مسبی
مرفاوي: کي‌روش به جاي تمرکز روي مسائل فني به حواشي توجه داشت

مرفاوي: کي‌روش به جاي تمرکز روي مسائل فني به حواشي توجه داشت

ویرایش: 1391/8/27
نویسنده: افشینی
عبدالصمد مرفاوي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در مورد ديدار روز يکشنبه با سايپا اظهار داشت: همه بازي‌ها حساس هستند و هر بازي شرايط و سختي‌هاي خودش را دارد اين بازي براي هر دو تيم سخت است و اميدوارم فوتبال خوبي انجام شود و بتوانيم نتيجه لازم را بگيريم.

وي در مورد تعطيلات ليگ برتر اظهار داشت: تعطيلات خوب نيست نه براي تيم‌هايي که خوب نتيجه مي‌گيرند و نه براي تيم‌هايي که نتايج مطلوبي نمي‌گيرند.

اين تعطيلات به تيم‌ها ضربه مي‌زند و نمي‌تواند به نفع فوتبال باشد. به بازيکنان هم از نظر روحي و رواني فشار وارد مي‌شود.

مرفاوي در مورد اينکه تعطيلات ليگ براي موفقيت تيم ملي بود اما اين تيم هم خوب نتيجه نگرفته، گفت: اين برنامه‌ريزي را براي تيم ملي انجام دادند. حتي ليگ را 16 تيمي کردند تا تيم ملي نتايج بهتري داشته باشد اما در عمل ديديم که شرايط تيم ملي برعکس شد.

وضعيت فوتبال ما مي‌تواند بهتر شود به شرط آنکه تفکرات و ديدگاه منطقي‌تر در فوتبال حاکم شود. ما تا آخرين لحظه هم براي صعود به جام جهاني اميدواريم اما اگر ديدگاه ما عوض نشود نمي‌توانيم در فوتبال پيشرفت کنيم.

وي تصريح کرد: نبايد همه تصميمات را يک نفر بگيرد. کارشناسان خبره‌اي داريم که مي‌توانند کمک کنند. ما هنوز هم براي صعود به جام جهاني شانس داريم، همانطور که کسي تصور نمي‌کرد ازبکستان در تهران پيروز شود ممکن است ما هم در کره و قطر پيروز شويم اما نبايد تمام اختيارات فوتبال را به يک نفر سپرد. کارشناساني داريم که سختي‌هاي فوتبال را کشيده‌اند و بايد به نظر آنها احترام گذاشت. اينکه فقط ليگ را تعطيل کنيم تا تيم ملي موفق شود درست نيست. بايد به نظر کارشناسان و بزرگان فوتبال توجه کرد که متاسفانه اکنون چنين اتفاقي نمي‌افتد و همه اختيارات فوتبال را به يک نفر داده‌ايم.

مرفاوي با اشاره به وضعيت تيم ملي در جدول مقدماتي جام جهاني گفت: کار براي‌مان دشوار است، همانطور که ما بايد امتياز بگيريم، رقباي ما نيز بايد امتياز از دست بدهند اما اميدواريم و مي‌توانيم به صعود اميدوار بمانيم به شرط آنکه به نظرات کارشناسان و بزرگان فوتبال توجه کنيم.

وي در مورد مسائل فني بازي ايران و ازبکستان گفت: در اين مورد صحبت نمي‌کنم زيرا هر مربي‌اي تفکرات خاص خودش را دارد و من به تيم ملي هم نزديک نبوده‌ام و نمي‌دانم مسائل فني و تفکرات در اردوي تيم ملي چه بوده است اما مي دانم از نظر روحي و رواني هم شرايط پيروزي برابر ازبکستان را نداشتيم. چه دليلي دارد که سرمربي تيم ملي در ديدار با کره جنوبي اخراج شود جز آنکه سرمربي تمرکز و آرامش لازم را نداشته است. وقتي او در مورد هر مسئله‌اي در رسانه‌ها واکنش نشان مي‌دهد و عليه مربي پرسپوليس بيانيه مي‌دهد، نشان مي‌دهد که تمرکز لازم را بر روي مسائل فني ندارد و به حواشي توجه نشان مي‌دهد.

سرمربي صبا تاکيد کرد: کي‌روش يک مربي کارنامه‌دار بين‌المللي است و من به عنوان يک مربي داخلي انتظار دارم وقتي چنين مربي حرفه‌اي و بزرگي به ايران مي‌آيد آرامش خود را داشته باشد و تمرکزش بر روي مسائل فني باشد. دليل اخراج کي‌روش در بازي با کره جنوبي دخالت در امر داوري بود. بازيکن حريف خطايي انجام داد و داور با او برخورد مي‌کرد. چه لزومي داشت کي‌روش در اين مسئله دخالت کند که نتيجه آن ضربه به تيم ملي در ديدار با ازبکستان بود. در آن مسابقه سرمربي تيم ملي روي نيمکت نبود و مشخص نبود که دستورات فني از کجا مي‌آيد. اگر کي‌روش روي نيمکت بود وضعيت بهتر مي‌شد. اين مسائل از نظر روحي و رواني به تيم ضربه مي‌زند.

وي افزود: اگرچه داور در تهران مرتکب اشتباه شد اما ما در ازبکستان هم با اشتباه داوري پيروز شديم پس اشتباه داوري هميشه هست. مهم آن است که تمرکز تيم ملي بر روي مسائل فني باشد نه آنکه بيانيه بدهد و به حواشي توجه کند.

سرمربي سابق استقلال با اشاره به ناکامي بلاژويچ در تيم ملي در آستانه جام جهاني 2002 گفت: بلاژويچ هم در آن سال به مسائل حاشيه‌اي و درگيري با رسانه‌ها پرداخت و نتيجه آن شد که تيم ملي به جام جهاني نرفت اما زماني که برانکو و دستيارش هدايت تيم ايران را برعهده گرفتند چون شرايط و محيط را درک کرده و مي‌شناختند توانستند با تمرکز بر روي مسائل فني ايران را به جام جهاني ببرند و به حواشي توجهي نکنند. اکنون نيز فوتبال ما پتانسيل حضور در جام جهاني را دارد اما بايد بر روي مسائل روحي و رواني توجه کنيم.

مرفاوي با انتقاد از وضعيت بازيکنان عنوان کرد: بازيکنان تيم ملي شاداب بازي نمي‌کنند. دليل اين مسئله را نمي‌دانم چون من در اردوي تيم ملي نيستم اما مي‌بينم بازيکنان ملي‌پوش بانشاط بازي نمي‌کنند آن هم در حالي که تماشاگران با شور و نشاط در ورزشگاه حضور دارند و تيم ملي کشورشان را تشويق مي‌کنند. اميدوارم ايران به جام جهاني صعود کند.


منبع: خبرگزاري فارس
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مرفاوي: کي‌روش به جاي تمرکز روي مسائل فني به حواشي توجه داشت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مرفاوي ، کي روش ، حواشي ، مسائل فني