مسبی
چطور با نااميدي مقابله کنيد

چطور با نااميدي مقابله کنيد

لطفا رای دهید (0 رای)
ویرایش: 1391/8/25
نویسنده: جوادمضاف
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
زندگي کامل نيست. هميشه طوفان‌ها مي‌آيند و مي‌روند.

احساس نااميدي مي‌کنيد؟ به بالا نگاه کنيد! خدا بزرگ است.

خداوند از روزهاي سختي که برايمان بوجود مي آيد براي بيرون کشيدن ما از افسردگي و نااميدي و قوي کردن ما استفاده مي‌کند.

نبايد دلسرد شويد. هميشه اميد وجود دارد.

سختي‌ها معمولاً باعث مي‌شوند احساس تنهايي کنيم.

آدمها هر روز با مشکلات زيادي روبه‌رو مي‌شوند. در اين زماني که مشکلات اقتصادي زيادي وجود دارد، به ايمانتان تکيه کنيد و بدانيد که خداوند بزرگتر از آن سختي‌هايي است که برايتان پيش آمده است.

اميد اعتمادي است که همه ما دوست داريم داشته باشيم.

اولين کاري که بعد از احساس نااميدي انجام مي‌دهيد چيست؟
به زانو مي‌افتيد و دعا مي‌کنيد و حکمت خدا را طلب مي‌کنيد.
يا به رختخواب مي‌افتيد و آرزوي مرگ مي‌کنيد؟

وقتي نااميديم، داشتن اميد کار سختي است

بايد به نقطه‌اي در زندگيتان برسيد که ديگر نتوانيد ادامه دهيد. گناهتان، گذشته‌تان، سختي‌ها و مشکلاتي که هر روز با آنها دست و پنجه نرم مي‌کنيد، ظاهرتان يا وضعيت زندگيتان. وقتي هيچوقت به آن نقطه نرسيد که تغييرات مثبت در زندگيتان به يک انتخاب تبديل شود، زندگيتان پوچ و بيهوده خواهد بود.

به يک بطري کوکاکولا نگاه کنيد. نيمي از آن را بنوشيد و بعد بگذاريد زمين. نگاه کنيد مايع درون آن چه مي‌کند. تلاشي بيهوده دارد و به ناکجا مي‌رود، مگراينکه محتوي بطري را بيرون بريزيد. اما سر و صدا کرده و داخل محدوده ظرف مي‌جوشد. هيچ هدفي جز مصرف شدن ندارد.

اگر به قدم زدن در جاده پهناور نااميدي ادامه دهيد، درست مثل محتوي آن بطري خواهيد شد. مثل اميد يک ديوانه براي فرار از تيمارستان و نداشتن قدرت لازم براي آن. بايد اولين قدم به سمت آزادي را برداريم. بايد از محيط نااميدکننده اطرافتان پا را بيرون گذاشته و بقيه را به خدا بسپاريد.

آدمها هميشه دور انتخاب‌ها، افسوس‌هاي گذشته و سختي‌هايي که برايشان پيش آمده مي‌چرخند. روز به روز، محيط به ديوي براي آنها تبديل مي‌شود که ذهنشان را به اسارت مي‌کشد. توانايي فرار ندارند. نااميدند. احساس گم‌گشتگي کرده و تصور مي‌کنند هيچکس دوستشان ندارد.

بعد در اوج سختي‌ها و مشکلات به سمت خدا فرياد مي‌کشند که آنها را از اين نااميدي نجات دهد. اميد اعتمادي در اعماق وجود ماست که قدرت لازم براي وارد عمل شدن و رسيدن به هدفمان را به ما مي‌دهد.

ايمان يعني اعتقاد به چيزي که قادر به ديدن آن نيستيد. اميد يعني دوست داشته باشيم چيزي که ايمانمان مي‌خواهد به ما نشان دهد را ببينيم. اين دو در کنار هم هستند و نمي‌توان آنها را از هم جدا کرد.

من در شرايط سختي در زندگي خود قرار داشتم و ديگر قادر نبودم قدمي به جلو بردارم. قادر به تامين خود و خانواده‌ام نبودم. نه ماشيني داشتم، نه شغلي و نه پولي. از خجالت نمي‌توانستم سرم را بلند کنم. تابحال چنين شرايطي داشته‌ايد؟ اين يعني فقر. اين يعني حتي براي کوچکترين نيازهاي روزانه‌تان هم سختي بکشيد.

و مسئله ناراحت‌کننده اين است که خيلي‌ها حتي شرايطي بدتر از من داشتند. در زندگي به نقطه‌اي مي‌رسيم که مي‌توانيم تصميم بگيريم جاده‌اي که پيش روي داريم را ادامه دهيم يا ايستاده و صبر کنيم. و مطمئناً وقتي نااميدانه نياز به کمک داريم، صبر کردن براي خدا بسيار سخت است.

خداوند راهي دارد که به ما نشان مي‌دهد تا چه اندازه مهم هستيم. همه ما براي دليلي به دنيا آمده‌ايم و سختي‌ها و نااميدي‌هايي که برايمان پيش مي‌آيد اهميتي ندارند.

شما بيهوده و بي‌دليل براي گذراندن اين زندگي کوتاه به دنيا نيامده‌ايد.

منتظر ماندن براي خدا به معني منفعل بودن نيست. به اين معني نيست که بيکار بايستيد، به آسمان خيره شويد و منتظر يک ميليون دلاري باشيد که خداوند از آن بالا برايتان مي‌فرستد.

اميد يک عمل است. اکر فقط يک جرقه از آن در روحتان وجود داشته باشد، خيلي زود ايمان صدايتان مي‌کند که پايتان را بيرون گذاشته و کاري براي نااميدي‌تان بکنيد. خداوند در هر کدام از ما قوه درک و بصيرت قرار داده است. قدرتي درون ما قرار داده که باعث مي‌شود بتوانيم دربرابر سختي‌ها بايستيم.

اميدتان را از دست ندهيد. احساس نااميدي کردن درد بزرگتري است تا قدم بيرون گذاشتن و با کمک ايمان به خدا کاري براي تغيير شرايط انجام دادن. خدا بزرگ است و شما را براي هدفي مهم خلق کرده است. اينطور به آن نگاه کنيد، احساس نااميدي کردن فقط شما را عقب مي‌اندازد و در هم مي‌شکند. پس بايستيد، به بالا نگاه کنيد و در درياي نااميدي غرق نشويد. خدا بزرگ است و بيشتر اوقات او تنها کسي است که مي‌توانيد در زمان سختي‌ها براي کمک به سراغش برويد.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چطور با نااميدي مقابله کنيد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نااميدي ، مقابله با نااميدي ، زندگي کردن ، اميد