مسبی
چگونه 10 سال جوان‌تر شويم

چگونه 10 سال جوان‌تر شويم

ویرایش: 1391/9/8
نویسنده: مورینتز
هميشه افراد زيادي در جست‌وجوي اکسير جواني هستند و در جست‌وجوي راهي براي پيشگيري از پيري و ماندگاري جواني هستند. غالب اين افراد شيوه‌هايي را در طب مدرن به عنوان روش‌هاي پيشگيري و درمان چين و چروک انتخاب و شيوه‌هاي تهاجمي اين روش‌ها از قبيل تزريق بوتاکس يا ژل يا روش‌هاي جراحي و کشيدن پوست را تجربه مي‌کنند در حالي که از اين موضوع غافل‌اند که با کمک طب سوزني يکي از شيوه‌هاي درماني طب مکمل در چين، مي‌توانند به راحتي و بدون هيچ عارضه‌اي با بروز چين‌ و چروک‌هاي زودرس مقابله كرده و بدون نياز به هيچ روش تهاجمي و جراحي، ظاهر را 10 سال جوان‌تر كنند. به منظور آشنايي با کاربردهاي طب سوزني چين براي پيشگيري از بروز چين و چروک با دکتر هاله عالي‌زاد، متخصص طب سوزني به گفت‌وگو نشستيم.


نشاط عمومي بدن افزايش مي‌يابد


طب سوزني نه تنها به افزايش جواني پوست افراد کمک مي‌کند بلکه موجب افزايش نشاط عمومي در آنها نيز مي‌شود. به طوري که افراد پس از يک دوره درماني احساس سبکي، آرامش، ريلکسي و در عين حال شادابي و نشاط مي‌كنند.

به اين ترتيب اين سوزن‌ها نه تنها ظاهر فرد را جوان مي‌کند بلکه از درون نيز به جوان شدن او منجر مي‌شود و درمجموع احساس رضايت و نشاط را به فرد منتقل مي‌کند. در طول هر جلسه درماني، مراجعه‌کننده بين 10 تا 30 سوزن يک‌بار مصرف را در نقاط مختلف و معيني از بدن دريافت مي‌کند و در عين حال ممکن است به تشخيص درمانگر از ماسک، بادکش يا گواشا نيز براي او استفاده شود.


جوانسازي پوست با طب فشاري


افرادي وجود دارند که باز هم نسبت به دريافت سوزن احساس خوبي ندارند و ترجيح مي‌دهند حتي يک سوزن نيز دريافت نکنند.

براي اين گروه روش ديگري وجود دارد که مي‌توان آن را به‌راحتي جايگزين طب سوزني کرد و آن استفاده از طب فشاري در نقاط طب سوزني به منظور جوانسازي و خونرساني به پوست است. اين شيوه نيز مانند طب سوزني همان فرايند را دنبال مي‌کند با اين تفاوت که اين شيوه در مقايسه با طب سوزني مدت زمان بيشتري را براي درمان به خود اختصاص مي‌دهد و بيمار بايد تعداد جلسات بيشتري به مطب متخصص طب سوزني مراجعه کند.


اين شيوه بي عارضه ترين است


جوانسازي پوست به کمک طب سوزني در کنار تمامي مزيت ها و حسن هايي که دارد تنها يک عارضه بسيار کوچک و سطحي با خود به همراه دارد. و آن اين است که ممکن است در برخي از نقاط صورت پس از دريافت سوزن کبودي يا قرمزي خيلي سطحي ديده شود که اين عارضه نيز در مدت زماني کمتر از3 تا 4 روز برطرف مي شود. اين عارضه در مقابل برخي از عوارض جبران نشدني شيوه هاي جوانسازي پوست در طب مدرن غيرقابل مقايسه و قابل چشم پوشي است.


براي 3 گروه سني


معمولا جوانسازي پوست با کمک طب سوزني در 3 مقطع سني قابل اجراست. اين شيوه براي گروه هاي سني 25تا30، 30 تا 40 و 45 تا 50 قابل اجراست. در اين شيوه بيمار طي يک فصل چند جلسه طب سوزني دريافت مي‌کند و به اين ترتيب در طول زندگي از نتايج اين شيوه درماني بهره‌مند مي‌شود. افراد جوانتر ممکن است مزاياي اين شيوه درماني را در لحظه احساس نکنند اما در طول زندگي خواهند ديد که روند پيري پوست و بروز چين و چروک در صورت آنها به شدت کند مي شود اما روند درماني و نتيجه به دست آمده در نهايت به نوع پوست افراد بستگي دارد و در افراد مختلف، متفاوت است.

