مسبی
سرنوشت جهان در پايان 2012

سرنوشت جهان در پايان 2012

ویرایش: 1391/9/2
نویسنده: امیرمارکت
اين شايعه به قدري بي منطق و به لحاظ علمي ضعيف است که بعيد مي دانيم جز عده اي آن را حتي به صورت کامل خوانده باشند! اما آنقدر در سايت ها بازنشر شده که خوانندگان خواستار توصيحاتي در مورد آن شده اند.

شايعه :
کائنات زمين به مدت 3 روز در تاريکي کامل به سر خواهد برد.
دانشمندان آمريکايي پيش بيني تغييرات کائنات ، خاموشي در کل کره زمين به مدت 3 روز از تاريخ 23 دسامبر 2012 نموده اند.
اين پايان جهان نيست ، اين هم ترازي جهان ، جايي که خورشد و زمين براي اولين بار هم تراز مي شوند. زمين از وضعيت کنوني که بعد سوم است به بعد صفر تغيير نموده و سپس به بعد چهارم تغيير مي نمايد.در اين گذار جهان با تغيير بزرگي روبرو مي شود و ما يک جهان جديدي را خواهيم ديد.
پيش بيني شده است که اين 3 روز تاريکي در روزهاي 23، 24، 25 دسامبر 2012(سوم تا پنجم دي ماه 91) اتفاق مي افتد، حفظ آرامش ، مناجات ، خواب به مدت 3 روز بهترين راه حل است و انهايي که بعد از اين واقعه زنده مي ماند با يک جهان نوين روبرو خواهند شد و متاسفانه افرادي که از اين موضوع ترس به دل راه دهند خواهند مرد .
از هم اکنون خوشحال باشيد، واز هر لحظه عمر خود لذت ببريد و نگران نباشيد و هر روز به درگاه خدا دعا کنيد.
واقعيت چيست؟
هرکس مختصر سوادي در باب فيزيک و تعريف ابعاد داشته باشد نتيجه لازم را خواهد گرفت! در واقع با اندکي سواد علمي در مورد جرم و جاذبه مي شود نتيجه گرفت که نزديک شدن ستاره يا سياره اي به ما با اين ابعاد مدت ها پيش چرخه منظومه مارا از هم پاشنانيده و دنياي مارا سوزانيده بود و ما فرصت بحث درباره آن را نيافته بوديم! و عجيب است که در برخي نسخه هاي انگليسي و کليه نسخه هاي ايراني اين شايعه، تاريخ دوروز جابجا شده و از 21 دسامبر به 23 دسامبر رفته!
عده اي اين شايعه را مرتبط به پيش بيني ماياها مي دانند، آنچه لازم است در مورد تقويم ماياها بدانيم:
تقويم مايايي به لحاظ علمي جالب و منحصر بفرد است. سال مبدأ در شمارش طويل مايايي در «0.0.0.0.0» آغاز مي شود. هر صفر از 0-19 تغيير مي کند که هرکدام نشاندهنده ي روزهاي مايايي است. پيش بيني مايايي تماماً بر اين اساس است که هنگامي که شمارش بلند تقويم مايايي تمام شود، اتفاق بدي بوقوع خواهد پيوست. متخصصين تقويم مايا از هر دو عدد 13 و 20 استفاده مي کنند. طبق نظر ايشان پايان اين دوره مي تواند در 13.0.0.0.0 روي دهد. و اين تاريخ برابر با 5126 سال است. اين شمارش بلند دوره در 0.0.0.0.0 آغاز شده است که عده اي معتقدند مطابق با 3114 پيش از ميلاد مي شود. شمارش طويل دوره ي ماياها در 5126 سال بعد از اين تاريخ يعني در سال 2012 به پايان مي رسد. يعني ماياها تاريخ پايان دنيا را پايان تاريخ خودشان تعريف کرده اند چون عملاً قادر به تعريف آن نبودند! (که صد البته دو روز قبل از تاريکي دنيا در اين شايعه ايراني است!)

اما مقامات ناسا آن را در لينک هاي اينترنتي و همينطور در سايت خودشان رد کرده اند.

همشهري آنلاين هم ترجمه اي از اين مقاله ارائه داده که ترجمه نسبتاً خوبي است:

خلاصه مقاله: شايعات هم‌ترازي زمين در سال 2012، دو پديده نجومي را با موقعيت خورشيد در مرکز کهکشاني در تاريخ 21 دسامبر 2012، همزمان با انقلاب زمستاني در نيم‌کره شمالي، به يکديگر ربط داده و پديده‌اي جديد را خلق کرده که در علم نجوم و ستاره‌شناسي هيچ مفهومي ندارد. در 21 دسامبر 2012،‌ خورشيد در موقعيت 6.6 درجه شمال مرکز کهکشاني قرار خواهد گرفت،‌ اين فاصله‌اي‌است که به نظر مي‌آيد به اندازه ابعاد 13 ماه کامل باشد. بر اين اساس گفته مي‌شود اين رويداد نجومي و ورود خورشيد به درون شکاف تاريک به نوعي پيش‌گويي يک فاجعه به شمار رفته و يا اين تصور غلط را به وجود مي‌آورد که خورشيد و زمين با سياه‌چاله‌اي که در مرکز کهکشان قرار گرفته هم‌تراز شده و به همين خاطر کشش گرانشي سهمگيني بر روي زمين وارد خواهد آمد و يا ديگر رويداد‌هاي عجيب و غريب، نظير تاريکي سه روزه زمين رخ خواهد داد.
اولين مدرک عليه اين نظريه اين است که انقلاب زمستاني يا تابستاني به خودي خود با هيچ يک از حرکات ستاره‌ها و يا هيچ جرم ديگري در جهان در ارتباط نيست،‌ اين رويداد تنها نشانگر دور و نزديک شدن خورشيد به قطب‌هاي زمين است.شکل قرارگيري زمين نسبت به خورشيد بر اساس زاويه خاص محور گردش زمين دوم اينکه زمين در محدوده تاثيرات شديد گرانشي سياه‌چاله مرکزي کهکشان قرار ندارد زيرا تاثيرات گرانشي با دورتر شدن از سياه‌چاله کاهش پيدا مي‌کنند. مورد ديگر اين است که خورشيد در 21 دسامبر هرسال وارد بخشي از آسمان مي‌شود که در تصرف شکاف تاريک قرار دارد. بنابر‌اين امسال ورود خورشيد به اين محدوده از جهان {مثل هرسال} همان تاثيرات مخرب و هراسناکي را در پي خواهد داشت که سال گذشته شاهد آن بوديد. توفان هاي ناشي از شرايط جوي در واقع هيچ‌پديده غير عادي که با وقوع هم‌ترازي زمين و خورشيد و صفحه مياني کهکشان در ارتباط باشد در روز‌هاي 21 تا 23 دسامبر رخ نخواهد داد، و اگر فاجعه‌اي طبيعي نيز در اين روزها رخ دهد، ارتباطي با موقعيت خورشيد و زمين يا پيش بيني ماياها ندارد.
اما براي کساني که آن را با سياره يا ستاره اي به نام نيبيرو مرتبط مي دانند بايد گفت چنين جرم فضايي وجود خارجي ندارد! سايت آسمان زمين را ببينيد:

منبع:

http://hamshahrionline.ir/details/184562

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سرنوشت جهان در پايان 2012 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: شايعات هم‌ترازي ، مقامات ناسا ، همشهري آنلاين کائنات زمين و جهان ، 2012 ، آخر الزمان ، ، مناجات ، تقويم مايا ، خاموشي در کل کره زمين