مسبی
اسرار بوسيدن: چگونه بوسه‌هايي خاطره‌انگيز بسازيد

اسرار بوسيدن: چگونه بوسه‌هايي خاطره‌انگيز بسازيد

ویرایش: 1391/8/28
نویسنده: جوادمضاف
چه اولين بوسه‌ از همسرتان باشد چه صدمين آن، بوسيدن هميشه تاثيري به جا مي‌گذارد--تاثيري که حتي بعد از جدا شدن لب‌هايتان باقي مي‌ماند.

بوسيدن معمولاً نقش مهمي در روابط زناشويي دارد. بوسه سازگاري احساسي بين دو نفر را تقويت مي‌کند. آدمها هرچه بيشتر همديگر را مي‌بوسند، بيشتر مي‌توانند در سطح عاطفي با هم ارتباط برقرار کنند.

اولين بوسه

آرش، مهندس نرم‌افزار کامپيوتر اولين بوسه خود از همسرش را که به ده سال قبل برمي‌گشت، به ياد مي‌آورد. آنها در اتاق نشيمن خانه روي کاناپه نشسته بودند که وقتي براي بوسيدن همسرش خود را جلو مي‌برد، تعادلش را از دست داده و از مبل مي‌افتد و همسرش را هم با خودش پايين مي‌کشد.

او مي‌گويد، «خيلي عصبي بودم چون فکر مي کردم همسرم خيلي از من سَر تر است. اولين بوسه ما با خنده بود و بعد از 10 سال و به دنيا آوردن سه بچه نازنين، هنوز هم هر فرصتي که به دست بياوريم با خنده همديگر را مي‌بوسيم.»

اگر بوسه اول شما--يا هرکدام از بيشمار بوسه‌هايتان--آن چيزي نبوده که مي‌خواستيد، درموردش حرف بزنيد. زوج‌هاي بسياري از اينکه درمورد بوسه‌هايشان حرف بزنند احساس خجالت مي‌کنند.

نبايد از اينکه به همسرتان بگوييد چه دوست داريد يا او چه دوست دارد، خجالت بکشيد. اما دقت کنيد که نبايد اين کار را همان موقع بوسيدن انجام دهيد تا همسرتان تصور نکند به او کنايه مي‌زنيد.

اشتباهات بوسيدن زنان و مردان

وقتي حرف بوسيدن به ميان مي‌آيد، همه ما اولويت‌هاي مشخصي داريم.

بزرگترين اشتباه مردان اين است که در رابطه با زبان خيلي خشن و تهاجمي عمل مي‌کنند. مردها نيز ادعا مي‌کنند که زن‌ها به اندازه کافي دهانشان را باز نمي‌کنند.

درمورد هر دو جنسيت، اولين شکايتي که درمورد بوسيدن مي‌شود نداشتن تنوع است. توصيه ما بوسيدن قسمت‌هاي مختلف صورت‌ همسرتان و توجه بيشتر به گوش‌ها و گردن است.

مسئله مهم ديگر عدم رعايت بهداشت دهان و دندان است. پيش از بوسيدن همسرتان، با جويدن آدامس يا خوش بو کننده، دهان خود را خوش بو کنيد. مسواک زدن پيش از بوسيدن هم مي تواند به اين مشکل کمک زيادي نمايد.

بوسه‌اي فراموش‌نشدني بسازيد

دو نکته براي خاطره‌انگيز کردن يک بوسه لذت دادن به همسرتان و لذت دادن به خودتان است.

کل بدنتان را وارد بوسيدن کنيد. بدون هيچ کلامي، لب‌هايتان بايد بگويد عزيزم راه‌هايي براي تازه و متنوع کردن بوسه‌هايمان وجود دارد.

مي‌توانيد با بوسه‌هاي نرم روي گردن شروع کنيد، بعد بالاتر به سمت گوش‌ها و بعد به سراغ لب‌ها برويد. دوباره چند وقفه کوتاه انداخته و باز به سمت لب‌ها برگرديد.

دستتان را دور گردن همسرتان بيندازيد. اين کار عشق و شور بيشتري به بوسه شما مي‌دهد، انگار که هيچوقت برايتان کافي نيست.

به اين فکر نکنيد که اين بوسه قرار است به کجا برسد. فقط از خودِ آن لذت ببريد.

يک بوسه خوب، عميق و پراحساس است و بايد بتوانيد عشق همديگر را از طريق آن بوسه حس کنيد. يک بوسه عالي خود يک اکتشاف است، نه قدمي براي رسيدن به چيزي ديگر.

از رمق افتادن بوسه

پيش‌نوازي‌هاي پراحساس معمولاً در ابتداي ازدواج يا ماه‌عسل اتفاق مي‌افتد.

اما بعدترها وقتي افراد وارد روابط طولاني‌مدت‌تر مي‌شوند، دست از بوسيدن برداشته و آن ارتباط صميمانه احساسي را قطع مي‌کنند. در يک آمارگيري مشخص شد که ?? درصد از خانم‌ها مي‌گويند به آن اندازه که دوست دارند شوهرشان را نمي‌بوسند.

اهميت احساسي يک بوسه در شروع‌ آن است و نبايد آن را فقط به اين دليل که خيلي وقت است همسرتان را مي‌شناسيد، ناديده بگيريد.

بوسه‌هايتان بايد با گذشت رابطه عميق‌تر و احساسي‌تر شوند و شما را به سطح عميق‌تري از صميميت و عشق برسانند.


منبع:

http://www.mardoman.net/family/memkss/

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اسرار بوسيدن: چگونه بوسه‌هايي خاطره‌انگيز بسازيد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: اسرار بوسيدن ، بوسه خاطره انگيز ، اولين بوسه ، اشتباهات بوسيدن ، اولويت بوسيدن