طب سوزني نه تنها به افزايش جواني پوست افراد کمک مي‌کند بلکه موجب افزايش نشاط عمومي در آنها نيز مي‌شود. به طوري که افراد پس از يک دوره درماني احساس سبکي، آرامش، ريلکسي و در عين حال شادابي و نشاط مي‌كنند. اين سوزن‌ها نه تنها ظاهر فرد را جوان مي‌کند بلکه از درون نيز به جوان شدن او منجر مي‌شود و در مجموع احساس رضايت و نشاط را به فرد منتقل مي‌کند. در طول هر جلسه درماني، مراجعه‌کننده بين 10 تا 30 سوزن يک‌بار مصرف را در نقاط مختلف و معيني از بدن دريافت مي‌کند و در عين حال ممکن است به تشخيص درمانگر از ماسک، بادکش يا گواشا نيز براي او استفاده شود.


اين شيوه جوانتان مي‌کند


دلايل مختلفي موجب بروز پيري پوست و ايجاد چين و چروک در سطح پوست مي‌شود که از ميان آنها مي‌توان به مشکلات عصبي، استرس، بي‌خوابي، اسپاسم‌هاي عضلاني در ناحيه سر و گردن و دندان قروچه در شب اشاره کرد. اين مسائل در کنار پيري سلول‌هاي پوستي يا خشک شدن پوست از جمله عواملي هستند که موجب بروز چين و چروک در سطح پوست مي‌شوند. خوشبختانه طب سوزني براي هر يک از اين اختلال‌ها درماني دارد و به اين ترتيب به طرق مختلف مانع بروز چين و چروک در صورت مي‌شود و در عين حال ناراحتي‌هاي ديگر مراجعه‌کننده مانند بي‌خوابي، استرس و اسپاسم‌هاي عضلاني را نيز مرتفع مي‌کند.


افزايش خونرساني با سوزن


پس از آنکه دلايل بروز چين و چروک در فرد مشخص شد و نسبت به درمان آنها با طب سوزني اقدام کرديم. سراغ خود چروك‌ها مي‌رويم و بر نقاط مشخص چروک‌ها با سوزن کار مي‌کنيم و به اين ترتيب موجب افزايش خونرساني به پوست صورت مي‌شويم. با اجراي اين تکنيک مراجعه‌کننده پس از 3 تا 5 جلسه درماني تغييراتي را در صورتش حس خواهد کرد. اين تغييرات به طرزي طبيعي و ظريف است که همه متوجه آن مي‌شوند اما نمي‌توانند تشخيص دهند که فرد از چه شيوه‌اي براي از بين بردن چروک‌ها و جوانسازي پوستش استفاده کرده است.


دماي پوست‌تان را تنظيم کنيد


درمانگران طب سوزني با استفاده از سوزن‌هاي باريک خود علاوه بر بهبود جريان گردش خون و غذارساني به سلول‌هاي ناحيه صورت، باعث آبرساني بهتر به اين سلول‌ها و نشاط و جواني پوست مي‌شوند. اين سوزن‌ها به بدن کمک مي‌کنند تا فرايند کلاژن‌سازي در سلول‌هاي پوستي روند رو به رشدي داشته و سلول‌هاي جوان‌تر جايگزين سلول‌هاي پيرتر شوند. علاوه بر اين دماي پوست فرد نيز با کمک سوزن‌ها تنظيم مي‌شود و جريان چي از طريق مردين‌هاي سراسر بدن به سمت سلول‌‌هاي پوستي حرکت کرده و موجب جوانسازي آنها مي‌شود.


اگر سوزن دوست نداريد


جوانسازي پوست به کمک طب سوزني در کنار تمامي مزيت‌ها و حسن‌هايي که دارد تنها يک عارضه بسيار کوچک و سطحي با خود به همراه دارد و آن اينكه ممکن است در برخي از نقاط صورت پس از دريافت سوزن کبودي يا قرمزي خيلي سطحي ديده شود که اين عارضه نيز در مدت زماني کمتر از 3 تا 4 روز برطرف مي‌شود. اين عارضه در مقابل برخي از عوارض جبران‌ناشدني شيوه‌هاي جوانسازي پوست در طب مدرن غيرقابل مقايسه و قابل چشم‌پوشي است.

افرادي وجود دارند که باز هم نسبت به دريافت سوزن احساس خوبي ندارند و ترجيح مي‌دهند حتي يک سوزن نيز دريافت نکنند. براي اين گروه روش ديگري وجود دارد که مي‌توان آن را به‌راحتي جايگزين طب سوزني کرد و آن استفاده از طب فشاري در نقاط طب سوزني به منظور جوانسازي و خونرساني به پوست است. اين شيوه نيز مانند طب سوزني همان فرايند را دنبال مي‌کند اما با اين تفاوت که اين شيوه در مقايسه با طب سوزني مدت زمان بيشتري را براي درمان به خود اختصاص مي‌دهد و بيمار بايد تعداد جلسات بيشتري را به مطب متخصص طب سوزني مراجعه کند.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2139

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه 10 سال جوان‌تر شويم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: روش هاي جواني ، چگونه ده سال جوانتر شويم ، از بين بردن چين و چروک صورت ، خونسازي پوست