مسبی
پياده روي راز جواني شما

پياده روي راز جواني شما

ویرایش: 1391/8/29
نویسنده: مورینتز
هلن صديق بناي: خواندن آخرين تحقيقات در زمينه تاثيرات پياده روي بر روي سلامتي و طول عمر انسان در شما انگيزه شروع اين فعاليت را بوجود خواهد آورد.
ايجاد و يا داشتن انگيزه در انجام هر کاري، چه کوچک يا بزرگ، چه مهم يا ... يک اصل و ضروت است. و بدون آن نمي توان زندگي سالم، شاد و هدفمند داشت.

براي مثال، پياده روي ساده و کوتاه مدت روزانه را در نظر بگيرد. اين پياده روي ساده که براي سلامتي افراد مفيد يا به عبارتي ضروري است، نياز به ايجاد انگيزه براي شروع و يا تداوم آن دارد.

بدون انگيزه قوي اين فعاليت ساده يا انجام نخواهد شد و يا اگر انجام شود، تداوم و استمرار نخواهد داشت.

ما مي‌خواهيم با اين مقاله انگيزه يک پياده روي سالم را در شما بوجود آوريم. بنابراين، نتايج آخرين تحقيقات دانشمندان در اين زمينه را با هم بخوانيم.

نتيجه تحقيقات مرکز پزشکي دانشگاه داک در امريکا؛ يک پياده‌روي تند به مدت 30 دقيقه‌ و سه روز در هفته، علائم افسردگي‌ حاد در سنين مختلف را کاهش داده و مانند داروهاي ضد افسردگي عمل کرده و تاثير گذار است.

نتيجه تحقيقي که سال گذشته در Internal Medicine منشر شد؛ افرادي که به طور منظم پياده‌روي مي‌کنند، کمتر در معرض ابتلا به کمبود حافظه و ساير مشکلات جسمي هستند.

آکادمي جراحان ارتوپد امريکا؛ پياده‌روي ساده به شما براي داشتن يک ديدگاه مثبت در زندگي کمک کرده ونيروي جواني شما را حفظ مي‌کند. چرا که پياده‌روي جريان خون را در مغز افراد افزايش مي‌دهد. اين تحقيقات روي افراد بالاتر از 60 سال انجام گرفته است. نتيجه اينکه، 45 دقيقه پياده‌روي در روز مهارت‌ فکر کردن آنها را افزايش داده بود.

کلينيک تحقيقاتي مايو؛ ورزش، پياده روي تاثير مثبتي بر سطح برخي از انتقال‌دهنده‌هاي عصبي که تقويت‌کننده روحيه در مغز هستند، دارد.

اين ورزش همچنين توليد اندورفين را افزايش داده، فشار داخل عضلات را کم کرده، براي داشتن خوابي خوب به شما کمک مي‌کند و نيزسطح کورتيزول هورمون استرس را کاهش مي‌دهد.بطور کلي براي داشتن بدني سالم و زيبا بايد بدانيد که چگونه با آن رفتار کنيد. محققان در اين زمينه مي‌گويند؛ 1.6 کيلومتر پياده‌روي در روز 100 کالري مي‌سوزاند. اين يعني شما مي‌توانيد در سال بدون ايجاد تغيير در عادات غذايي خود تا 5 کيلو وزن کم کنيد.

به عبارتي شش‌هزار قدم پياده‌روي در روز سلامت شما را بهبود بخشيده و اگر اين رقم به ده هزار قدم برسد، کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت.

دانشگاه تنسي در يک تحقيق که در آن از گام‌شمار استفاده شده بود، مشخص کرد؛ زناني که بيش از ده هزار قدم در روز راه مي‌روند، 40% درصد از چربي پايين‌تري برخوردار هستند. اين زنان داراي کمر و لگن مناسب خواهند بود.

تحقيقات دکتر جيمز هيل در مرکز تغذيه انساني دانشگاه کولورادوتاکيد مي‌کند؛ پياده‌روي را به فعاليت‌هاي روزانه‌تان اضافه کنيد تا هيچوقت دچار افزايش وزن نشويد.

تحقيقاتي که اخيراً در دانشگاه هاروارد انجام گرفته است، نشان مي‌دهد که راه رفتن با سرعت متوسط به مدت 3 ساعت در هفته يا به عبارتي 30 دقيقه در روز مي‌تواند احتمال بيماري‌هاي قلبي را تا 40% کاهش دهد.


انجمن پزشکي امريکا مشخص کرد؛ زناني که در سنين 30 تا 50 سالگي پياده‌روي مي‌کنند، احتمال سرطان سينه در آنها کاهش مي‌يابد.

تحقيقي ديگر گوياي اين است که اگر 3 بار در هفته به مدت نيم ساعت پياده‌روي منظم داشته باشيد به طور متوسط حدود 600 هزار تومان در سال در هزينه‌هاي پزشکي صرفه‌جويي خواهيد کرد.

از نظر و ديدگاه محيط زيستي اگر هر هفته فقط 15 کيلومتر از رانندگي خود کم کنيد، 230 کيلوگرم دي‌اکسيد‌کربن کمتري در سال وارد هوا خواهد شد. به جاي رانندگي پياده روي يا دوچرخه سواري کنيد.

تحقيقات در زمينه نقليه شخصي در سال 1995 نشان داده است؛ 40% از سفرهاي داخل شهري با اتومبيل کمتر از 3 کيلومتر است يعني چيزي معادل با ده دقيقه دوچرخه سواري و يا حدود 40 دقيقه پياده‌روي است. هزينه کار کرد يک اتومبيل در سال تقريباً 2 ميليون تومان بر‌اورد


منبع:

http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=2012

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پياده روي راز جواني شما نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: پياده روي ، تناسب اندام ، تغذيه ، جواني ، راز طول عمر ، چين و چروک صورت ، راز جواني ، راز آب حيات ، افسردگي ، سلامت بدن ، شادابي ، روح و روان ، رواني ، علاج ، درمان ، پيشگيري