مسبی
رفع استرس با رژيم غذايي مناسب

رفع استرس با رژيم غذايي مناسب

ویرایش: 1391/8/30
نویسنده: مورینتز

اگر احساس مي‌کنيد که افسرده و بي‌حال هستيد و حوصله انجام هيچ کاري نداريد، مي‌توانيد با مصرف مواد خوراکي سالم، اين احساس را از خود دور کنيد.

مواد خوراکي که حاوي چربي هاي امگا3، اسيد فوليک و ويتامين B12 هستند، مي‌توانند در شاداب سازي فرد موثر باشند.


- شکلات مي‌تواند فرد را سرحال آورد. شکر موجود در شکلات مي‌تواند سطح «اندورفين» را که موجب شاداب سازي مي‌شود، افزايش دهد.

- موز يکي ديگر از مواد خوراکي است که هنگام افسردگي مي‌تواند حس ناخوشايند را از فرد دور کند. اين ميوه به دليل حاوي بودن «تريپتوفان» مي‌تواند فرد را شاداب سازد.

- شير نيز به دليل اينکه سرشار از «تريپتوفان»، آنتي اکسيدان، ويتامين D و ويتامين B12 است مي‌تواند در مبارزه با استرس و پيري زودرس موثر باشد.

- خشکبار نيز سرشار از پروتئين، مواد معدني و چربي‌هاي امگا 3 است. اين مواد خوراکي هم چنين حاوي ويتامين‌ E است که نوعي آنتي اکسيدان براي مقابله با استرس محسوب مي‌شود. اين ماده خوراکي همچنين علاوه بر اين ويژگي، نوعي غذاي مغز نيز محسوب مي‌شود چرا که سرشار از امگا 3 است.

- قهوه نيز به دليل اينکه سطح انرژي بدن را افزايش مي‌دهد، فرد را هوشيار ساخته و قدرت حافظه را بالا مي‌برد اما بايد به خاطر داشته باشيم که مصرف زياد آن نيز سيستم خواب بدن را بر هم زده و عوارض سوئي روي بدن مي‌گذارد.


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2058

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره رفع استرس با رژيم غذايي مناسب نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: افسردگي ، کسالت ، رفع کسالت ، چربي ، امگا 3 ، مواد غذايي ، ويتامين ، درمان ، رژيم ، رژيم غذايي ، اسيد فوليک ، تغذيه مناسب ، غذا ، آنتي اکسيدان