مسبی
غذاهايي که از ريزش موها جلوگيري مي کند‎

غذاهايي که از ريزش موها جلوگيري مي کند‎

ویرایش: 1391/9/2
نویسنده: مورینتز
براي برخي افراد ريزش موها به دليل ژنتيکي بودن اين مساله براي آن ها امري حتمي است که بايد با آن مقابله کنند. بسياري از افراد به دنبال درمان هاي مختلفي هستند تا از ريزش موهاي خود جلوگيري کنند.

برخي ديگر به دنبال پوشاندن آن هستند و برخي افراد هم ياد مي گيرند تا آن را با آغوش باز بپذيرند. اگر شما مي خواهيد که تغييري ايجاد کنيد و موهاي خود را قوي و سالم نگه داريد، ممکن است بخواهيد اين غذاها را که از ريزش موهاي شما جلوگيري مي کند به عادت غذايي خود بيافزاييد:

1.ماهي


موها به طور عمده اي از پروتئين تشکيل شده اند بنابراين ابهامي وجود ندارد که چرا ماهي براي موها ماده ي غذايي بسيار مهمي است. ماهي منبع غذايي مهمي براي پروتئين است و هم چنين سرشار از امگا سه مي باشد. اما چرا نبايد گوشت قرمز يا گوشت هاي ديگر براي تامين پروتئين موهايتان بخوريد؟ گوشت قرمز و جوجه هم خوب هستند اما به شرط اينکه چربي بالايي نداشته باشند.

غذاهاي پرچرب تستوسرون بدن را افزايش مي دهد که اين امر منجر به ريزش موهاي شما مي شود. افزودن پروتئين زياد به عادت غذاييتان خوب است اما بايد از غذاهاي پرچرب اجتناب کنيد. به همين دليل است که ماهي را به عنوان منبع غذايي مهمي براي جلوگيري از ريزش موهايتان پيشنهاد مي کنيم.
2.تخم مرغ
اگر گياه خوار هستيد و به دنبال غذاهايي پروتئين دار براي تقويت موهايتان هستيد، تخم مرغ و محصولات لبني حاوي منابع غذايي کافي براي موهاي شما هستند. به دنبال مواد لبني کم چرب مانند شير و ماست کم چرب باشيد. تخم مرغ هم چنين حاوي ويتامين آ مي باشد. ويتامين آ سبوم توليد مي کند و سبوم نوعي چربي است که بدن براي به اندازه ي کافي چرب نگه داشتن پوست و مو توليد مي کند.
3. لوبيا
لوبيا حاوي ويتامين اي مي باشد که از ريزش موها جلوگيري مي کند. ويتامين اي به عنوان آنتي اکسيدان عمل مي کند. اگر فشار خون بالايي داريد قبل از اينکه جذب ويتامين اي خود را بالا ببريد با پزشک خود مشورت کنيد
4.ميوه هاي حاوي ويتامين سي
بهتر است ميوه هايي را انتخاب کنيد که حاوي ويتامين سي باشند چرا که از ريزش موهاي شما جلوگيري مي کنند. پرتقال، توت فرنگي، کيوي و طالبي جزء اين ميوه ها مي باشند. ويتامين سي به عنوان آنتي اکسيداني عمل مي کند که از پوست و مو محافظت مي کند. اين ويتامين هم چنين براي جذب آهن، ماده ي ديگري که براي جلوگيري از ريزش مو ها ضروري است، لازم است.
5. هويج
هويج نه تنها براي سلامت چشم مفيد است بلکه براي سلامت موها نيز بسيار مفيد است. مانند تخم مرغ و مواد لبني ويتامين آ موجود در هويج براي توليد سبوم مو ضروري است. هويج به موهاي شما کمک مي کند سالم و براق بماند.
6. ميگو
ميگو و ديگر مواد غذايي حاوي زينک براي جلوگيري از ريزش مو ضروري است. البته جذب زينک بيش از حد نيز موجب ريزش موها مي شود زيرا ميزان تستوسترون توليدي بدن را افزايش مي دهد. ميزان زينکي که روزانه توصيه مي شود که استفاده شود 11 ميلي گرم است. اگر به اين ميزان استفاده شود از ريزش موها جلوگيري مي شود.
7. آجيل
بادام، پسته و ديگر انواع آجيل براي جلوگيري از ريزش موهاي شما مفيد است. نه تنها حاوي امگا سه هستند بلکه حاوي مقدار زيادي زينک مي باشند که براي موهاي شما مفيد است.
8. سبزيجات
اسفناج و کلم بروکلي هم منبع ويتامين آ و سي مي باشند. مانند بسياري غذاهاي ديگر در اين ليست اين سبزيجات هم مواد طبيعي اي مانند سبوم توليد مي کنند که براي جلوگيري از ريزش موهاي شما مفيد است.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2065

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره غذاهايي که از ريزش موها جلوگيري مي کند‎ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: درمان ريزش مو ، اثرات مواد غذايي بر ريزش مو ، کاهش ريزش مو ، جلوگيري از ريزش مو ، اثرات رژيم غذايي بر کاهش ريزش مو ، غذا درماني