مسبی
زانو درد اداري

زانو درد اداري

ویرایش: 1391/9/7
نویسنده: مورینتز
نتايج يک تحقيق در بريتانيا نشان مي‌دهد که افزايش استفاده از اينترنت و مشاغلي که نياز به نشستن پشت ميز دارد، به عنوان عواملي براي رشد بيماري‌ها و دردهاي مفصلي چون «زانو درد اداري» درنظر گرفته شده است
به گزارش خبرگزاري مهر، محققان دريافتند که بيش از يک چهارم کارمندان در بريتانيا از دردهاي وحشتناک مفصل‌هاي زانويي رنج مي‌برند و پزشکان اين دردها را به چاقي و يا انجام کارهاي پشت ميزي درميان تمام اقشار سني نسبت مي‌دهند.

افرادي که بالاي 55 سال هستند درميان بيشترين قربانيان بيماري «زانو درد اداري» قرار مي‌گيرند به طوري که از هر 10 نفر يک نفر اظهار مي‌دارد که به اين درد مداوم مبتلا است.

حدود يک چهارم از 1600 کارمند 16 تا 65 ساله‌اي که در اين تحقيق شرکت کردند اظهار داشته‌اند که بيش از دوسال است که با اين درد زندگي مي‌کنند.

سامي مارگو، سخنگوي انجمن فيزيوتراپي اظهار داشت که افزايش استفاده از اينترنت و مشاغلي که انجام آنها نيازمند نشستن ساعات طولاني پشت ميز است را مي‌توان عاملي براي افزايش پديده «زانو درد اداري» دانست.

وي افزود: درحال حاضر ما شاهد افزايش چشمگير افرادي هستيم که به اين نوع درد زانو مبتلا هستند و قسمت اعظم آن به علت سبک زندگي بي حرکت و نشستن طولاني مرتبط مي‌شود که درحال حاضر بسياري از مردم دنيا آن را دنبال مي‌کنند.

مارگو يادآور شد: اين درد بيشتر افرادي را مبتلا مي‌کند که داراي مشاغل پشت ميزي هستند که برخي از آنها طي 10 يا 20 سال شغل خود را با همين شرايط ادامه داده‌اند. من بيش از 25 سال است که به عنوان يک فيزيوتراپ کار مي‌کنم و در اين دوره زماني ما با پيشرفت اينترنت و در نتيجه افزايش استفاده از آن در ساعات طولاني رو به رو شده‌ايم که خود مي‌تواند يک عامل مهم و موثر باشد.

رونان بانيم، جراح استخوان پزشکي نيز در اين رابطه اظهار داشت که جراحان اين روزها زانوهايي را مشاهده مي‌کنند که دقيقا مي‌توان گفت به واسطه اضافه وزن خرد شده‌اند.

وي هشدار دارد اگر سطح چاقي ادامه پيدا کند، تعداد افرادي که نيازمند عمل جراحي تعويض زانو خواهند بود به شدت چشمگير مي‌شود.

دکتر سارا دانسي، مدير پزشکي در مرکز بهداشت نافيلد اظهار داشت: براي به حداقل رساندن خطر ابتلا به درد زانو، افرادي که فعال‌تر هستند بايد به انجام فعاليت‌هاي ورزشي سبک چون گرم کردن بپردازند و از لباس‌هايي استفاده کنند که هنگام وزرش از مفصل حفاظت مي‌کند.منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2124

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره زانو درد اداري نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بيماري زانو درد اداري ، بيماري هاي حاصل از نشستن زياد ، استفاده از اينترنت ، نشستن پشت ميز ، مشاغل اداري ، شطح چاقي ، تناسب اندام ، عوامل موثر بر افزايش وزن