مسبی
10 ماده معجزه گر در لاغري

10 ماده معجزه گر در لاغري

ویرایش: 1391/9/12
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
کارشناسان تغذيه در اين مقاله جديد 10 ماده خوراکي را معرفي کرده‌اند که اگر آنها را به رژيم غذايي روزانه خود اضافه کنيد موفق مي‌شويد تا چند کيلو اضافه وزن خود را کاهش دهيد و زودتر لاغر شويد.
در اين مقاله که در مجله تغذيه به چاپ رسيده فهرست اين 10 ماده معجزه‌گر منتشر شده است:

فلفل تند
افزودن مقداري فلفل تند به غذاي روزانه به کم کردن وزن کمک مي‌کند. مطالعات نشان مي‌دهد که اگر در هنگام صبح يک صبحانه تند و فلفلي را انتخاب کنيد در وعده ناهار حجم غذاي کمتري را تهيه کرده و مي‌خوريد. به نظر مي‌رسد ماده موجود در فلفل تند و قرمز موسوم به « کاپسايسين » اين تاثير را بر جاي مي‌گذارد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد که اين ماده در واقع اشتها را کاهش مي‌دهد. به گفته کارشناسان؛ تخم مرغ فلفلي در وعده غذايي صبحانه مي‌تواند گزينه مناسبي براي اين منظور باشد.

گريپ فروت
کارشناسان در آزمايشات خود دريافته‌اند که خوردن نصف ميوه گريب فروت قبل از هر وعده غذايي و يا نوشيدن آب اين ميوه سه نوبت در روز مي‌تواند به کاهش وزن کمک کند. اين ميوه سحرآميز حاوي فيتو موادشيميايي است که باعث کاهش ميزان انسولين مي‌شوند و بدن را ترغيب مي‌کنند که به جاي ذخيره چربي، کالري‌ها را سوزانده و به انرژي تبديل کند.

دارچين
اين ادويه مفيد و بي‌نظير نه تنها به کاهش وزن کمک مي‌کند بلکه خواص بسيار ديگري نيز براي سلامتي دارد. اين ادويه روي ترشحات انسوليني تاثير مي‌گذارد. بعلاوه براي بهره‌مندشدن از مزاياي دارچين نيازي به مصرف مقدار زياد آن نيست بلکه با خوردن مقادير بسيار کمي مي‌توان از اين خواص سودمند بهره‌مند شد. مطالعات نشان مي‌دهد که مصرف فقط يک چهارم قاشق چايخوري دارچين در روزبراي پايين آوردن قندخون، کلسترول و چربي تري گليسيريد کافي است.

چاي رازيانه
رازيانه نيز علاوه بر کمک به کاهش وزن مزاياي بسياري براي بدن دارد. رازيانه نيز علاوه بر کمک به کاهش وزن مزاياي بسياري براي بدن دارد. اين گياه منبع غني از املاحي چون پتاسيم، منگنز و کلسيم و همچنين ويتامين‌هاي B و C است. اما در مورد کاهش وزن اين گياه تاثير دوگانه دارد به طوري که هم اشتها را کاهش مي‌دهد و هم متابوليسم و سوخت وساز مواد غذايي را در بدن افزايش مي‌دهد که هر دو فرآيند براي از دست دادن وزن اضافي مفيد هستند.

سالاد
مصرف سالاد حاوي کالري اندک قبل از خوردن هر وعده غذايي به کاهش وزن کمک مي‌کند. در واقع سالاد پيش از غذا حجم زيادي از معده را پر مي‌کند و باعث مي‌شود که زودتر احساس سيري کنيد که به اين ترتيب از حجم غذايتان کاسته مي‌شود.

چاي سبز
اين نوشيدني اثرات مطلوب چندگانه روي بدن دارد. مطالعات نشان مي‌دهد کهنوشيدن 5 فنجان چاي سبز در روز کمک مي‌کند که وزنتان را به ميزان زيادي کم کنيد و نکته جالب اينکه بيشتر اين کاهش وزن در ناحيه دور شکم اتفاق مي‌افتد.

کرفس
اين سبزي منبع غني از فيبر خوراکي و فوليت است که مصرف آن به همراه سالاد يا بعنوان ميان وعده براي کم کردن وزن توصيه مي‌شود.

عدس
اين ماده غذايي در عين حال که شما را خوب سير مي‌کند اما معده‌تان را انباشته از کالري نخواهد کرد و البته ارزش غذايي بالايي نيز دارد. اغلب اوقات مي‌توان عدس را جايگزين گوشت گرد. عدس هم مانند کرفس حاوي فيبر و فوليت زياد است کهاحساس سيري را در مصرف کننده ايجاد مي‌کند.

شکلات تلخ
شکلات تلخ بر خلاف ساير انواع شکلات هم کالري پايين و هم چربي اندکي دارد لذا مصرف آن در طولاني مدت مي‌تواند به کاهش وزن کمک کند. بعلاوه شکلات تلخ حاوي مقدار زيادي از انواع آنتي اکسيدان‌هاست که براي بدن مفيد هستند. شما مي‌توانيد از شکلات تلخ بعنوان زرهي براي کاهش وزن در برابر ميل شديد به خوردن شکلات و هر نوع شيريني استفاده کنيد.

کونيوآ
اين خوردني نوعي غلات اصلي و بومي کشور پرو است. اين غلات حاوي پروتئين بالا است و به همين خاطر مي‌تواند تا مدت طولاني احساس سيري را در شما نگه داريد. همچنين کربوهيدرات‌هاي موجود در آن به کندي در بدن آزاد مي‌شوند و در نتيجه انرژي را تا مدت طولاني براي بدن تامين مي‌کند. با توجه به اين مزايا به عنوان يک خوراکي مناسب براي کاهش وزن توصيه مي‌شود.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 10 ماده معجزه گر در لاغري نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تغذيه مناسب ، بيماري هاي ناشي از تغذيه نامناسب ، مواد غذايي موثر بر لاغري ، تناسب اندام ، کم کردن وزن ، کاهش اشتها ، رژيم مناسب