن است؟


شما پرخاشگري كلامي داريد يا نه؟

سوال‌هاي 1،6، 26، 4، 20 نشانه پرخاشگري كلامي (با خشم و توهين حرف زدن) هستند كه اگر جمع نمرات شما بين 16 تا 20 شود،‌ نشان‌دهنده ميزان بالاي پرخاشگري كلامي شماست كه بهتر است از تكنيك‌هاي كنترل آن و همچنين صحبت با يك مشاور يا روانشناس بهره ببريد و اگر نمرات شما بين 12 تا 16 شود شما از پرخاشگري كلامي به ميزان متوسط برخورداريد و بد نيست در مورد شيوه‌هاي آرام كردن خود تحقيق و مطالعه كنيد.


با ديگران دشمني داريد؟


فكر مي كنيد چقدر حس خصومت در شما وجود دارد؟

سوال‌هاي 28، 2،‌ 5، 9، 16، 21، 31، 33 نشانه وجود حس خصومت هستند كه اگر جمع نمرات آنها بين 28 تا 32 شود يعني شما از ميزان خصومت بالايي برخورداريد و به شما توصيه مي‌شود در باورها و عقايد خود تغيير دهيد و در صورت امكان به روانشناس براي كمك گرفتن در تغيير اين نگرش‌ها مراجعه كنيد و اگر جمع نمرات شما بين 24 تا 28 بود يعني شما از حس خصومت متوسطي برخورداريد. (خصومت درواقع داشتن حس پرخاشگري دروني و بد بيني نسبت به ديگران است كه مي‌تواند فرد را به سمت رفتارهاي خشن و پرخاشگرانه سوق دهد.)


چه مقدار پرخاشگري غيرمستقيم در شما وجود دارد؟


شما چه مقدار از مقياس خشم را دارا هستيد؟

سوال‌هاي 15، 30، 34، 13، 14، 18 نشانه مقياس پرخاشگري غيرمستقيم هستند كه اگر جمع نمره شما در اين سوالات بين 20 تا 24 شود يعني از ميزان پرخاشگري غيرمستقيم بالايي برخوردار هستيد كه پيشنهاد مي‌شود به روانشناس مراجعه كرده يا با مشاور مشورت كنيد و اگر جمع نمرات شما بين 16 تا 20 شود شما از ميزان پرخاشگري غيرمستقيم متوسطي برخورداريد كه بهتر است از تكنيك‌هاي كنترل آن و آرام‌سازي خود كمك بگيريد.

پرخاشگري غيرمستقيم يعني حالتي كه علت عصبانيت و خشم خودرا نمي‌شناسيم؛ مثلا در اتوبوس به اشتباه به فردي برخورد مي‌كنيم و او شروع به پرخاشگري مي‌كند، اين نوع پرخاشگري را كه درواقع زمينه‌هاي قبلي دارد و درحقيقت تخليه هيجان‌هاي قبلي است، پرخاشگري غيرمستقيم مي‌نامند. درواقع اين همان حالت خشمي است كه به‌طور معمول به آن مي‌گوييم: «طرف دلش از جاي ديگر پر بود، اينجا خالي كرد و...»


خشم دروني داريد؟


شما چه مقدار از مقياس خشم را دارا هستيد؟

سوال‌هاي 3، 29، 19، 32، 7، 12، 22 نشانه مقياس خشم دروني هستند كه اگر جمع نمرات بين 24 تا 28 شود اين يعني ذهن شما از خشم دروني بالايي برخوردار است. (خشم، وضعيتي هيجاني است كه از ناراحتي كم و خفيف تا انفجار عصبانيت مي‌تواند گسترده شود. نشانه‌هاي فيزيكي خشم شامل تند شدن ضربان قلب، افزايش فشارخون و بالا رفتن ميزان آدرنالين در خون است. خشم دروني هر لحظه مي‌تواند به خشم بيروني بيانجامد)


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2189

امتیاز دهی به مقاله
با اين ‌آزمون بفهميد خشن هستيد يا نه(2)
با اين ‌آزمون بفهميد خشن هستيد يا نه(2)
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره با اين ‌آزمون بفهميد خشن هستيد يا نه(2) نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: پرخاشگري ، تست پرخاشگري ، خشونت ، خشمگين ، خشم ، روانشناسي ، روان ، عصباني ، عصبي ، جلوگيري از خشم