مسبی
تميزي طبيعي سرويس بهداشتي

تميزي طبيعي سرويس بهداشتي

ویرایش: 1391/8/27
نویسنده: مورینتز
چت با صاحب مقاله: مورینتز
تميز كردن خانه با جوهر نمك، وايتكس و مايعات مختلف ضدعفوني‌كننده كار سختي نيست، اما اين مواد ممكن است به شما و اعضاي ديگر خانواده آسيب برساند
حمام از مكان‌هايي است كه براي تميز كردن آن از مواد شيميايي زيادي استفاده مي‌‌شود. براي ضد‌عفوني كردن و برطرف‌كردن جرم آب و كف و چيزهاي ديگر، نياز به استفاده از مواد شيميايي است، اما اين مواد قابل جابه‌جايي با مواد طبيعي هستند. در شماره‌هاي قبل درباره تميز كردن آشپزخانه و ظروف با مواد طبيعي چيزهايي خوانديد، در اين شماره به شما ياد مي‌دهيم، چطور حمام‌تان را با مواد طبيعي بي‌خطر تميز كنيد.

پرده و شيشه‌هاي دور دوش


عطر يا آبليمو:

كمي اسپري بدن يا آبليمو را روي يك پارچه تميز بپاشيد و با آن پرده يا شيشه‌هاي دور دوش را تميز كنيد. اين كار را دو بار در ماه انجام دهيد تا جلوي رسوب كردن جرم كف و ايجاد قارچ روي آنها را گرفته باشيد.

سينك و ديوارهاي سراميكي


صابون مايع و جو‌ش شيرين:

صابون مايع را به مقدار مساوي با جوش شيرين مخلوط كنيد و آن را روي سينك كدر شده يا ديوارهاي جرم گرفته بماليد. بعد از 10دقيقه با آب بشوييد و از معجزه‌اي كه اتفاق افتاده لذت ببريد. اين محلول حتي زه‌كشي بين كاشي‌ها را هم سفيد خواهد كرد.

سركه:

اگر ديوارها قارچ زده يا جرم گرفته، سركه را روي نواحي آلوده اسپري كنيد. اجازه دهيد 15دقيقه بماند و بعد با آب بشوييد.
كف

سركه:

يك ليوان سركه را در 4 ليوان آب داغ بريزيد، دستمال را به آن آغشته كنيد و تمام كف را دستمال بكشيد. سپس مي‌توانيد با يك دستمال مرطوب، دوباره سطح را پاك كنيد.

جوش شيرين:

اگر بين زه‌كشي‌هاي سراميك‌هاي كف حمام سياه شده مي‌توانيد براي تميز كردن آن از جوش شيرين استفاده كنيد. جوش شيرين را با آب خمير كنيد و روي ز‌ه‌كشي‌ها بماليد و بعد از يك ساعت آن را بشوييد.
وان يا محفظه زير دوش


سركه:

اگر وان يا محفظه زير دوش جرم آب گرفته، مي‌توانيد براي تميز كردن آن از سركه كمك بگيريد. مقداري سركه در وان بريزيد و بگذاريد شب تا صبح بماند. سپس آن را با آب يا اگر بوي سركه باقي مانده با يك شوينده ملايم مثل صابون بشوييد. اگر لازم است كمي اسكاچ هم بكشيد. مطمئن باشيد جرم وان از بين خواهد رفت.
شيرآلات


ليمو:

براي مبارزه با كدر شدن لوله‌ها مي‌توانيد كمي آبليمو را روي يك دستمال بچكانيد و آن را روي شيرآلات بماليد. بگذاريد شب تا صبح بماند و بعد آن را با آب بشوييد.

خميردندان:

لوله‌ها و شيرهاي آب با خميردندان هم تميز مي‌شوند. كمي خميردندان را با استفاده از يك دستمال روي شيرآلات بماليد و آنقدر بسابيد تا براق شوند و بعد از مدتي مي‌توانيد آنها را بشوييد.

توالت


بوراكس:

كمي بوراكس در كاسه توالت بريزيد و بگذاريد شب تا صبح بماند. سپس توالت را برس كشيده و چند بار سيفون را بكشيد.

الكل:

براي ضدعفوني كردن سينك بهتر است ماهي يك بار آن را با الكل تميز كنيد. بعد از شست‌وشوي كامل كمي الكل صنعتي روي پنبه بماليد و تمام سينك را با آن تميز كنيد. بعد از مدتي آن را با آب بشوييد.

سركه:

سركه را با يك اسپري روي تمام سينك اسپري كنيد و بعد از 15 دقيقه با اسكاچ و آب بشوييد
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تميزي طبيعي سرويس بهداشتي نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تميزي ، بهداشت ، سرويس بهداشتي ، شستشو ، ضد عفوني کننده ، مايع سفيد کننده ، پارچه ، آشپزخانه ، سرکه ، منزل ، کدبانو